За попарата.

  • 566
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 344
Незнам дали тази тема е за тук затова се извинявам предварително.
Искам да ви попитам как приготвяте попарата за вашите бебчовци?И с какъв чай я правите?Има чайчета на ХИП но незнам дали са подходящи.Ние от другия месец ще започваме с попарата и искам да ме посъветвате и да ми дадете идеи как да я приготвям. Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Явно вече си захранила щом искаш вече и попара да даваш, но ми се струва раничко...
Аз дадох попара чак към 10-тия месец. Но правих попара с вода, мъничко масълце и сирене, тъй като не съм давала чайове на сина си.
Ако не си захранила, попарата не е удачен вариант...

# 2
  • Мнения: 667
Смятам да я правя с готови сухари и ще ги заливам с гореща вода. Сиренето задължително да е обезсолено.

# 3
  • Мнения: 344
Аз съм я захранила.Чак като стане на 6 месеца ще й дам попара.Забравих да попитам какво трябва да е сиренето?Трябва ли да се слага в саламура?

# 4
  • Мнения: 1 207
Да ,сиренето трябва да е изкиснато.И аз почнах от 6 месец попарата. PeaceМного я хареса

# 5
  • София
  • Мнения: 1 368
Дадох попара,когато Марти стана на 8 месеца.Правя я с 3 сухара,козе сирене,на върха на лъжичката кафява захар и чай от шипка.Обожава я.

# 6
  • Мнения: 888
Аз на каката правя попарката с чай от лайка- така я харесва;сиренето наистина обезсолено;повечето дечица предпочитат попарата с малко захар /кафявате захар е добро решение/, иначе се дърпат!А в начало също започнахме със сухари, вместо хляб- но дадох попара доста по- късно- към 10 месец!
Малката Лори ще почака! Stop

# 7
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз правя попарата с 4 сухара, обезсолено сирене, колкото кибритена кутийка, малка бучка масло и заливам всичко с чай или вода  и пасирам. Преди слагах и щипка кафява захар, но сега не  Peace

# 8
  • Мнения: 1 949
Попара дадох на 6м - 2 сухара, изкиснато сирене, малко масло и вода. Не съм подслаждала солените храни никога.  Naughty

# 9
  • Мнения: 3 886
Дадох попарката около 7 мия месец.2 сухара първоначално  с изкиснато сиренце и масло.Попринцип чая ми е от липа Peace Peace.Сега вече сме на 4 суухара и многооооо сирене PeaceНо ми се струва за вас раничко като гледам подписа ти .Но ти си решаваш.Успех Peace

# 10
  • Мнения: 344
Другия месец ще провиме 6 месеца и оттогава ще започна с попарата.Сега се сетих още едно въпросче относно попарата.С какъв чай я заливате?С обикновен или с детски?Има чайчета на ХИП за деца на 6 месеца.Става ли с такова чайче да се залее попарата?

# 11
  • Мнения: 147
Аз започнах с попарата от 7-мия месец и той я обожава!!! Правя я със сухарчета (но може и препечен хляб, въпреки че аз още не съм пробвала) + изкиснато сирене + малко масло и заливам с вода или чай от липа понякога, обикновен - не детски. Не добавям захар и не пасирам.
Относно количеството - започни с малко (като нова храна...), а после ще прецениш колко да даваш - бебенцето ще ти покаже  Hug

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Правя попара сравнително рядко, правя я с обикновена вряла вода, едни сухар, изкиснато сирене и масло. Количеството е малко, защото още нямам заместено хранене и винаги си досуква, за това не предлагам големи количества твърда храна. Започнах с попарата на 9,5 месеца. Тагава въведох глутена.

Общи условия

Активация на акаунт