май са ми запушени каналчетата

  • 1 445
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте, от седмица кърмата ми върви доста бавно, бебчо трудно суче, измаря се и се изнервя, аз се доизцездам след това, в гърдата ми има кърма, а в помпичката виждам, че едва тече, понякога дори напипвам бучки , но не мога да се доизцедя. Възможно ли е по някакъв начин да са ми се запучили каналчетата и как да си помогна?

# 1
преди 2 дена бях пуснала тема-гърдата ме боли ужасно...незнам дали си я прочела...та сега в същата има огромна буца,която ,колкото и да се опитвам да цедя...ммм-нищо...не се разнася и туй то...ще следя темата ти,да чуя мнението на другите мами

# 2
  • Мнения: 57
прочетох я, аз още нямам голяма буца, дано да се размине, че понаболява и усещам като тежест
аз незнам на теб Гармастан дали ще ти помогне, той е за външни раздразнения, учудвам се че при такъв проблем не си се чула с лекар още, все пак си имала оперативна намеса преди това

# 3
  • Мнения: 1 081
Цеди се усилено с помпата, иначе не ти мърда мастит. Колкото и бавно да тече, настоявай, само така ще разбиеш буците и ще отпушиш каналчетата.

# 4
  • Мнения: 505
Пробвай да си цедиш след като си взела горещ душ. Тогава каналите ти са най-отворени. Когато кърмиш бебето - му давай да суче първо от проблемната гърда.  Дано се оправиш бързо.  Hug

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ох и аз вече за втори път имам запушени каналчета. Първия път се оправих със масаж под горещата струя на душа, но сега направо съм се видяла в чудо. Имам една буца от вчера и не ще и не ще да се разнесе.  newsm45 Болиииииии

# 6
  • Мнения: 236
Ох, моми4ета, знам ви болката много добре. Преди няколко месеца, от никъде по4нах да полу4авам запушени канал4ета и се видях в 4удо. По4нах да пия и Лецитин, не мисля 4е ми помогна, но в дебелите книги пише 4е помагало. Обикновено го полу4авах събота и неделя.  Най-добрия на4ин, третираш докато не се оправи ина4е става от лошо по-лошо! Горещи душове, и даваш на беб4о да су4е колкото се може по-продължително. Мен винаги бебка ми ги е отпушвала канал4етата. Но по принцип кърменето е най-добрия лек за запушено канал4е! При мен лошото беше 4е се слу4ваше посреднощ и бебка беше сънлива и неиска да цоцка много и до сутринта е станало по-зле. Помпата не ми помогна изобщо.  Единия път се мъ4их да нама4кам гърдата и да цедя, адски боли, но както казах, колкото по-интензивно го третираш и по-бързо се оправи, толкова по-добре за теб. След като се отпуши, няколко дена бебка като засу4е и гърдата още боли. Може да имаш и бели4ко петънце на зърното, за това има няколко варианти, аз ли4но от4оплих, от там обикновено тръгва мляко, но в пове4ето слу4аи по време на кърмене, беб4о си го маха (омеква и се отделя). Успех и не се предавай!

# 7
  • Мнения: 505
Ох и аз вече за втори път имам запушени каналчета. Първия път се оправих със масаж под горещата струя на душа, но сега направо съм се видяла в чудо. Имам една буца от вчера и не ще и не ще да се разнесе.  newsm45 Болиииииии


мисля, че за 1 ден буца не може да се разнесе. Но щом си я усетила - ще се оправи. Моите буци стояха поне седмица... ooooh!

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
За моя най-голяма радост буцата се разнесе - сега напипвам по-малки твърдинки, които са по-лесни за оправяне. Правих масаж, а също така и горещ компрес по време на кърмене. Болката е значително по-малка в момента.  Йеее newsm53

# 9
  • Мнения: 157
Топлите компреси преди кърмене и изцеждане имат наистина голям ефек. Опитвайте се да разнесете буците че недай боже да ви се образува мастит

# 10
  • Мнения: 294
Аз да ви използвам темата и да попитам :
Аз отбих и искам да си спра кърмата, мислех да изцеждам по- малко от време навреме, докато намалее сама, но в едната гърда имам буца,а и другата страшно боли  Tired
Бебо не суче,а с помпата изпомпвам много,но не ми минава болката, само леко отслабва!
Какво да правя, не искам да се цедя,защото не искам повече кърма! (не мога да повярвам ,че го казвам Simple Smile )
Дайте съвет.

# 11
  • Мнения: 157
Най-добре посети гинеколога си. Има инжекции за спиране на кърмата , но в това той най-добре ще те упъти

# 12
  • във фурната
  • Мнения: 596
И аз бях със запушени каналчета миналия месец.Оправих се с горещи компреси преди кърмене,пиех и Лецитин 4x1 докато се отпушат,след това продължих още седмица по1 на ден и Окситоцин капех по 1 к.във всяка ноздра 20 мин преди кърмене .За 2 дни нещата се оправиха.

# 13
  • Мнения: 677
Момичета и аз имам една бучка на лявата гърда,на ареолата.И цялата ми гърда е твърда и напрегната.Бебчето ми е на 3 месеца.Добре сучи.Много съм притеснена.Утре ще ходя на лекар.Правя си горещи компреси,цедя на ръка,с помпичка също цедя,но за сега няма никакъв ефект.Много е неприятно.

# 14
  • Мнения: 236
И пак да повторим: давай на бебето да су4е от болната гърда пове4е, след като си направила горещ компрес.  Както казах на мен бебка ми отпуши канал4етата, за отрицателно време, и то вси4ките няколко пъти когато бяха запушени. Доктора може би само ще ти каже дали е мастит или не, но мисля 4е не е, и може да ти предпише нещо. Дано скоро да се оправиш! Колкото по-бързо действаш, толкова по-добре. Аз като давах на бебка от болната гърда, давах, докато не усетя 4е тръгва млякото и по4ва да гълта на големи глътки. Другата гърда обикновено изцеждах, да не си направя беля и с нея.

Общи условия

Активация на акаунт