Какви бях първите неща, които набавихте за бебчо???

  • 590
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
 Rolling EyesЧудя се откъде да я захвана.....какво трябва да купя на първо време като дрешки , козметика и т.н.....Бихте ли споделили с мен?? newsm78

# 1
  • Мнения: 814
 Погледни тук http://www.mamaibebe.com/?id=151 . Мисля че доста ще те улесни Peace.

# 2
  • Мнения: 323
Може да вземеш козметика,дрешки (не много ,че като събереш и подаръци няма да може да ги износи)и другото си го знаеш памперси и разни други.
Аз на сина ми взех малко дрешки и козметика.Дано не съм изпуснала нещо важно.
Успех newsm10

# 3
  • Мнения: 11 003
Първото нещо, което купих, беше една музикална люлка (в 4 месец). Heart Eyes
После натрупах дрешки. В 7-8 месец взех количка, легло, мебели за детската стая и още дрехи. А козметика и памперси си набавих в седмицата преди раждането.

# 4
  • Мнения: 321
  Скрин за дрехите на малката (след пренареждането нямаше къде да си сложим телевизора  Twisted Evil), а вече сериозно. Малко дрешки, 2 пелени ,хавлия, памперси и козметика, а купих си и шишета (2 бр.), и стерилизатора.

# 5
  • Мнения: 22 414
Съвсем в началото бях купила едно комплектче дрешки, а после хавлия.
След това леглото, шкаф за повиване, очаквам количката септември месец да ми я докарат.
Преди 2-3седмици купих и всички останали дрешки, чаршафи за леглото, пелени.
Козметиката и памперсите ги оставям за по-нататък.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
До колкото виждам ще си имаш лятно бебче, така че като дрешки може би ще е добре да наблегнеш на бодита с къс ръкав. Удобни са и първоначално това ще е основното му облекло. Ще ти трябват поне 5-6 от тях. Когато ги купуваш гледай да бъдат с предно закопчаване, т.е. да не трябва да се обличат през главата като блузка. За теб така ще е по-удобно. Ще има нужда може би и от няколко ританки и цели гащеризончета, както и някаква връхна дрешка, не много дебела. Нещо памучно с дълъг ръкав. Съвета ми е да не се оливаш в покупки на много дрехи-бързо омаляват, а и ще ви подарят много. Като козметика ще ти трябва някакъв гел-душ, който се ползва и за тяло и за глава, както и мляко за тяло (не олио, не е подходящо за лятото), някакъв крем за дупето. Има много богат избор на бебешка козметика в аптеките. Мустела е много  добра марка. Бюбхен също и е на по-ниска цена. Ще са ти необходими и поне два комплекта спално бельо. Поне една по-тънка памучна пелена, с която да го завиваш вечер на разходките. Предполагам с по-големите неща като количка, кошара, матрак, кошница за кола и т.н. си наясно. Съвета ми още веднъж е да не се оливаш в много покупки първоначално просто защото с времето сама ще разбереш на теб как ти е най-удобно да обличаш бебо, с какво е най-добре да го къпеш и въобще взаимно как ви е най-приятно за да се чувствате добре.
Успех и едно прекрасно бебче ти пожелавам да гушкаш скоро  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 672
аз взех дрешки , козметика и шишета




# 8
  • Мнения: 131
Аха Thinking.....аз на този етап имам поръчно легълце, матрак и количка, но трябва ве4е да се ориентирам към купуването на първите дрешки май, както и корито за къпане,шишенца......за козметиката 4естно казано нямам представа какво точно ще ми е необходимо Thinking....
Сетих се да ви попитам мам4ета....всички ли ползвате стерилизатор????? newsm78 и ако не както точно стерилизирате.....Необходим ли е стерилизаторът?????

# 9
  • София
  • Мнения: 4 587
Започнах да купувам  дрешки, одеалца в осмия месец, после по-големите неща - кошара, шкйафче и т.н.
Някои неща ни ги подариха. Peace

# 10
  • Мнения: 1 098
Ако не купиш стерилизатор, ще трябва да изваряваш, което също е вариант, но малко по- трудоемко

# 11
  • Мнения: 4 300
Най важно е да имаш 2-3 ката дрешки ( щом имаш легло и чаршафи) . Памперси се продават навсякъде, първите няколко пъти най вероятно ще го къпеш над мивката, а козметиката по обясними причини не е добре да се купува много по рано.
Стерилизатора може да се замести с тенджера и печка Mr. Green или таблетки/течност за студена стерилизация.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 423
Margarita13, ето тук можеш да разгледаш ориентировъчен списък с необходимите неща за бебчо и мама. Тук във форума можеш също да потърсиш, някъде имаше такива списъци  newsm78

Сетих се да ви попитам мам4ета....всички ли ползвате стерилизатор????? newsm78 и ако не както точно стерилизирате.....Необходим ли е стерилизаторът?????
Аз ползвах стерилизатор и ми беше много удобно  Peace
Можеш да си спестиш тази покупа и да си изваряваш в тенджера, но според мен е по-трудоемко.
Успех и леко раждане  Hug

# 13
  • Мнения: 307
Използвах стерилизатор за микровълнова, него си го купих преди да се роди бебчо, както и нагревател за шишенцата /с него притопляш водичката Grinning/ - много ме улесни.
Козметиката - отначало нямах идея какво ще му трябва, но нашата педиатърка ни препоръча SEBAMED и съм много доволна. Купих шампоан за косата, тоалетно блокче за тялото - но става и за косичката, лосион за след баня и мек крем за областта на памперса, ако има проблем. Вярно че е малко по-скъпа тази козметика от другите, но на бебо му понесе чудесно, а това е важното. Ти ще си прецениш.  Peace
Леко раждане!!!

# 14
  • Мнения: 520
Аз започнах с големите- легло, матрак , скрин/ имах някои дрешки/. Количка и козметика взех след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт