Какви документи ми трябват ако пътувам сама с детето зад граница?

  • 686
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте момичета искам да попитам какво точно да е пълномощното и дали трябва да взема други документи за детето освен задграничния паспорт, че за пръв път ще пътувам с него сама в Гърция.

# 1
  • Мнения: 148
Необходимите документи са:
* задграничен паспорт на детето
* пълномощно, заверено от нотариус, в което таткото на детето те упълномощава, че можеш да изведеш сама детето извън страната. То е необходимо само за българския граничен паспортен контрол. При който и нотариус да отидеш ще ти го изготвят.

# 2
  • Мнения: 152
Необходимите документи са:
* задграничен паспорт на детето
* пълномощно, заверено от нотариус, в което таткото на детето те упълномощава, че можеш да изведеш сама детето извън страната. То е необходимо само за българския граничен паспортен контрол. При който и нотариус да отидеш ще ти го изготвят.

За всеки случай си носи и ксеро копие на пълномощното, на мен лично ми го взеха, но това беше на летището де ....

# 3
  • Мнения: 533
Необходимите документи са:
* задграничен паспорт на детето
* пълномощно, заверено от нотариус, в което таткото на детето те упълномощава, че можеш да изведеш сама детето извън страната. То е необходимо само за българския граничен паспортен контрол. При който и нотариус да отидеш ще ти го изготвят.

За всеки случай си носи и ксеро копие на пълномощното, на мен лично ми го взеха, но това беше на летището де ....

Да, хубаво е да имаш копие на пълномощното, за да дадеш него на паспортен контрол, а не оригинала.

# 4
  • Мнения: 42
ОК Мерси за информацията ще снимам пълномощното тогава

Общи условия

Активация на акаунт