какво да направя - вие как бихте постъпили?

  • 2 667
  • 35
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Момичета не знам какво да правя. Свекърите живеят в къща край София и искат да ходим за 3 седмици лятото. Те много у нас не идват. Свеки откакто се е родила бебка е дошле 10 пъти за по няколко часа, а само плаче колко й е мъчно и иска ние да ходим. Обясних й че няма удобства да ходим с преспиване - бебка си търси леглото, коритото, на мен ми е удобно с микровълнова, абе знаете как е. Тя обаче все плаче че не ходим, че бързаме, а на мен не ми се ходи там. Мъжо си мълчи, иска да ходим, родители са му. На мен обаче ще ми е скучно -  със свеки по цял ден, тя все за разни болежки говори, все нещо със здравето не е добре и се оплаква, разбирам я жената, но тя там няма да ми е от помощ, просто иска да постои с детето. От една страна я разбирам ама аз за 3 седмици трябва едва ли не цялата къща да се пренеса, там ще тъпея по цял ден, а на всичко отгоре не знам и кога ще си тръгнем...Какво да правя, как да постъпя, кажете ми?Мъжа ми си мълчи, тя плаче и едва ли не ме изнудва, плаче и пред бебето - то милото гледа не знае какво е това, щото у нас само смях чува, та не знак. На кръстопът съм. Помогнете ми с акъл!

# 1
  • Мнения: 3 394
аз пък не бих отишла и да тъпея и само за болежки да слушам
Не обичам някой непрекъснато да мрънка, да се оплаче да, ама само за това да говори-не!

Отиди за седмица и се прибери у дома и готово-хем свеки доволна, хем си начесала на мъжа ти крастата, хем си изпълнила изкането

# 2
  • софия
  • Мнения: 636
да ама не знам как ще стане щото мъжа ми ще мрънка, че за една седмица такава хамалогия с пренасяне на разни багажи не се рентира и няма да мога да се прибера. Освен това много се опасявам той да не каже тогава прибери се ние с бебка ще останем - това за мен не е вариант, аз никъде не я оставям.

# 3
  • по света
  • Мнения: 1 587
За да има мир иди но не за 3 седмици,а за няколко дни.Не е удобно да се пътува с малко дете,но факта че той мълчи показва за мен че му се иска да идете.
Ти се уговори с него че отиваш категорично за по-малко време да е наясно като идете там.Успех.

# 4
  • Мнения: 6 029
можеш да се жертваш малко Wink

# 5
  • Мнения: 1 329
Много ли е далече от София?

# 6
  • Мнения: 1 761
Извикай свекърва ти на гости за една събота и неделя.Като не и се връзваш на болежките сама ще си иде.И хем вълка сит, хем агнето цяло.

# 7
  • Мнения: 476
Чак такава хамалогия не е. Аз бих направила компромис и бих отишла за десетина дни. Нека се порадват на детето хората, а и на мъжът ти ще му е приятно, че си уважила родителите му. Може пък да се запознаеш с някоя и друга майка там и да вземе да ти хареса престоя. Simple Smile

Аз с нетърпение напрамер чакам да си отида при нашите. Кафенцето на двора, обяд под асмата, майка си шета и готви, татко си човърка негови си работи, детенце на чист въздух... Идилия Laughing

# 8
  • Мнения: 321
   
.....,но факта че той мълчи показва за мен че му се иска да идете.
Ти се уговори с него че отиваш категорично за по-малко време да е наясно като идете там.Успех.
   Peace
  Не мисля, че ще му тежи толкова разнасянето на багажа, повече ще му тежи ако не им угодиш.  Wink

# 9
  • Мнения: 1 172
Покани ги на гости у вас, за 1-2 седмици, колкото им се стои. Щом искат да се нарадват на внучето. Така хем няма да тъпееш на вилата, хем няма да се налага да пренасяш половината си покъщина.

# 10
  • Мнения: 5 317
отидете,но за по кратко време. Peace

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 573
можеш да се жертваш малко Wink

Не! Това са 3 седмици, ще се изпокарат, ще си обтегне отношенията с мъжа си и ще го помни сума ти време- лошият вариант. Добрият- ще се прибере с кило и 200 рецепти с илачи за какво ли не (после и нас ще ни светка), баба още повече ще заобича бебока, тате ще е най-доволен за разбирателството.


Риск печели, риск- губи....Ше го...  Whistling

# 12
  • France
  • Мнения: 726
Това с рецептите ми хареса Laughing

# 13
  • Мнения: 4 380
Къща край София? Shocked Е какво ви пречи да ходите всяка седмица за по ден-два, а не да се нагърбвате с опропастяване на цяла отпуска за киснене при свекърва? Колко време път с кола е до там? newsm78 Народа от искърското дефиле с влак пътува всеки ден на работа до София. newsm78

Аз бих ходила честичко и за по малко. И за вас полза и за тях. И няма да си мазолите погледа и тровите нерви взаимно, защото няма да има време.

# 14
  • Мнения: 2 556
Бих й пратила бебето да го погледа, щом има желание. Обичам да ходя в къща край града за 2-3 дена, но не повече.

А това, че жената е дошла 10-на пъти за 7 месеца да види бебето хич не ми се струва малко, искам да ти кажа. Дъщеря ми е на година и 9 месеца и баща ми я е виждал веднъж, а майка ми два пъти.

Общи условия

Активация на акаунт