Вагиналните гъбички минават ли в кърмата?

  • 891
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 567
Мили мами,
този въпрос ме човърка. Не че имам, но искам да ходя на плуване и често ми се е случвало да си довлека оттам гъби
Дали минават в кърмата? ?
От зъболекаря ми знам, че бактериите в устната кухина минават...
Благодаря!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Зависи от гъбите. По принцип ако са кандида, могат да преминат и да развие млечница бебето, особено по-малкото бебе, което е само на кърма (ако е по-голямо и приема други храни и течности, или ако вече се плюнчи за зъби, устата повече се 'промива' със слюнка и прочие, и гъбите по не се задържат).
Важи и обратното: ако бебето има млечница, може да я предаде на майката, която да развие кандида в млечните жлези и вагината.
Затова, ако бебето или майката имат някакви симптоми, или ако единият приема антибиотици и се видят симптоми, се лекуват и двамата.

# 2
  • Мнения: 1 391
как се лекуват? нали докато се кърми не бива антибиотици...
аз имах гадните гъбички преди да родя... и сега май пак имам - слагах едни свещички - уж ми казаха че не влияели за кърменето... бебка понякога има млечница - но рядко - мажа я с дактарин и това е.... минава за едно мазане... след 1-2 седмици пак й се появяват...

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Нистатин или дактарин и за бебето и за майката - предписано от лекар, разбира се. Има антибиотици, които могат да се пият по време на кърмене.

# 4
  • Мнения: 2 567
Мерси, boo  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 485
Малко абсурдно ми се струва ,ако ти прихванеш гъбички -случайно, как точно мислиш че може да се предадат тия гъбички на детето чрез кърмата!?Нещо не вдявам:roll: Къде тия гъбички на долните части или?Знам ,че трихомонас може да се прихване от басейн,но...

# 6
  • Мнения: 1 341
Цитат на: Collibri
как се лекуват? нали докато се кърми не бива антибиотици...

с хомеопатия се лекуват без проблем и не вреди грам на бебето, нито на майката.

# 7
  • Мнения: 830
Категорично - не ., Имам си тази "радост" от доста време.....Периодично се "активират " ...Често ползвам какви ли не противогъбични неща......Проблеми с децата съм нямала .
Evjeni ,  много те моля , пусни ми на лични повече инфо за хомеопатично лечение на гъбички .

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма отърваване - кандидата си е от нормално присъстващата в организма флора и не може да бъде изчистена.Тъпото е,че при някои жени - като при мен Sad  - прекомерния й растеж,от който идват проблемите,се активира от всяка най-минимална промяна в организма - спад на хормоналните нива пред мензис,повишаване на същите нива вследствие на бременност,отслабване на организма от настинка или някакво вирусче,а пък ако и антибиотик се наложи да вземе човек - радост вкъщи Rolling Eyes Аз също бих се зарадвала на инфо за хомеопатично средство,защото от наличните от традиционната медицина съм пробвала нееднократно всичко - имат ефект за момента,но просто до следващото неравновесие.Та ако може в тези случаи да се взима нещо по-щадящо,толкова по-добре Simple Smile

# 9
  • Мнения: 830
Боже мой , hedra , абсолютно същото мога да кажа и аз . И понеже тази зима доста вирусчета успяха да ме повалят , а и антибиотици пих , "красота в къщи " , както казваш .......
Тези дни изръшках нет-а отново за инфо ......
Преди време ме изследваха и за скрит диабет , и за какво ли не . Просто наистина при всяка промяна , преди цикъл , настинка , какво ли не , стрес ......- рецидив !!!!!
Сега съм на диета - БЕЗ никакви "лесни" въглехидрати , адски много кисело мляко , и , което се каня да напрвя - кисело мляко локално , поставено с апликатор за вагинален крем . Ако искаш , да ти пратя ли някой линкове , но са на английски  , за лечение ?  Също и пия Цитросепт ( концентрат от грейпфрут ) с надеждата да помогне - както за имунитета , така и за самите гъбички .
Темата май ще стане за форума Здраве  Laughing Ако искате - да се преместим там .

Общи условия

Активация на акаунт