Подут клепач на очето - ухапване от насекомо или .....?

  • 20 233
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 575
От 2 дни клепача на детето ми е подут.
Първоначално помислихме, че е от едно падане, при което леко си ожули челото.
На първия ден след падането му нямаше нищо, на втората сутрин беше леко подуто - вечерта повече.
Днес е трети ден и клепача все още е подут, покрива наполовина окото.

Звънях сега на педиатърката и тя предположи, че е ухапване от комар, паяк или нещо подобно, но не може да е от падането.
Каза да давам противоалергични и да намажа с нещо.
Вече му дадох Зиртек и го намазах с Алергозан.
Лекарката каза ако до петък няма промяна да го заведа да го види.

Много съм притеснена защото след 5 дни заминаваме на почивка и ме е страх да не се окаже нещо по-сериозно...
И дали въобще би могло да е нещо по-страшно от комар??

Иначе детето е жизнено, а самото подуване е почти с цвета на кожата, леко е зачервено само. Не го боли или сърби.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Аз веднага бих отишла на лекар - дори и да не е нещо страшно, за мое успокоение.

А детето оплаква ли се, боли ли го?

# 2
  • Мнения: 3 575
Не, не го боли.

Не отидохме на лекар, защото първоначално мислехме, че е от падането.... дори звънях на няколко мои познати доктори да питам нормално ли е да се надуе окото след удар и те казаха - да.

Тази вечер малко поспадна, дано да се повлияе от антиалергичните лекарства.

# 3
  • Мнения: 1 329
Вероятно го е ухапало нещо и детето прави алергична реакция.
Това което те е посъветвала недиатърката е добре, само Зиртека не ми е ясно как ще подейства за толкова кратко време, доколкото знам той е с натрупване.

Защо не го заведеш на очен лекар, има в МА дежурни, ако е от насекомо ще си спокойна, ако е друго ще разбереш какво е. Със сигурност не е от падането.

Ако е от ухапване утре вече трябва да започва да намалява оттока.
Не се притеснявай и приятна почивка ви пожелавам.

# 4
  • Мнения: 100
И моята дъщеря имаше преди 2 седмици същия проблем.Направи алергична реакция след ухапване от комар.В резултат на което на сутринта се събуди с подуто око.На 2 ден отока се увеличи и окото се затвори напълно.Изглеждаше ужасно.Давах-Зиртек,Фенистил на капки,Калциев глюконат на сироп и я мазах с Алергозан.Правих и студени компреси.Отока започна да спада към 3-4 ден.От тази сутрин сме с оток след ухапване от комар,но на дясното краче.И пак се започна отново.Няма ли кой да вземе мерки с тези комари,защото страдат нашите деца?

# 5
  • Мнения: 3 575
Аз при всяко излизане пръскам детето с Autan (или OFF) и не го хапят по тялото, но не мога да му мажа и лицето с тези препарати.....
Тази сутрин е малко по-добре оченцето, дано да върви на подобрение.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Да не е конюктивит  Thinking Калина като имаш конюктивит й беше засегнато само едното оче и беше така подуто и затворено, но имаше и много гурелчета на това око.

# 7
  • Мнения: 3 575
Оправя се вече, явно ухапване е било.
Голяма съм паника обаче  Hug

Общи условия

Активация на акаунт