Кога да започна да замествам цяло хранене от кърма с пюре?

  • 1 094
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 572
Здравейте, д-р Слънчева!
Интересувам се, защото четох и чух различни мнения. Дъщеричката ми сега е на 6 месеца и 5 дни. От един месец я уча да хапва с лъжичка, опитвала е оризова каша, пюрета от тиква, картоф, морков, броколи, днес опита и тиквички. Но не е можело досега, никой  път, да й дам само пюре, вместо кърма. Тя започва още към края на пюрето, давала съм до 30 мл, да си лапа юмрука и да плаче и да се муси на храната, плюе я. След това й давам гърда. Т.е., според мен е рано да й давам само пюре (респ. само каша). Освен това, втори въпрос, по колко мг горе-долу трябва да може да изяде, когато се предлага само пюре, или само каша?

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! вече е голяма и можете спокойно обедното хранене в рамките на 2 дни да го замените изцяло със зеленчуково пюре. След една седмица следобедното хранене за 2-3 дни да го замените с каша. На прием трябва да изяжда по 160-170 мл. След седмица или две след кашата вожете да започнете захранване с месни пюрета. Оставете кърмата за сутрин, 10 часа и вечер./color]

# 2
  • Мнения: 572
Благодаря Ви.
Опитах да й увеличавам обедната дажба, но повече от 80 мл, с малко кърма разредено, не иска. Дохранва се на гърда. Явно при нас ще отнеме още  време.

Общи условия

Активация на акаунт