С какво да храня 8 месечната си дъщеря?

  • 466
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
Имам в предвид какви супички и всичко останало,какво мога да й готвя Embarassed ,как,общо взето всичко,много ще съм ви благодарна за отговорите Laughing

# 1
  • Мнения: 3 379
Зависи кога, как и с какво си я захранила...

Какво яде в момента?

Аз на 8 месеца го хранех основно с кърма, по малко плодово и зеленчуково пюре (не в голямо разнообразие, но напр. - ябълка, круша, банан, тиква, картоф, морков, ориз, царевица, грах - последните две пресяти заради люспите). Също и каши - оризова и елдена, домашни.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 482
Нашия режим е следния (аз съм некърмеща мама):

  7 ч. - 230 мл. мляко
11 ч. - 200 гр. зеленчуково пюре
15 ч. - 230 мл. мляко
18 ч. - 200 гр. плодово пюре
21 ч. - 230 мл. мляко

Може би към края на месеца ще включа и месото.
Яде почти всякакви зеленчуци и плодове, рядко и каши - не ги обича.

# 3
  • Мнения: 5 255
Кърмата е основното ни хранене.
Давам готови пюрета и каши на Hipp.
Вече опита и месните пюрета, като пиле, агнешко, свинско, телешко.
Всичко това след кърмене по колкото поиска, без да я насилвам.

# 4
  • Мнения: 1 517
Аз на 7-8 месеца, доколкото помня, давах за обед около 1 бурканче на Хип зеленчуково пюре, и месни почнахме някъде там. Карахме на готови само. Следобед давах каши на Слънчо с плодово пюре. Останалото беше кърма.

# 5
Цитат на: SZA
Зависи кога, как и с какво си я захранила...

Какво яде в момента?

Аз на 8 месеца го хранех основно с кърма, по малко плодово и зеленчуково пюре (не в голямо разнообразие, но напр. - ябълка, круша, банан, тиква, картоф, морков, ориз, царевица, грах - последните две пресяти заради люспите). Също и каши - оризова и елдена, домашни.

ами ние сме на адаптирано мляко и пюрета(месни и зеленчукови),каши,кисели и попара.имах в предвид дали им готвите вече,без подправки и запръжки разбира се,за такова ядене питам Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 983
Цитат на: Anonymous
Цитат на: SZA
Зависи кога, как и с какво си я захранила...

Какво яде в момента?

Аз на 8 месеца го хранех основно с кърма, по малко плодово и зеленчуково пюре (не в голямо разнообразие, но напр. - ябълка, круша, банан, тиква, картоф, морков, ориз, царевица, грах - последните две пресяти заради люспите). Също и каши - оризова и елдена, домашни.

ами ние сме на адаптирано мляко и пюрета(месни и зеленчукови),каши,кисели и попара.имах в предвид дали им готвите вече,без подправки и запръжки разбира се,за такова ядене питам Embarassed

гостът бях аз,извинявам се Grinning

# 7
  • Мнения: 1 517
Можеш да правиш домашни пюрета, ако искаш да готвиш сама - вариш разни зеленчуци, пасираш, слагаш малко масло и ад. мляко или сирене. Поне аз така правя сега. Можеш да вариш картофи, моркови, грах, тиква, ориз, цвекло, лук, чесън... Мисля, че на вашата възраст предимно пюрета се дават, защото бебето още не може да дъвче. За супи не знам - то не е ли почти същото.  Thinking Скоро имаше тема от cheta с рецепти за детски ястия, потърси я назад. В нея имаше и рецепти за супи, които могат да станат на бебешко пюре, а част от тях да отделиш за вас.

Общи условия

Активация на акаунт