Въпрос относно лохиите?

  • 5 232
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
Здравейте момичета, предстои ми секцио скоро и знам ,че след раждане почват лохиите.Та имам няколко въпросчета, към онези от вас, които са го преживяли вече.Вярно ли е , че при секциото лохиите са по - оскъдни,веднага след секциото ли започват и какви превръзки е най - удачно да си взема.Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 915
Лохиите не зависят от типа раждане.
Вземи си нощни превръзки, памучни.
Започват веднага след раждането.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 718
И аз знам, че са по-малко при секциото Rolling Eyes Родих по този начин, нямам база за сравнение, но ми се струва че така четох тук. Ползвах Либрес нощни, малко са дебели, но вършат чудесна работа. Може и лигнин да носиш, ако не дават да слагате гащи там, където ще раждаш. Леко!  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 4 585
Да, веднага след раждането започват, както вече са ти казали.
По-оскъдни са при мен, но не знам дали е заради това, че съм родила секцио, но за сметка на това вече 40-ти ден продължават. #Cussing out
Аз си носех лигнин и гащи за родилки.
Леко раждане! Hug

Последна редакция: сб, 16 юни 2007, 19:17 от passion

# 4
  • Мнения: 865
И аз мисля, че при секцио са по-кратки!При мен продължиха 2 седмици след операцията ShockedПритесних се и ходих при гинеколога ми да ме види на УЗ.Имаше съвсем малко да се изчиства и затова ми изписа таблетки ,които дийстват като химически масаж на матката.С първото раждане (нормално) продължихо около месец.
Вземи си нощни превръзки по-абсорбиращи са!

# 5
  • Мнения: 4 915
Кървене и вагинално течение. В течение на дни и дори седмици след раждането, матката продължава да изхвърля течение от кръв и остатъчна тъкан, наречено лохии. В първите дни лохиите обикновено са червени, сравними по количество с обилна менструация, и е възможно да съдържат съсиреци. Към края на първата седмица лохиите намаляват, разреждат се и стават червеникаво – кафяви. В следващите седмици цветът преминава през розово до жълтеникаво и бяло и смените на превръзките стават все по-редки. Всяка дейност, която стимулира изпразването на матката, като стоене, ходене и кърмене, увеличава и количеството на лохиите.   http://www.biberonbg.com/info/vazstanoviavane_sled_rajdane.htm

Лохии
Оздравяването на матката се съпътства с отделяне на т. нар. лохиален секрет. По вида и количеството на лохиите се съди за процеса на възстановяване на матката.
През първите 3 дни лохиите са обилни и кървави. След това количеството им намалява, а цветът им става кафеникав.
Около 7-ия ден цветът им става жълтеникав.
След 10-ия ден лохиите стават слузести и течни, оскъдни, имат белезникав цвят.
След 3-5-ата седмица изтичането на лохиите спира.

http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=718583458

Веднага след раждането матката се свива и се подлага на обратно развитие, тоест започва да намалява на размери. Всеки ден се свива с 1 см и към 10-я ден не се напипва. Свиването на матката позволява естественото свиване на кръвоносните съдове - така се предотвратяват евентуални кръвоизливи. Въпреки това, известно време ще имате кръвотечение. Първите 2-3 дни след раждането то е доста обилно, защото чрез него се изхвърля отпадната ципа на матката, която е обхванала яйцето в началото. Тези кръвотечения или лохии постепенно намаляват и спират напълно към края на 3-а седмица. При някои жени могат да продължат до идването на първата менструация след раждането. Между 12-я и 15-я ден може да се получи по-силно кръвотечение; това е първият мензис след раждането, който продължава 3-4 дни, не повече. Наричат го малък мензис.http://www.bg-mamma.com/site/content/view/73/70/

Лохиите имат толкова връзка с типа раждане, колкото има връзка идването на кърмата според вида на раждането.  Wink
При първото ми секцио лохиите продължиха почти 50 дни, а при второто - 3-4 седмици.


# 6
  • София
  • Мнения: 672
Започнаха ми на втория ден след секциото. Бяха по-обилни 1-2 дни, макар, че бях с лигнин, а той не збсорбира течността и не може съвсем да се прецени. След това и до сега са много слаби. За болницата бях взела Always нощни, но и някои с една капка щяха да ми свършат работа.

Успех и живо и здраво бебче!

# 7
  • Мнения: 1 225
Да, веднага след раждането започват, както вече са ти казали.
По-оскъдни са при мен, но не знам дали е заради това, че съм родила секцио, но за сметка на това вече 40-ти ден продължават. #Cussing out
Аз си носех лигнин и гащи за родилки.
Леко раждане! Hug


И при мен е така.

# 8
  • Мнения: 10 982
Вярно е Peace Моите спряха на 20-тия ден Sunglasses

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Въпреки секциото спряха на 40 ден Peace

# 10
  • Мнения: 473
И аз раждах със секцио и лохиите ми бяха 42 дни, както при нормално раждане. Не са били супер обилни, с изключение на първите десет дни, спасяваха ме превръзките на Always нощните.

# 11
  • Мнения: 1 531
памперс и еднократни гащи  Peace

# 12
  • Мнения: 3 478
Едва ли вида раждане има значение за лохиите. Аз бях нормално раждане с много оскъдни лохии, които продължиха само 2 седмици. Относително е, не се настройвай предварително. Вземи си по-дебели превръзки за по-сигурно.

# 13
  • Мнения: 17 401
В някой болници изискват лигнин за периода веднага след раждането, както и при жени с епизиотомия и съответно с шевове. Има едни превръзки за родилки, кото приличат на памперс, вземи си от тях- най- удобни са.

# 14
  • Мнения: 724
Родих преди 11 дни със секцио.Веднага ми започна лохиите ползвам от самото раждане до днес либрес-жълти нощни не съм си копувала.Леко раждане  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт