Притеснена съм :)

  • 1 391
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте на всички. Ще пътувам другата седмица до Испания- ще остана там за лятото. Но понеже никога не съм летяла със самолет и съм притеснена относно документите ми- дали всичко е О.К? Имам билет, паспорт и европейска здравна карта. Нали няма да имам проблем ????!!!! Някой да ме успокои Simple Smile Благодаря ви предварително много Simple Smile  baby_neutral

# 1
  • Мнения: 27 524
Няма от какво да се притесняваш, всичко е наред с документите ти, никой нищо няма да те пита и да иска от теб. Носи парички или банкова карта. Спокойно  Hug

# 2
  • Мнения: 18
Благодаря много за бързия отговор Simple Smile  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 299
Не виждам повод за притеснения. Наслаждавай се на почивката  Peace

# 4
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Също така в самолета стюардесите ще ти предложат една бланка за попълване. Всички, които не притежават документи за Испания - исп.паспорт или разрешение за пребиваване, трябва да го попълнят. Става въпрос за лични данни - трите имена, дата на раждане и т.н., на какъв адрес ще пребиваваш, с кой номер полет идваш, кога си тръгваш... Тази бланка е в 2 части - първата ти я взимат на паспортен контрол, втората остава в теб, и ти я искат при напускане на страната. Така сравняват по номерата на двете части на бланката кой кога е влязъл и кога е напуснал. Самите полета на бланката са на испански, английки, френски, немски, руски и арабски, ако не се лъжа.
Иначе здр.карта не ти я искат, тя си е за твое улеснение, ако не дай си Боже, се наложи нещо.

# 5
  • Мнения: 18
Благодаря, вече се информирах и аз адреса Simple Smile Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 148
Също така в самолета стюардесите ще ти предложат една бланка за попълване. Всички, които не притежават документи за Испания - исп.паспорт или разрешение за пребиваване, трябва да го попълнят. Става въпрос за лични данни - трите имена, дата на раждане и т.н., на какъв адрес ще пребиваваш, с кой номер полет идваш, кога си тръгваш... Тази бланка е в 2 части - първата ти я взимат на паспортен контрол, втората остава в теб, и ти я искат при напускане на страната. Така сравняват по номерата на двете части на бланката кой кога е влязъл и кога е напуснал. Самите полета на бланката са на испански, английки, френски, немски, руски и арабски, ако не се лъжа.
Иначе здр.карта не ти я искат, тя си е за твое улеснение, ако не дай си Боже, се наложи нещо.

Може би тази процедура е важала преди да влезем в ЕС или за полети от страни извън ЕС.
Аз и съпруга ми пътувахме през март за Испания (на отиване бяхме с различни полети) и никакви бланки не сме попълвали. А и в нито една страна от ЕС не искат попълване на допълнителни формуляри. За пътуващите граждани от страни-членки преминаването на паспортен контрол е максимално улеснено.

# 7
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Може би тази процедура е важала преди да влезем в ЕС или за полети от страни извън ЕС.
Аз и съпруга ми пътувахме през март за Испания (на отиване бяхме с различни полети) и никакви бланки не сме попълвали. А и в нито една страна от ЕС не искат попълване на допълнителни формуляри. За пътуващите граждани от страни-членки преминаването на паспортен контрол е максимално улеснено.

През май пътувах за и от Испания с Изиджет. Преди седмица същия маршрут с Иберия. И двата пъти предлагаха тези бланки на всички, които нямаха документи за пребиване в Испания.  Peace Ако не предложат, има на летището точно преди паспортен контрол. Но зависи и от проверяващия, понякога връщат хора от гишето за да си ги попълнят, понякога се правят на ударени и не искат.
Но по принцип трябва да се попълват.

# 8
  • Мнения: 934
Ние пътувахме през април до Испания, Малага. Никакви бланки не сме попълвали. Единствено от Испания на влизане в Мароко попълвахме някакви бланки с данни, но това е друга тема....

# 9
  • Мнения: 934
Важно за пътуващите до Испания от 18.06.2007 г.

13.06.2007

Считано от 18 юни 2007 г. Кралство Испания въвежда нови изисквания за предоставяне на APIS данни за всички пътници, които влизат в Испания от страни извън Шенген /съгл.Article II (66), Organic Law 4/2000 on the Rights and Liberties of foreign nationals in Spain/. Изискванията се отнасят за всички пътници - възрастни, деца и бебета, както и за всички националности, включително испански граждани.
В случай на неспазване на тези изисквания на авиокомпаниите – нарушители ще се налага глоба в размер на 6000-60000 евро.

В тази връзка е задължително в резервацията на всеки пътник да се внася допълнителен запис, съдържащ следните данни: име и презиме на пътника; националност на пътника; личен документ, с който пътникът пътува- паспорт, лична карта или др.; номер на личния документ; държава-издател на личния документ; срок на валидност на документа; дата на раждане; пол на пътника-мъж/жена.

В изпълнение на това изискване авиокомпанията ще предоставя на пътниците преди чекиране специален формуляр и апелира за съдействие за бързото му оформяне от страна на всеки един пътник, в чиято резервация не се внесени изискваните данни.

Възможно е в етапа на първоначално въвеждане на тази процедура обработването на данните да създаде известно неудобсво за пътниците преди полета и да доведе до затруднения в обслужването, както и до закъснения или дори пропускане на полетите до Испания.

Във връзка с горното авиокомпанията апелира към пътниците да се явяват по-рано за полета си и благодари предварително на всички за съдействието и проявеното разбиране.

# 10
  • Мнения: 18
Да, това го прочетох в сайта на bulgaria air .

# 11
  • Мнения: 18
Последното ми питане е ще искат ли някаква сума да декларирам на летището? Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
Голяма съм индианка ... Simple Smile

# 12
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Последното ми питане е ще искат ли някаква сума да декларирам на летището? Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
Голяма съм индианка ... Simple Smile

Не  Laughing

На мен се опитаха да ми искат веднъж в София, но това беше преди 1 януари. Извадих си дебитната карта, казах, че не съм индианец и пари в брой не нося.  Mr. Green Служителката ме погледна умно, удари ми печата и толкова Joy

# 13
  • Мнения: 18
  bouquet Имам да черпя вече Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт