Какво ви е мнението за детските кухни?

  • 1 658
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте майчета,

Какво ви е мнението за детските кухни?
Питам, защото ние се захранихме на 4,5 месеца,. заради педиатърката(бил много бледичък бебо) и засега сме на зеленчукови пюрета и каши, но от ябълковата кашща много трудно ака. Една приятелка ми похвали кухните, че много вкусно готвели и винаги е голямо разнообразие и че вече мога да го запиша ако искам....но ние не сме прояли още никакво месце, а и се чудя доста?

Кажете вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 1 165
Така като ви гледам сте за първа група от кухнята-ще ви дават зеленчуково пюре и кисел.После като въведете и месото ще можеш да си вземаш купони за втора група(поне в нашия град е така).
Аз лично съм доволна.Записах малката на 9 месеца.За мен е по-удобно,защото не се виждам да готвя всеки ден супа и ястие.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Моето мнение е положително за детската кухня PeaceКухнята в нашия град започва от 3 или 4 месеца,но лично аз,записах дъщеря ми на 11 месеца!
Като не си давала на детето месо,ако имате по-малка група  в кухнята запиши го там!

# 3
  • Мнения: 2 631
Отрицателно ми е мнението!  NaughtyИ никога не съм ползвала.

А твоето детенце е изключително малко за ДК! Според мен, де!
Не съм съвсем сигурна, с какво и как точно готвят.
Улеснението - за мен лично няма, да е голямо, т.к. съм си у дома и за мен не е проблем, да сготвя нещо на детето - още повече, ако става въпрос за пюре, а дъщеря ми вече яде от нашите манджи.
Готвя винаги в по-големи количества и замразявам по 1-2 чашки, при което винаги имам разнообразие във фризира.
А като беше по-малка - сварени и намачкани зеленчуци, както и сварено и пасирано месо - замразявах на формички от лед във фризера.
Сега пък сме в сезона на пресните продукти, така че проблемът е още по-малък.
Освен изброеното, мразя, да съм зависима от някого - да ходя в определен час за храна-в дъжд, пек и пр., да разчитам на друг, да съставя менюто на детето ми!

Но всеки сам решава, кое му е най-удобно и най-приемливо!

П.П. Да допълня само, че дъщеря ми е късно и много бавно захранена /напр. белтък и прясно мляко яде от около 2 седмици/, при което ДК съвсем не ме устройваше!
Peace

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 08:56 от envia

# 4
  • Мнения: 164
Колкото и добра готвачка да се правя не мога да сготвя като в детската кухня.Там винаги е разнообразно и съобразено с нуждите на децата.Аз примерно немога да сготвя риба за бебе , лелите знаят как Peace.и три яския за 80 ст никога немога да направя!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
За да запишеш детето на детска кухня трябва да е навършило 10 месеца, поне в София е така.
Иначе аз лично съм много доволна. Готвят вкусно и разнообразно и Калоян си яде всичко без проблеми.
Твоето бебе обаче е твърде малко за кухня. Захрани го първо и със зеленчуково и месно пюре и като си навърши 10-те месеца го запиши.

# 6
  • Мнения: 1 264
Доволна съм. Калоян не харесваше пюретата. Храната от кухнята си я хапва с удоволствие.  Grinning

# 7
  • Мнения: 676
Много съм доволна, има разнообразие, не се занимаваш да готвиш по една шепа.Абсолютно съм за!

# 8
  • Мнения: 24 467
Честно казано за мен ходенето до детската кухня в определен час всеки месец и всеки сезон е бреме. Ползвала съм и не ми хареса и качеството при първото ми дете. Сега с второто не съм се канила и да започвам. До 10 месеца бяхме на готови пюрета и домашно приготвена храна- не ми отнемаше много време, дори ми беше приятно. Ползвах тенджера под налягане за бързо приготвяне на месото и зеленчуците. След това и до сега, 1 г. и 1 м., вече пасирам от домашно приготвената храна, преди да съм сложила сол и черен пипер. Много по- лесно ми е така, а и знам прекрасно какво точно яде детето ми.

# 9
  • Мнения: 512
Страхотно съм доволна от детската кухня - всичко беше прясно и вкусно (в началото опитвах дали не солят много). Да не говорим, че всеки ден предлагаха различно месо - пуешко, заешко, телешко... къде ти ще успея да му готвя толкова разнообразно всеки ден?

# 10
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не записах детето си на детска кухня, след като видях какви гнусотии приготвят.
Пример - доматена супа, прозрачна, с плуващи люспи от домат вътре.
Не казвам, че винаги е така, но това за мен беше достатъчно да се откажа от ефтината им услуга!

# 11
  • Мнения: 967
Във всеки град кухните са различни. Както са ти писали някои мами в някои градове има кухня и за по-малки бебчета, в други - не.
Аз мога да кажа само за София - тук кухнята е след 10мес. (няма меню за по-малки). Лично съм против кухнята, защото - готвят с прясно мляко, а не с адаптирано (против съм да се дава на бебе прясно мляко под каквато и да е форма до 1 год.). Освен това праят застройки на супичките с яйце - също против даване на яйчен белтък на малко бебе ... Попитай в твоя град има ли кухня за деенце на твоята възраст и какви продукти слагат в хрната за бебета - ако готвят с крве мляко и яйця  горещо ти препоръчвам да не записваш детенцето, защото рискът от алергии е много сериозен.

# 12
  • Мнения: 1 044
Аз съм твърдо против детските кухни. Да , разнообразни са, но не гарантират качество на използваните продукти. Случват се и хранителни натравяния и стомашни болести поради тази причина. Аз съм готвила на детето си до 2г.и 6м. всеки ден по 3 пъти, като всеки ден храната е различна. Редувах за основното ястие постно и месо, а супата - с таратор, а за десерт предлагах пресен плод. Докато спеше следобед приготвях следобедна закуска - кекс, банички, сладкиши, мляко с грис, ориз, а също и вечеря за нас. От следобедната закуска оставаше и за нас с таткото GrinningЗа вечеря на детето давах плод или просто мляко. Основната причина моето дете да се храни само с подбрана домашно приготвена храна е, че бе с много чувствително стомахче, до 2 г. възраст образуваше газове, често имаше запек и трябваше менюто му да е съобразено с проблемите му. Освен това, домашно приготвената храна е съобразена със семейните вкусове и определено е по-здравословна - използвам свежи зеленчуци, месо, яйца/тати от село ми доставя Laughing/. Много е трудно да се поддържа такъв режим на хранене, но съм го правила за здравето на детето си и смятам, че си е заслужавало.

# 13
  • Мнения: 4 621
Аз съм за храната от детската кухня. Разнообразна, прясно сготвена и вкусна храна Peace

# 14
  • Мнения: 630
От всичко, което съм прочела, стигнах до извода, че има огромна разлика между отделните кухни. нашата е за възраст между 10 месеца и 2 години. доволна съм, но все още има неща, които не яде оттам, просто защото и е рано за някои, а когато я записах нещата, които още не ядеше бяха повече. Така че най-добре си провери за вашата кухня как е положението.

Общи условия

Активация на акаунт