Колко да чакам...след спонтанен аборт

  • 1 061
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Момичета незнам на кого да вярвам вече.Лекуващият ми лекар ми казва ,че е нормално да се пазим поне 3 месеца,друг-най-малко 6. Sad Просто това ме убива направо,не се изясни причината за спонтанният аборт,това едно на ръка,а сега и това убииствено чакане.Минаха два месеца от тогава-мисля да изчакам още толкова и да си правим бебенце.
Какво е вашето мнение?Помагайте...

# 1
  • София
  • Мнения: 1 098
terileks на мен ми казаха девет месеца да почакаме. Но някои лекари се презастраховат по този начин. По принцип матката ти се възстановява бързо ( зависи и дали не е имало усложнения ) , но по-скоро трябва психически да се възстановиш, и да си готова за нов опит. Божа работа е все пак, ако е писано нещо да се случи се случва. Ние чакахме да мине година. От Януари месец не се пазим, но за съжаление, не винаги се получава това което искаме. Бебето не става и това си е, което се дължи изцяло на болния ми мозък, аз самата не позволявам да се случат нещата. Прекалено много мисля за дете, и това само вреди. Затова спокойствие ви трябва и да не се вманиачавате. Успех.

# 2
  • Мнения: 7 718
Слушай лекуващия ти лекар.

# 3
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
3, не мисля че има смисъл от повече.

# 4
  • Мнения: 2 423
3........4 месеца са достатъчни моя приятелка след спонтанен доктора и каза 6 месеца докторите се презастраховат на 4 м. тя забременя Simple Smile износи здраво бебе и сега му се радва. Wink

# 5
  • Мнения: 7
Аз нямах никакви усложнинея,и мисля че 3 са напълно достатъчни...но ме е страх...неискам да се повтори този ад...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 123
зависи в коя седмица си била.Аз първият път бях в 9-та седмица и ми казаха 6м.,повечето лекари обаче казват 3 месеца и ние започнахме опити пак на 4-тия месец.Вторият път бях в 20-та седмица и ми казаха пак поне 6м. ,ние започнахме пак на 5-тия месец.
 По принцип,ако аборта е бил в началото,мисля че 3 месеца е достатъчно,но както е казала Лали,твоят лекар най-добре знае състоянието ти.

# 7
  • Мнения: 22
аз направих спонтанен аборт в 9 г.с. Нямах усложнения след абрзиото и се възстанових много бързо. Лекуващият ми лекар ми каза, че мое да започнем още на следващия месец.След първа менструация ходих при друг специалист и той ми препоръча 3 месеца.

# 8
  • Мнения: 741
И аз знам че срока е минимум 3 месеца

# 9
  • Мнения: 1 868
Здрасти важно е в какъв срок е била бременноста ти.

# 10
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Дати гледате ли?  newsm78

# 11
  • Мнения: 1 919
на мен ми казаха 6 месеца,но аз се чувствах добре,изчаках 1 цикъл и   започнахме..после ДОКИ обясни, че ако е в начален стадййй бремеността пак препоръчвали 6 месеца,ама то било повече от психологична гледна точка и зависи от човека..така, че след като мине 1 цикъл и се почувствш готова можеш да продължиш!

# 12
  • Мнения: 1 049
От психическа гледна точка се препоръчват 6 месеца, но физически на организма са необходими 3 месеца, ми каза моят гинеколог. Тоест след 3 цикъла матката е готова наново да приеме нов плод. Преди това съществува повишен риск от нов аборт... въпреки, че някои успяват да  минат между капките и след 1-ия или 2-ия цикъл.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт