Отговори
  • Мнения: 4 111
Диета за гладници

Това е диета - мечта. Тя предвижда да си похапвате по 7 пъти на ден. При това от вкусно, по-вкусно. Изобилното меню обаче съдържа само 1400 ккал. Нито малко, нито много, но пък това позволява диетата да продължи 7 седмици. И след всяка да отчита на кантара по 3 килограма в минус. Предлагаме ви по няколко варианта на всяко хранене, сами ги разпределете по седмици.


8 ЧАСА
(250 ккал)

1. Разрежете едно малко пълнозърнесто хлебче през средата. Намажете долната половина с 2 супени лъжици кисело мляко, а върху него сложете 2 с.л. диетичен мармалад от праскови. Похлупете с другата половинка от хлебчето. Хапнете и 100 г пресни праскови.
2. Направете си сандвичи от малко хлебче, тънко намазано с масло и гарнирано с 30 г кашкавал и 1 киви.
3. Върху филия черен хляб намажете тънко с масло. Отгоре наредете 1 червена чушка, нарязана на ивички и 1 варено яйце - на кръгчета.
4. Залейте 3 с.л. мюсли и една нарязана праскова със 150 г кисело мляко. Изяжте след 30 минути.
5. Нарежете 200 г пъпеш на дребни парченца и разбъркайте със 150 г кисело мляко.

11 ЧАСА
(150 ккал)

1. Филия черен хляб намазана с топено сирене, наредете отгоре 1 домат на кръгчета.
2. В 100 г кисело мляко разбъркайте 1 с.л. сметана. Добавете 4-5 ситно нарязани репички.
3. Сандвич от черен хляб, намазан тънко с маргарин, и гарниран със 150 г краставици.

13 ЧАСА
(300 ккал)

1. Салата от 2 домата, няколко зелени маслини, малка главичка лук, чушка и няколко листа салата гарнирайте с 40 г краве сирене. Добавете филийка черен хляб. Подправете с щипка сол.
2. Сварете, без да преварявате, 30 г юфка. Добавете 30 г шунка, 2 с.л. грах, ситно нарязана чушка, соеви кълнове и листа от салата. Подправете с щипка сол и лимонов сок.
3. Сварете 20 г ориз. Гарнирайте с 30 г варени пилешки гърди, 1 кисела краставица и подправете с черен пипер и шафран.
4. 50 г варена царевица на зърна разбъркайте с 4 с.л. кисело мляко. Добавете 2 печени чушки и 20 г варена бяла риба. Подправете с лимон.

15 ЧАСА
(100 ккал)

1. 150 г малини и 1 малка ябълка.
2. 1 круша или 150 г компот от круши.
3. 100 г ананас.
4. 1 киви и 1 малък банан.

17 ЧАСА
(200 ккал)

1. Парче плодова торта и чаша чай или кафе.
2. Чаша капучино с 1 сухарче.
3. Ябълков щрудел с чаша билков чай.

19 ЧАСА
(300 ккал)

1. Изпечете на скара 90 г бяла риба. За гарнитура : 125 г спагети с 1 варен морков и нарязан на ситно домат.
2. Задушете в 1 с.л. олио 100 г риба хек с 2 чушки и 1 морков. Изяжте с филия черен хляб.
3. 75 г телешко филе изпечете на скара и го направете на сандвич с филия хляб и 30 г кашкавал. Поръсете с 1 с.л. соеви кълнове.
4. Сварете 30 г ориз. Сложете в него 100 г варена постна риба, накъсана на малки парченца и подправете с къри и лимон.

22 ЧАСА
(100 ккал)

1. В 125 мл обезмаслено прясно мляко или суроватка добавете 75 мл портокалов сок.
2. 100 г плодово кисело мляко.
3. В 100 г кисело мляко прибавете половин чаена чаша плодове (ягоди, малини, вишни) и разбъркайте.





# 1
  • Мнения: 4 111
Момичета, почвам я от понеделник- това е моята диета. Гладна съм, а имам да ги свалям 20!!! Има ли желаещи да я пробваме заедно и има ли някои от вас, които я е пробвал? Много ме заинтригува!  Thinking

# 2
  • Мнения: 552
Това го чувам за първи път  newsm78
Според мен с такова яко плюскане резултатите ще са налице още първите 2-3 дни, ама май ще са в другата посока  badscale

# 3
  • Мнения: 1 290
Е кви са тия хлябове,мюслита,плодове,определено е кат за угояване тая диета  smile3555
О боже,има и плодова торта и ябълков щрудел
тва всичко за един ден  Shocked

# 4
  • Мнения: 4 111
Ох,  сега ще се разубедя, малко ми трябва... Ама тези неща не се ядат за 1 ден, а нали си избираме само 1 нещо и са дадени да има разнообразие за дните... Незнам. Други мнениея, че понеделник е утре и да не вземе кантара да покаже в сряда +, че...   #Cussing out

# 5
  • Мнения: 13 682
1400 кал. е много прилична цифра. И съвсем не е толкова много храната. Какво му е многото на:

Сварете 20 г ориз. Гарнирайте с 30 г варени пилешки гърди, 1 кисела краставица и подправете с черен пипер и шафран

Че това е една мизерна детска порцийка.

Лили, пробвай смело! Мисля, че ако се придържаш точно към количествата, ще има сваляне. Не знам обаче дали ще издържиш 7 седмици. Това са най-трудните диети  за спазване - с точно определени неща, с готвене, с ограничени количества.

И нали се сещаш, че малкото хлебче е от онези минитата, които са по 6-7 в опаковка.

# 6
  • Мнения: 4 111
птица Благодаря ти за куража! Само трабва да си изясня тези грамове, че не съм наясно колко са 20 грама ориз например, а няма теглилка... Ще се опитам да се придържам, а топеното сирене и пастите може да ги пропусна, добре поне че са дадени варианти. Някак не ми се стува диетично например спагети с риба, така че мога да си я обработя малко. Ако не се появаят желаещи ще ви пиша при мен как е минало и какви промени съм направила.

# 7
  • Мнения: 13 682
20 грама ориз сигурно са не повече от 2-3 лъжички. 30 грама пилешки гърди са сигурно 2-3 хапки. Виж в темата за диетата на М. Търмънд. Там имаше някакви обяснения. 50 грама месо май беше колкото кибритена кутийка Sick

Спагетите са бавни въглехидрати. С риба са любима комбинация в Италия и Южна Франция.

Обърни внимание, че диетата не е на принципа на разделното хранене Peace

# 8
  • Мнения: 1 290
Ох,  сега ще се разубедя, малко ми трябва... Ама тези неща не се ядат за 1 ден, а нали си избираме само 1 нещо и са дадени да има разнообразие за дните... Незнам. Други мнениея, че понеделник е утре и да не вземе кантара да покаже в сряда +, че...   #Cussing out
Ох извинявай,не съм видяла,че са варианти,мислих,че всичко изредено се яде,но ясно защо,писала съм отговора в 4 сутринта като съм била вече зомби  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт