Кърма за бебе от съседката????

  • 1 677
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте мами, искам да ви питам какво мислите по въпроса? Вчера една мама на 3месечно бебе ме попита дали да вземе кърмата която съседката й и предлага...Да ви кажа честно затрудних се какво да отговоря...моят отговор е по-скоро към не (предполагам че кърмата която се събира в банката се изследва...), но не съм сигурна дали съм права, така че мами с повече познания, давайте съвети как да постъпи.

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Преди години е било съвсем нормално по родилните домове да се закърмват чужди бебета, докато на майката и слезе кърма. И аз, и брат ми сме закърмени от съвсем непознати жени и някъде по света си имаме млечни братя и сестри. Тогава, обаче, не е имало СПИН. И аз не съм много сигурна кои заболявания точно се предават с кърмата, ще ми е полезно да науча. Май хепатит? Мисля си още, че много по-малко хора биха се запитали изобщо дали да дадат на детето си мляко от кравата на съседката... А от съседката по-странно им звучи  Laughing. Кърмила съм бебе на приятелка, мисля, че не бих имала нищо против тя да кърми моето, това не като научно изказване, а като мое вътрешно усещане.

# 2
  • Мнения: 1 081
Мисля, е кърмата в банките се пастьоризира.Има и някои условия за режима на майките-дарителки на кърма. Аз обаче храних едно бебенце 4 месеца, майка му предпочете моята кърма пред АМ. Просто стерилизирах шишето и помпата. Това беше. И се храних мнооого здравословно, което тя(приятелката ми) знаеше. Не знам какви болести се предат с кърмата, но пък какви антитела се дават на бебето  Mr. Green

# 3
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз не знам как бих постъпила, защото съм гнуслива. Но иначе щом и майката има дете видимо здраво, поддържа добра хигиена, защо пък не?! Все пак е по-добре от АМ. Но ако ми се наложи не знам, какво решение бих взела.

# 4
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Пием мляко от непознати крави Mr. Green така че ако ми е съседката ми е добра позната  бих дала на детето от кърма й без проблем

# 5
  • северно море
  • Мнения: 321
Ако майката е носителка на Хив,то тогава кърмата е заразена.Аз ли4но не бих се доверила,но това е мое мнение и не ангажирам никого с него Peace

# 6
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ако майката е носителка на Хив,то тогава кърмата е заразена.Аз ли4но не бих се доверила,но това е мое мнение и не ангажирам никого с него Peace
Това може да се провери за нула време, без пари.

# 7
  • Мнения: 8 242
Пием мляко от непознати крави Mr. Green така че ако ми е съседката ми е добра позната  бих дала на детето от кърма й без проблем

 Peace

Мойто лапе е сукало от приятелка, ей тъй за проба  Mr. Green Ако нямах достатъчно, бих й го давала да го кърми.
На времето майка ми се е цедила и е хранила съседче (освен мен де  Twisted Evil) - и туй година и 3 месеца  Crazy

# 8
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ако е на 100% сигурна в нея newsm78

# 9
  • Мнения: 318
В някои болници се практикyва точно по този начин.Стига съседката да има добра лична хигиена,защо не.Все пак всички сме наясно с предимството на кърмата.При малко бебе и при добра стерилизация,не виждам проблем.Aз също съм кърмила дрyго бебе докато бях в болницата,докато на майката не и слезе кърмата,a и оставях кърма при акyшерките за бебенца чиито майчета нямат кърма.Решението е изцяло в нейните ръце. newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 1 504
Ами аз съм давала, точно от съседката, верно, че я познавах добре. Също така е вярно, че в началото доста се чудих и  какви ли не неща ми минаваха през главата, но все пак тя кърмеше 5 месечно бебче и бяхме и близки. Мисля си, че кърменето е много лична връзка м/у майката и бебето, освен това се чудех дали нейната кърма за 5 месечното й бебче ще е подходяща за моето 1 месечно бебече, но тъй като моята замразена свършваше и трябваше изцяло да минем на АМ /пиех антибиотици и цедях и хвърлях кърмата/ реших да дам от нейната кърма - това е. Не е лесно да вземеш решение да даваш чужда кърма.

# 11
  • Мнения: 112
Много ви благодаря за отговорите, ще предам думите ви!

# 12
  • Мнения: 7 091
Ей така изхвърлих 8 литра кърма първия път с Калин и 6 литра с Елена, защото никой не искаше да я вземе! #Cussing out Като си споня само как съм мила и стерилизирала помпата, торбички, мъки....сърцето ме болеше като я изхвърлих.  Rolling Eyes

# 13
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Ако познаваш жената и разчитам на нейната хигиена - да! Бих взела, а бих и давала кърма!
Има и друго, обаче. В зависимост от възрастта на бебето, кърмата променя състава си. Майка, която кърми своето 8 месечно бебе не знам дали ще бъде подходяща дойка за новородено - трябва да се провери. Нека ветеранките кажат!  Hug

# 14
  • Мнения: 3 760
Бих взела, бих дала! Разбира се трябва все пак да познавам другата жена поне малко  Wink
Ако майката е носителка на Хив,то тогава кърмата е заразена...
Не е вярно!

Общи условия

Активация на акаунт