Поликистозни яйчници. Мнения за д-р Генов

  • 1 226
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
здравейте искам да питам някой знаели телефони за д-р,д-р Методий Генов специалист акушер-гинеколог,завеждащ отделение "стерилитет и инвитро оплойдане" в болница света софия

# 1
  • Мнения: 39
благодаря Верита и аз се надявам да не се задържа ама като лгедам нещата май ще сам тук.от 6 месеца ходя при лекар тук в нашия град парво ми каза 4е нямам оволация а после се оказа 4е имаам и поликистозен яй4ник.пих хап4ета за оволация направиха ми фоликул ама не се пука.биха ми инджекции и пак не се пука .предложими вариант с лапароскопия.сега мисля да ходя при методий генов но ни6то незнам от него освен мнения от приятелка.ако някой може да ми каже нещо за него или да ми даде савет какво да се прави оттук нататък благодаря предварително успех на вси4ки мамаи които очакват две чертички


# 2
Здравей герита, пиши нещо повече - правиха ли ти хормонални изследвания, какви са резултатите, добре е преди лапаро да пробват да повлияят на кистите медикаментозно и ако няма резултат - тогава да се прави лапаро, а проходимост на тръбите прави ли?

# 3
  • Мнения: 4 324
geritta, ще обединя двете ти темички Simple Smile че са за почти едно и също нещо.

Преди да ти стимулират овулацията, правихте ли някакви изследвания - хормонални, цветна снимка? Опасно е да те стимулират без да са павени преди това тези изследвания плюс спермограма при мъжът ти, много е важна тя!

# 4
  • Мнения: 39
нямам киста на яйчниците имам само обививка на яйчника  , стимулираха ми функциите на чйчниците за да ми направчт овулация и така три месеца дори ми биха инжекция за пукане на фолекула който между другото ми бе образуван слекарствата а те са клостилбеги,бромокриптин и дуфастон от 16 тият ден за задържане ако все пак нешто стане,хормонално изследване ми е правено - идеално е , тест за хламидии -идеално, цитонамаска - идеална ,цветна снимка не са ми правили и след всичко това ме пращат да си направя лапароскопия защото обвивката която имам явно е много упорита. но диагнозата ми е поликистоза защото макар и без кисти тази обвивка е предразположена към образуване на такива. Embarassed

# 5
  • Мнения: 4 324
А спермограма правили ли сте?
Бромокриптин, не беше ли за регулиране нивото на пролактина?
И още един въпрос Wink Без стимулация не можеш ли да образуваш фоликули, а след симулация, те пукат ли се сами или не могат?

# 6
  • Мнения: 39
правихме и спремограма над 85%.бромокрепина е и за стимулиране на функциите на яйчниците(японската медицина го препоръчва и за това).не не се пукат а и  без стимулация не образувавам фуликули.бихами инджекция за пука не фуликул но и така не се пукат.последният път ми каза 4е е много голям но  период на овулация не настъпва.много ми е интересно каде отива фуликола като не се пука а всеки следва6 месец има нов.каде отива стария?   newsm78

# 7
  • Мнения: 4 324
Май става на кистичка, която си изчезва понякога с менструацията Sad
Бромокриптина, добре е за стимулация (аз не съм чувала за такъв метод де), но пак попитай леакря си, до каква степен той ще свали пролактина - да не би пък там да е проблема.
Това, че не се пукат фоликулите сами, за съжаление е лошо. Нарича се ЛУФ синдром - синдром на неспукалият се фоликул Sad
Какво е това 858% за спермограмата - морфологията ли? И къде сте я правили (спермограмата де)?

# 8
  • Мнения: 39
спермограмата е добра така каза лекарката.кажи не6то за себе си само аз говоря и ти имаш ли проблем

# 9
  • Мнения: 39
вече се уморих да мисля дали ще стане или не нямам сили,но мисля да си запиша час при той генов да видим той какво ще каже.тази свдмица ме очаква кръщенка на една мой приятелка че сега ровя и за това и сякаш малко се разтоварвам

# 10
  • Мнения: 4 700
красива, внимавай с бромокриптина. Верити добре ти е каzала, че като е много нисък пак няма да има овулация и пак Ще ти се обраzуват кистички. АЗ съм добре zапоzната с проблемите на хипофиzната жлеzа (висок пролактин и прием на бромокриптин, а сега достинекс) и не бях чувала да се дава zа стимулиране. Знам, че пролактинът трябва да е в средата на референтните стойности, когато има проблем със zабременяването. Нали zнаеШ, че се вzема само по схема и не се спира иzведнъж? Иначе пролактинът Ще се вдигне.

Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт