Какво да кажа на детето?

  • 1 099
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте момичета!.Искам за сега да остана анонимна,но пиша във форума.
Спешно имам нужда от съвета ви Praynig.Вчера полицията са арестували бившия.Не е нужно да споменавам за какво,но си е виновен.И както изглежда няма да бъде пуснат скоро.Поне няколко месеца в най-добрия,а може и години.
Та, споделете ми как да съобщя на детето!Какво да му кажа?Той не е малък,но не е и голям.А трябва да му кажа нещо,защото, те се виждаха почти всеки ден.Ако му кажа истината,той много ще се разстрои.Къде да му кажа,че ще е толкова много време?Няма си и представа милото, с какво се занимава баща му TiredКакъвто и да е ,на него му е баща.Обича го много.
Ох,незнам!Ще се побъркам от нерви вече #Crazy

# 1
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
кажи му, че е в чужбина Tired

# 2
кажи му, че е в чужбина Tired

Не става! Защото, като е бил в чужбина,пак му звънеше всеки ден по телефона Tired
Нa 11 години е,нито е малък,за да го излъжа с нещо,нито е голям, за да научи истината.

# 3
  • София
  • Мнения: 351
Не мисля,че това може да се скрие.По-добре да научи истината от теб сега,отколкото след време от някой друг и да изгубиш доверието му.Поговорете и се опитай да му дадеш някакви отговори.Щом са толкова близки,криза сигурно ще има,но твоята работа ще е да омекотиш нещата и да го подкрепиш.

# 4
  • Мнения: 4 458
Ако няма от кой "доброжелател" да научи истината е по-добре да не му казваш за сега. Когато се разбере колко време ще е присъдата му ще мислиш за други варианти. Ако става въпрос само за няколко месеца е най-добре да кажеш че е в чужбина и е много зает за това не се обажда. Или че е на друг континент където часовата разлика е много голяма и за това няма да се чувате. Задължително му кажи че веднага щом се чуеш с бащата ще му предадеш поздрави или нещо подобно и че когато се върне от чужбина веднага ще се видят.

В по-лошия случай, ако има от къде да го научи, е по-добре да му кажеш, но пак след като стане ясно за колко време ще е в затвора. Това е много деликатно положения и да си призная аз бих се посъветвала със специалист как точно да го кажа имайки в предвид възрастта и пола на детето.

Успех

# 5
по добре му кажи истината имах сьщия проблем преди време и все се намира някой да му го напомня по лошо е

# 6
  • Мнения: 515
Много етрудно,но намери някъв начин ,така да му поднесеш това,че да не го заболи ,но и да не го лъжеш.Децата разбират много по лесно ситуации като тази,защото те не се задълбочават.Не плачи,не прави драми,просто му обесни ситуацията,нали 1 ден и то ще стане възрастен?И от него ще искаш да е честно с  теб

# 7
  • София
  • Мнения: 392
моята дъщеря е на 11,струват ти се малки,но вече не са!говоря с нея на всякакви теми и виждам,че преценката и реакцийте й вече са като на голям човек,а не детски.мисля че трудно ще го излъжеш и ще изгубиш доверието му като разбере,а ще разбере със сигурност.смекчи вината на баща му ,но все пак кажи че е сбъркал.не обвинявай полицията или други хора,за да не изкривиш мирогледа му и след време да тръгне по бащинитестъпки да търси реванш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт