Сина ми е много агресивен напоследък....

  • 989
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 626
От извесно време сина ми стана много агресивен-бута,удря,щипе и хапе дечицата и то почти без причина. Изглежда не му е приятно да му пипат играчките и доскоро просто си ги дърпаше или  плачеше,но напоследък -удря  Embarassed
Започнах да се притеснявам и да се червя от срам и то защото го прави без съществена причина и най-вече на по-малки или непознати деца....
Още в началото ще си призная/за да няма после въпроси/- ДА пошляпвам го по дупето и по ръчичките ако пипа в контакти или други опасни места,карам му се и често повишавам тон,просто съм си такава- по-шумна и говоря по-високо,все едно се карам постоянно Rolling Eyes,но не ми се вярва това да е повлияло на сина ми.Започна да го прави в момент ,в който пошляпването и карането от моя страна са почти минимални- сравнително послушен е и няма за какво да го прявя,но агресията му ме притеснява....
Друго ,което се сещам в момента-започна да се бие откакто едно детенце го ухапа много лошо преди около 3 седмици- това дали му е повлияло?
Дайте съвет как да процедирам- объркана и засрамена се чуствам като напада децата така и не знам как да реагирам-дръпвам го настрани ,дори вече не му са карам ,обяснявам му че е сгрешил и го карам на се извини или да погали удареното място на детето...
Но после пак се повтаря с друго дете....
 Embarassed Embarassed Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Говориш, говориш, говориш, докато те заболи устата да обясняваш, че така не бива, че децата ги боли, че той е добро дете и не бива да постъпва лошо...И така, докато стане на 3 години и сам спре  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 550
Говориш, говориш, говориш, докато те заболи устата да обясняваш, че така не бива, че децата ги боли, че той е добро дете и не бива да постъпва лошо...И така, докато стане на 3 години и сам спре  Mr. Green
Напълно съм съгласна!И ние бяхме така.Ужас #Crazy.От където минеше имаше пищящи деца,паднали,ударени,хапеше като питбул.Последно захапа едно съседско дете по бузата,беше свирепо,както децата на тази възраст си могат..От тогава не го е правил.Всичко е периоди през,които минаваме и всеки път се налага да се нагаждам към ситуацията.Кой знае какво ни очаква по- нататък ooooh!

# 3
  • Мнения: 223
Смятам,че това е защитната му реакция,след като е бил ухапан,сега може да си мисли.че трябва да се защитава(отбранява)влияе и това ,че го пошляпваш.И аз правех така,но след като започнах да го пошляпвам,той започна да посяга на мен и на баща си.По-добре го наказвай и много му говори.Лишавай го от нещо което обича например,за да разбере че е бил непослушен

# 4
  • София
  • Мнения: 3 626
Е успокоихте ме,че не е само при моето дете.....ама чак до 3години Shocked ooooh!
Незнам дали ще стане с наказанието,maggito- мъничък е още и не се впечатлява от това,ама за пошляпването съм съгласна,въпреки че на нас не посяга,нито на познати деца....
Това с говоренето уж се опитвам да го правя,ама импулса ми е ...да го шляпна по дупето и да го издърпам от децата и да стои сам...
Опитвам се да се владея тези дни и уж има напредък....

# 5
  • Русе
  • Мнения: 7 764
При моето периода стана две години вече  ooooh!
Още не го пошляпвам,но от приказки и наказания ефект няма. Sad
Търся детски психолог и ще ходим.Нямам как  Tired
За друго решение не се сещам......а не искам да го пляскам  Naughty

# 6
  • Мнения: 503
...но от приказки и наказания ефект няма...
Ще заима. Моя приятелка се бори с изблиците на сина си вече пета година. Страшно упорито момиче, с железни нерви. Но не спира да обяснява.

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Имам подобни кошмарни спомени от същата възраст.
Налиташе да бие всички без мен...  Sad с месеци търсех градинки без деца, за да не се червя пред хората... Опитах всичко - от говорене до умопомрачение, през наказания, до увещания, ама всичко дето го има и няма по книжките. Без ефект  Confused Даже се консултирах с детски психолог. Жената ме успокои, че има такива периоди. Опитвах се да спазвам указанията, които тя ми даде - да не насърчавам агресията, да избягвам ситуации, които провокират подобно поведение, да въведа строги правила /ако направиш еди какво си, ще последва наказание и наистина след това стоеше наказана/, поощряване на добро поведение и т.н. Много труден период, който продължи 7-8 месеца.
Малко преди да направи три годинки се кротна  Simple Smile Сега имам едно усмихнато и ведро дете. Да, емоционална е, имаме разни изблици на рев и тръшкане, но нищо общо с това, което беше.
На теб мога само да ти кажа да бъдеш търпелива, въпреки че знам колко е трудно това. Имала съм моменти, в които изтерясвам  Embarassed ама ставаше по - зле тогава.
Стискам палци при вас да мине бързо и по - леко!

# 8
  • Мнения: 550
Ще мине ,разбира се!После ще се сещаш с усмивка за тези дни!!! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт