ЗА БУЛЬОНА

  • 1 170
  • 22
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
здравейте, давате ли бульон преди зеленчуковото или местното пюре? Как го прпиготвяте? Аз досега не съм давала и не знам дали да го правя - докторката ми каза вчера по 30гр. зеленчуков като яде местно пюре и обратно, но не знам....Споделете опит.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не съм давал никога!В пюретата има достатъчно ценни съставки.Дори и от супите загребвах само гъстата част по съвет на педиатъра.Бульона раздува стомаха на детето, не виждам файда от него.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 971
Не съм давал никога!В пюретата има достатъчно ценни съставки.Дори и от супите загребвах само гъстата част по съвет на педиатъра.Бульона раздува стомаха на детето, не виждам файда от него.
По същите причини не давах.

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 16:07 от buni

# 3
  • Мнения: 1 230
Давах преди да започнем ДМК - 6 и 7 месец. Половин кафяна чашка. Сварявах зеленчуков или месен (без сол) и замразявах във фризера на порции в пластмасови контейнерчета с капак. Сега вече сме на супи и няма смисъл. Течната храна е много добра за храносмилането и апетита, затова не пропускаме  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 1 423
Не съм давал никога!В пюретата има достатъчно ценни съставки.Дори и от супите загребвах само гъстата част по съвет на педиатъра.Бульона раздува стомаха на детето, не виждам файда от него.
По същите причини не давах.
И аз не давам  Naughty

# 5
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
И аз не съм давала до сега.

# 6
  • Мнения: 27 524
Не съм давала и не давам. Нито бульон, нито супи. Само пюрета.

# 7
  • Мнения: 125
И аз не съм давала нито супи, нито бульони. Опитах всъщност 1-2 пъти да й дам, но дъщеря ми категорично отказа

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
Давах преди да започнем ДМК - 6 и 7 месец. Половин кафяна чашка. Сварявах зеленчуков или месен (без сол) и замразявах във фризера на порции в пластмасови контейнерчета с капак. Сега вече сме на супи и няма смисъл. Течната храна е много добра за храносмилането и апетита, затова не пропускаме  Grinning

И аз давах. Само че започнах през 8-мия месец и замразявах в пликчетата на Авент за замразяване на кърма (вече не се продават такива, доколкото разбирам).
Иво много харесваше бульон.

Сега, обаче, никога не бих дала месен бульон. Само зеленчуков.

# 9
  • Мнения: 46 437
Никога не съм давала. Нямам представа дори за какво се дава, на мен ми звучи блудкаво и нехранително.

# 10
  • Мнения: 4 621
Никога не съм давала  Naughty

# 11
  • Мнения: 7 947
Бульон не съм давала, но супи определено ядем - то и за възрастните е полезна течната храна, че какво да говорим за децата!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 3 610
Никога не съм давала. Нямам представа дори за какво се дава, на мен ми звучи блудкаво и нехранително.

Казват,че подобрявал храносмилането. PeaceАз понякога давам от бульона в който са врели зеленчуците за пюрето,понякога(като не ме мързи Embarassed )му правя и супичка,отделно от пюрето.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Никога не съм давала.И на мен докторката ми беше казала,но аз май за храненето въобще не я слушам.

# 14
  • Мнения: 1 207
И на мен педито ми каза миналия месец да започвам да давам и бульона от супичката от кухнята преди пюрето,но на малкия му идваше много.Сега пюрето започна да не му стига и дробя малко в супичката и после давам пюрето.
Как го обясних Whistling

Общи условия

Активация на акаунт