Какво да ям като кърмя?

  • 1 503
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте мили мамчета,
моля помогнете,защото не знам какво мога и какво не мога да ям като кърмя.
Както и какво мога да пия.
Чух че не мога да ям домати,краставици,шоколад и какво ли още не,както не мога да ям млечни продукти,не мога да пия натурални сокове.
Ако имате опит споделете,защото съм притеснена Cry

# 1
  • Мнения: 545
Здрасти! Не е хубаво да ядеш трудносмилаеми неща като боб, леща, грах, царевица. Избягвай млечните неща, цитрусите, ядките (казват, че консумацията на ядки увеличава кърмата, но съм чела, че при колики не се препоръчват), ягоди, мед, кафе (може по едно сутрин), газирани напитки, алкохол. Сигурно ще ти се сторят доста неща, но такъв беше съветът на моя педиатър, а в последстиве се оказа, че и детето ми е алергично към белтъка на кравето мляко, така че тези неща бяха потвърдени от гастроентеролога, плюс други храни. Смята се, че млечните продукти, цитрусите, колбасите, ягодите, медът са алергизиращи и се препоръчва да не се консумират. На времето моята майка е кърмила и не е спазвала никакви ограничения, да не говорим колко мляко е изпила, та като чу тирадата на педито -  ShockedПитай и в кърмаческия форум. Успех!!!

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
яж това, което ти се яде!

# 3
  • Мнения: 10 983
Най-добре си яж от всичко, само не прекалявай с боб, леща, грах, ягоди, колбаси.

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Яж от всичко,което ти се яде,но в умерени количества.

# 5
  • Мнения: 4 915
Можеш да консумираш всичко, без наркотици и алкохол.  Wink

В кърмата преминава онова, което е преминало в кръвта ти.
А в кръвта преминават лекарства, алкохол и някои видове протеин - млечен, от фъстъчено масло също.

Затова не прекалявай с млечните продукти, не се наливай с прясно мляко, за да не се алергизира бебчето.

С бобовите, зелето и т.н., няма проблем. Газовете в червата  ни се образуват при смилането на въглехидратите, а те по никакъв начин не могат да преминат в кърмата.
Същото важи за цитруси, мед, лютиво и пикантно и т.н.

Ако все пак неколкократно забележиш, че от точно определена кърма бебето ти става нервно след няколко часа до 1 ден по-късно, ограничи я. Но ако примерно вечеряш нещо и нощем бебето е неспокойно, едва ли още от първия път можеш да набедиш яденето за виновник. Пък и невинаги храната се усвоява толкова бързо.

Ето ти повече инфо в тази статия: Can a nursing mother eat this food? FAQs

# 6
  • Мнения: 2 019
аз си хапвах всичко

# 7
  • Мнения: 1 596
Можеш да консумираш всичко, без наркотици и алкохол.  Wink

В кърмата преминава онова, което е преминало в кръвта ти.
А в кръвта преминават лекарства, алкохол и някои видове протеин - млечен, от фъстъчено масло също.

Затова не прекалявай с млечните продукти, не се наливай с прясно мляко, за да не се алергизира бебчето.

С бобовите, зелето и т.н., няма проблем. Газовете в червата  ни се образуват при смилането на въглехидратите, а те по никакъв начин не могат да преминат в кърмата.
Същото важи за цитруси, мед, лютиво и пикантно и т.н.

Ако все пак неколкократно забележиш, че от точно определена кърма бебето ти става нервно след няколко часа до 1 ден по-късно, ограничи я. Но ако примерно вечеряш нещо и нощем бебето е неспокойно, едва ли още от първия път можеш да набедиш яденето за виновник. Пък и невинаги храната се усвоява толкова бързо.

Ето ти повече инфо в тази статия: Can a nursing mother eat this food? FAQs


а мога ли да ям кисело мляко и сирене?

# 8
  • Мнения: 4 915
Може, просто не прекалявай с количествата. Не пий по литър прясно мляко примерно или по литър айрян. Това важи за първите месеци на кърменето най-вече.

# 9
  • Мнения: 376
Хапвай от всичко по малко и се води по бебето то ще ти покаже.

# 10
  • Мнения: 285
Здравей и от мен!!!

Първо Честито бебче!!!

Колкото до яденето....хапвай си всичко, не в умерени количества и без да прекаляваш.Аз и до ден днешен си пия прясно мляко по 1 чаша дневно с кафето-не съм спирала.....казват че бебо може и да е неразположен от млечните продукти, но аз не съм забелязала да е по-раздразнителен например. Все пак следи бебочето за различно от обичайното му състояние.

Как мина раждането? Упойката как беше? Пребори ли страха? Възстанови ли се бързо? Боля ли те?
 Знам, че едва  намираш време за себе си, та камо ли за форума!!!

Успех в отглеждането!

# 11
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 700
На мен зелето много зле ми действаше. Веднъж хапнах и после бебка се скъса от рев.

# 12
  • Мнения: 1 225
Аз си хапвам, каквото ми се яде. Гледам да не прекалявам, де Simple Smile
Вече горе-долу по детето се ориентирам, кои храни го дразнят и ги свеждам до минимум.

# 13
  • Мнения: 473
Не пий повече от едно кафе на ден, избягвай боб, леща, зеле, храни от които се образуват доста газове. Не яж в никакъв случай портокали, защото дразнят стомаха на детето. В болницата ми казаха абсолютно забранено натурални сокове. Консервантите в тях много зле действали на стомаха на бебето, ако много ти се пие максимум една чаша на ден. Домати, краставици и всички зеленчуци, които сега ги има не може да не се ядат.  То сега като не ги ядеш кога. И в тия жеги аз само на салата карам.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз в общи линии съм спряла кафето,в началото по време на коликите ограничавах шоколада и бобовите храни,а и не пия газирано.Не съм си правила някакви зверски ограничения,защото според мен са излишни!Успех в кърменето!

Общи условия

Активация на акаунт