как да процедираме?

  • 584
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 296
изпаднахме в доста глупава и в същото време сериозна ситуация.мъжът ми беше около месец и половина в командировка в чужбина.когато замина малката да е била на два месеца.знаех,че няма да го познае като се върне,но не очаквах реакцията й да е толкова бурна и категорична.той се опита само да я хване за ръчичките, поприказва й малко и й направи няколко смешни гримаси.в началото го гледаше втренчено,но после се почна един рев.може би 2 часа не можа да се успокои,въпреки че таткото отиде в другата стая.проблемът е че тя има и невродерматит,който се засилва при много емоции.веднага почна да се чеше и обривът й се засили и зачерви.моля ви ,дайте ми съвет как да процедираме?да показваме таткото малко по малко,но вкъщи не идват често гости.по принцип като излизаме на разходка и някой й говори,не плаче.колко време според вас ще продължи опознаването,защото аз пък почвам един курс един път седмично тази сряда и трябва да я оставя при него.
ще се радвам на всякакви съвети!

# 1
  • BG
  • Мнения: 2 217
Bubi, не съм специалист, но детето трябва да свикне постепенно с присъствието на баща си. За нея той е чужд човек. Отначало да са в една и съща стая за да може да свикне с присъствието му и след това да запоне да и говори. Колко време ще отнеме зависи само от детето - важното е да не се стресира! Успех!   bouquet

# 2
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Мисля,че е малка за такова директно показване.....нека наистина първо свикне с присъствието му в стаята....след това му дай да я нахрани 1-2 пъти (ако я кърмиш може да се изцедиш).Ще трябва поне седмица,за да се чувства комфортно с него.
И нашият татко пътува,но за щастие никога не го е отхвърляла.....радва се на всички.

# 3
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Аз пък мисля точно обратното - накарай го да сменя цял ден памперси, да я маже, да я изкъпе и да я храни и задължително да и говори и гука... Ще пореве, но според мен ще свикне много по-бързо !  Peace Когато аз съм била бебе съм реагирала така на баща ми ( той пътува по корабите ) и по този начин са ни сближили. Само кофти с този невродерматит ... Да не стане по-лошо  newsm78

# 4
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
и аз мисля че е най-добре постепенно да се опознават като твоята роля също е от значение.Говори й и обяснявай как сте я чакали двамата,колко много я обича татко и така.Не насилвайте нещата

# 5
  • Мнения: 344
Bubi, не съм специалист, но детето трябва да свикне постепенно с присъствието на баща си. За нея той е чужд човек. Отначало да са в една и съща стая за да може да свикне с присъствието му и след това да запоне да и говори. Колко време ще отнеме зависи само от детето - важното е да не се стресира! Успех!   bouquet
И аз така мисля.Мойто бебче е на 5 месеца но и тя като види някой непознат започва да плаче.Когато за първи път видя моя дядо и той започна да й приказва се получи по същия начин.Постепенно взе да свиква с него.На детето ще му трябва време за да свикне.

Общи условия

Активация на акаунт