Колко траеше адаптацията на децата Ви в детска ясла?

  • 3 268
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Пуснах сина ми , който е на 1г и 3 м на детска ясла.Като предварително си направих план да ходи три седмици за адаптиране, после края на юни- една седмица сме на море и оставих от юли една седмица пак за адаптация и после да тръгвам на работа. Какво стана обаче :-Още първата седмица едната от лелките ми разправя ,че трябвало да го водя цял месец по 1 час.Първите две седмици един ден стои до 10.00ч и искат да си го взема че ревял после втория ден седи до 11.00 ....следващия ден пак до 10.00.Сутрин го оставях гледен да закуси там-те казват ,че не искал и две седмици не могат да го нахранят на закуска/детето ми не е злоядо/.Вече ходим трета седмица и сме до 12.00 като нито закусва нито обядва там.Направи ми се забележка да не го водя с гащеризон при условие , че е с памперс още и не го издържат.Постоянно слушам как нямало да могат да си вземат отпуските и трябвало  да тръгна септември на работа.Аз им обяснявам че съм на курс -да съм си намерила начин.Е писна ми ...не знам какво да правя.И при вас ли беше така .Допускам ,че може и да не съм права.А поискаха и количка да им отнеса и като излязат на двора го слагат в количката и той спи от 10,00-11,00.... ooooh!

# 1
  • Мнения: 8 769
Ей, тия във вашата ясла са явно големи мързели... newsm11
Как така цял месец ще си водиш детето до 11ч?
Когато дадох дъщеря си на ясла, тя бе на 2г7м. Само първитя 2 дни бе до обяд, после 1 ден със обядване, и от 4-5 я ден започна и да остава за спане. Просто ходех да я взема първа 9още в 16 ч), за да може постепенно да свикне.
Самият процес на адаптация отне около месец-всяка сутрин плачеше. После обаче се успокояваше. Сестрите бяха много добри.
Така като чета при вас и сестрите не си дават много зор. Опитват се да те откажат да го водиш.
Освен това, струва ми се, че схемата която си замислила, не е много дачна. Тъкмо детенце ще посвикне на ясла, ще го откъснеш оттам, и после пак ще му е трудно (това е от опит-една седмица дъщеря ми ако не ходи на градина и имаме една седмица адаптация, въпреки, че е голяма вече).

# 2
  • Мнения: 5 362
Калина стоеше до обед в яслата точно 1 седмица.Аз поисках така,а и лелките бяха оставили аз да си реша.
Ама тези във вашата ясла са ужасни ooooh! Е...и отношението Shocked
Не можеш ли да си преместиш детето в друга ясла след морето?

# 3
  • Мнения: 2 237
При нас адаптацията май малко закъснява.....Водих я един месец (по препоръка на лелките,щото видиш ли не искала да яде...) само до 12 ч.
От скоро я пуснах по цял ден,но не иска да спи,реве и буди всички деца.Уж почна леекинко да свиква и айде с гнойна ангина.Две седмици е у дома.Като я пусна пак съвсем ще е отвикнала.
Адаптацията при всяко май е различна,но много си зависи и от лелките....

# 4
  • Мнения: 2 220
Аз пък си мислех, че нашите прекаляват, като искат 7 дни да ходи до обяд.  ooooh! Ехх, ужасни са наистина. И на мен ми се вкарват изречения от типа, че която майка не работи да си взема детето за юли и август, защото и те трябвало да почиват. Да, ама ако е така, за мен какъв е смисълът, при положение, че съм го дала на 11.06. За 3 седмици целият ужас... не виждам смисъл... Права си, според мен. Трябва да намериш начин да се наложиш (например да кажеш, че е трябвало спешно да започнеш работа и да занесеш служебна бележка). Или знам ли. Никак не е лесно, знам...

# 5
  • Мнения: 164
Ако детето не ми беше толкова малко и можеше да си казва какво го правят до сега да съм ги поставила на място.Страх ме е ако се наложа /т.е. да се скарам с тях /ще си го изкарват после на детето.
А за в друга детска -не мога да пробвам -тази е най-удобна за да го взимам на време след работа или аз ако закъснея примерно да го вземе свеки. Sad
И при вас ли не дават с гащеризони? Повечето са ни от каката и в нейната ясла го е нямало това правило май......ей цял ден се ядосвам ... ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 610
Големия ми син го пуснах на 2г7м на ясла и когато на втория ден отидох да си го взема на обяд те вече го бяха сложили да спи,въпреки че беше оревал орталъка ooooh! .А относно свикването на самото дете,той неможа да свикне до4г и 1/2(средата на втора група),но може би защото много боледуваше и малко ходеше.И до днес не му е хич приятно да ходи.

# 7
  • Мнения: 844
Веднага сядам да ти отговаря, защото при сина ми ситуациата беше същата. Записах го миналата година от първи август. Беше на 1г. и 6м. Ходи три седмици от 10 до 12ч.  HugКолкото и да настоявах не искаха да увеличат времето, много плачел. На третата седмица им казах, че започвам работа, като изрично уведомих работодателя си, че искам да започна след няколко дни, а не веднага, предвид адаптацият ана малкия. Помислих си, сега ще ходи вече до по-късно, може би ще го слагат да спи, но уви, продължиха по старата схема. Казваха ми, ако има някой да го взима, да се включва, че да не било шоково. Да, ама нямаше кой и започнах работа. Шок и ужас на четвъртата седмица - 9 часа. По тяхна молба оставих количката и това беше спасението. Искаха и някаква любима играчка, но той нямаше такава и възприемаше количката като единственото познато нещо. Не го приспиваха обаче в нея, а само на двора седеше в нея. Беше доста трудничко, но постепенно се отпусна. Занесох и спален чувал за спането на обед, защото иначе не искаше да ляга. Общо взето се адаптира за три-четири месеца, доста дълго, но това означава без да плаче въобще. Сега влиза със замах и даже не поглежда назад, а се лепва за играчките.
Моят съвет е, оставяй приказките на госпожите за гледането у дома да минават покрай ушите ти. Хич не им се вързвай за отпуски и тем подобни. А детенцето постепенно ще свикне и всичко ще се нареди. Сега казват за сина ми, че е станал много послушен. Thinking
А и за гащеризона, не обичат тези дрехи. Има птрудно закопчаване, освен това ги слагат на гърне и гащеризона лесно се мокри...

# 8
  • Мнения: 47 902
синът ми на 1 г 3 месеца като тръгна отначало седеше до 3 часа-не дообяд, а до 3 часа!!! и после-до 4, после до 5 часа, юли ще се наложи да остава и до 6 часа, отначало ревеше, не спеше, спеше само в количката, хранеше се сам, но свикна, сега се гушка в едната леля, в другата не, но все пак реве само сутрин, после си играе и спи и свиква
аз вече като има нещо- директно при директорката отивам и си изясняваме ситуацията, но не като скандал, а като нормален разговор

# 9
  • Мнения: 164
Ами утре и аз ще ида при директорката .Ама тя ми разправяше че нейния внук се адаптирал 6 месеца -така че се съмнявам че ще се трогне  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 47 902
е 6 месеца ама по един час ли?защото първо свиква там без да яде и спи, после изведнъж- да яде, после пък тъкмо свикне-ново нещо-да спи там...аз мисля че е по-добре направо да тръгва по цял ден

# 11
  • Мнения: 8 769
И при вас ли не дават с гащеризони?
При нас не искаха даже да са с бодита децата. По потници (отдолу).
Не им се занимава да откопчават и закопчават, защото всички дружно ходят на гърне, обличане, събличане, спане....
Това да ти е малкия проблем, не се ядосвай.

# 12
  • Мнения: 164
Съгласих се и аз за гащеризоните ....ама ми е още ядно,че не мислят как да се адаптира детето а как да си вземат отпуските.И как само заповеднически нареди -да почна работа септември.

# 13
  • Мнения: 2 051
Една седмица - по 2 часа.
Още една седмица - по 3 часа.
Още една седмица - до обяд, но без да обядват там.
После един месец - с обяд, но без да спят там.

Значи общо около 2 месеца, но реалната им адаптация продължи и повече.
Някъде след 3-тия месец престанаха да се тръшкат и реват като ги оставям.

# 14
  • Мнения: 5 468
Дадох Гери на 1 г. и половина на ясла. Първите 3 дни я водех в 8:30 и я взимах на обяд. От 4-тия ден я оставих цял ден. Обадих се на обяд да питам, как е. Казаха, че е заспала, нямало проблеми. И така...
Вашите лели са супер нахални. Това е. Само че не мога да ти дам съвет, как да реагираш и какво да правиш. Защото знам, на какви нагли реплики са способни някои лелки, особено тези в провинцията (не вярвам, че го пиша, но е така...). Там се държат по-свойски и си позволяват да се държат назидателно.
През лятото навсякъде са сборни групи. Не знам, дали е най-удобния вариант да даваш за пръв път детето си в сборни групи. По-малко внимание, деца от различни възрасти... Ти си преценяваш.
За дрехите са ти казали. Обличай го възможно най-леко и удобно за събличане. Иначе рискуваш да го държат мокър тук-таме или пък въобще да не му сменят памперса.

Общи условия

Активация на акаунт