Какво да направя?

  • 725
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
Здравейте доктор Слънчева,
пак за не яденето става въпрос.
Дъщеря ми вече е на 3 месеца и половина и започна да се храни по 5 пъти на ден ( тя сама си промени режима). Средно изяжда около 100 мл кърма.
На прегледа ни казаха че е пораснала с 4см, но е качила само 250г  Sad  в момента е 4450кг ( роди се 2700)
Казаха ми да я захраня с картоф, тиква и такива неща за да почнела да наддава. Тя по принцип е много злояда - незнам възможно ли е да има деца, които не обичат мляко, но моето определено е такова.
В момента яде по половин морковено пюре на ден ( разтворено в кърмата) и 2-3 л, пюре от слива.
Детето изглежда бодро и жизнено, няма вид на недохранено или болно.
Ваксинираха ни в четвъртък с Пентаксим - от тогава детето няма никакъв апетит, много е нервна и плаче много. Миналия път имунизацията й се отрази пак по  този начин.

Какво да направя, аз по принцип исках да захраня по късно, но при така създалата се ситуация почнах   Sad

Моля Ви дайте ми някаква идея какво да правя? С какво да я храня за да качи тегло?
Имам и около 4 вида АМ в нас, не харесва нито един.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! За съжаление има и злояди деца! Освен с кърма захранете я обедното хранене със зеленчукови пюрета и към тях прибавяте по 40-50 мл. кърма.
Можете да я захраните след 1 м.и с каши в следобедното хранене(без глутенови!) . Между хра ненетата й давайте кърма. На прием е добре да изяжда по 110-120 мл., но ака не успява не я насилвайте, защото още повече ще се настрои негативно към храненето.-

Общи условия

Активация на акаунт