бременност и цитонамазка

  • 17 580
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте мили мами...
Бременна съм във 2-ри месец, лекарката ми каза, че след третия месец ще ми прави цитонамазка, правилно ли е или не? Според мен не би трябвало да ми правят  вагинални прегледи повече, а тя каза че се правела на всяка бременна така ли е? Моля помогнете ми!  Sad Предварително Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 88
Здравей! На мен ми правиха цитонамазка в 7-мия месец, но след това от друга лекарка разбрах че не е трябвало защото резултатите не били толкова точни, за това че съм бременна и трябва да се направи чак след като родя. Може би се налага в твоя случай, незнам! По-добре според мен се консултирай и с друг гинеколог за по-компетентно мнение! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 546
аз отказах. вагинали прегледи могат да се правят, но са доста по-щадящи от профилактичните. на мен са ми правили, когато съм прокървавала. микробиология също е хубаво да се направи. цитонамазката, обаче, я отказах. до колкото знам, при нея рискът е по-голям, даже АГ-то ме предупреди, че е по-добре да не я правя като съм бременна, въпреки, че по ЗК е едно от изследванията, които трябва да се направят Confused

# 3
  • Мнения: 2 388
Цитото е задължително. Това не е преглед. Не те бъркат. Не се тревожи. Продължава 5 сек. С една дълга, тънка "клечка" се взима секрет и се изследва.

# 4
  • Мнения: 223
В 7-8 месец ми взеха вагинален секрет за изследване, нямаше никави проблеми, но това  е по-различно от вагинален преглед, няма бутане, натискане и т.н., а е съвсем щадяща манипулация.
Говори с лекаря си, защо се налага това изследване, да ти обясни по-подробно, за да не се притесняваш.
леко бременеене!

# 5
  • Мнения: 1 371
Цитото е задължително. Това не е преглед. Не те бъркат. Не се тревожи. Продължава 5 сек. С една дълга, тънка "клечка" се взима секрет и се изследва.
Peace
А и за твое успокоение , ако има нещо да се лекува на време.
 Peace

# 6
  • Мнения: 5 391
И аз във втори месец пожелах да ми направят цитонамазка, няма никакъв проблем за бебето.

# 7
  • Мнения: 9 973
цитото и вземане на секрет 2 различни неща ли са?Преди 2 седмици лежах в Шейново и ми взеха вагинален секрет,но това не е рисково! newsm78секса е по-рисков от това Grinning

# 8
  • Мнения: 253
И аз минах този преглед 3-ти или 4-ти месец - не помня.

# 9
  • Мнения: 4 546
цитото и вземане на секрет 2 различни неща ли са?Преди 2 седмици лежах в Шейново и ми взеха вагинален секрет,но това не е рисково! newsm78секса е по-рисков от това Grinning
различни са
секрет не се взима от много дълбоко, а  за намазката ти правят проба от самата шийка на матката. аз не бих рискувала с цитонамазка. и без да съм бременна като са ми взимали съм имала кървене след това няколко дни.  Confused

# 10
  • Мнения: 2 152
Моят гинеколог, смея да твърдя, че е много добър и опитен в работата си, ми каза, че след 4-ия месец НЕ СЕ ПРАВИ цитонамазка. Naughty

# 11
  • Мнения: 983
Вземането на секрет и цитонамазката са различни неща. Вземането на секрет е задължително, прави се с тънка пръчица, не боли и не е изобщо опасно, абе нищо не усещаш...А вземането на цитонамазка е като вагинален преглед. Имаш право да откажеш...Аз така направих  Naughty

# 12
  • Мнения: 6 164
Задължително е едно вземане, при констатиране на бременността, в началото, тоест. Не се тревожи, не може без него, няма риск. Вагинален секрет иначе ми взимаха до края, но както вече са ти обяснили, това са две различни неща и второто е безобидно.

# 13
  • Мнения: 4 546
можеш да откажеш разбира се. подписваш се,обаче, че отказваш.

# 14
  • Мнения: 1 467
Здравейте мили мами...
Бременна съм във 2-ри месец, лекарката ми каза, че след третия месец ще ми прави цитонамазка, правилно ли е или не? Според мен не би трябвало да ми правят  вагинални прегледи повече, а тя каза че се правела на всяка бременна така ли е? Моля помогнете ми!  Sad Предварително Ви благодаря!

Правиха ми във втория месец. Освен това съм преглеждана вагинално всеки месец и нищо не ми е станало.

Общи условия

Активация на акаунт