Болки в коляното?

  • 1 329
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Синът ми е на 2г.и 3м. преди около месец се събуди с болки в коляното и не можеше да стъпи. Заведохме го в бърза помощ(беше неделя) и лекарката там мъ постави диагноза реактивен артрит,прати ни при травматолог и той каза само да превързваме крачето с реванол. Давах му нурофен 3дни и всичко отмина още сащия ден си тичаше.Личната лекарка му пусна изследвания-нищо. Утайка -11. Левкоцити-8. Но сега онзи ден пак се събуди с болки. след около час вече беше добре. Направиха му снимка,нищо. И лекаря прецени че засега няма нужда от други изследвания. Та въпроса ми е трябва ли да правя нещо повече?

# 1
  • Мнения: 102
Д-р Слънчева, сетих се за още нещо малко преди първият път да го заболи коляното му биха инжекция с бензамицин-депо.Но не помня на кое краче беше. Много ще съм благодарна да ми отговорите.

# 2
  • Мнения: 5 760
Здравейте! А защо са сложили бензамицин депо- да не би да е имал някаква ангита. По принцип е доста болезнена. Ако продължават тези оплаквания е добре да го види детски ревматолог.

# 3
  • Мнения: 102
Ами не, но понеже когато пие антибиотик получава разстройство, а седмица след такъв прием беше с зелени сополки и  надути лимфни възли и затова педиатърката предпочете да му бие една инжекция, за да не се налага след седмица пак да е на антибиотик-това е което тя ми обясни. От ангина е боледувал само в началото на януари, в останалите случаи зачервено гърло..

# 4
  • Мнения: 5 760
Този медикамент е Пеницилин депо.
Ако болките в колената продължават консултирайте се с детски ревматолог- понякога след вирусни инфекции правят инфект артрит, като странична реакция обикновено след 10-15 дни от основното заболяване.

# 5
  • Мнения: 102
Добре, благодаря ви. Ако отново се оплаче ще търсим специалист.

Общи условия

Активация на акаунт