Къде мога да се оплача или да търся отговорност на лекар?

  • 5 162
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Къде мога да се оплача или да търся отговорност на лекар? Може да преместите темата ,ако не е за тук. Интересува ме къде и какво мога да направя срещу дадено джипи. Баба/80г/паднала преди 5-6 дни в къщи и направила явно инсулт.,парализирала и се е едната половина на тялото................/ние разбрахме едва сега/,положението е сериозно. Свекито ходила 5 пъти до поликлиниката до джипито, обаче той не благоволил нито да отиде да я види,нито да и обърне внимание.  Викнала бърза помощ,дежурният я прегледал ,изписал лекарства и я пратил пак при джипито. Въпросното джипи отново не отишло да я види ,а изписало 2-3 лекарства без да я види. И така вече 5-6 дни. Свекито така се е шашнала и сдухала/и тя е възрастна/,че едвам движи и в чудо се е видяла, ама пуст акъл newsm78 да не ни притеснявала не ни се е обадила. Та утре като отида при джипито да знам все пак какво мога да направя. Извинете ,ако е малко набързо и .............обаче сме се изпопритеснили.

# 1
  • Мнения: 25 447
Съжалявам много за баба ти! Дано да се оправи жената!  Praynig
За съжаление, причината явно е в ЕГН-то й. Има такава дискриминационна политика сред нашите медици. Щом е стар човек, да си мре вкъщи, да не им разваля статистиките и да им вдига смъртността на отделенията. Като се позамисля, то и с доста по-млади пациенти се случва същото...  Thinking
Търсете връзки по-добре или повече парички. Ако отидете в частния кабинет на лекар от Неврологично отделение, ще се намери място и за бабчето...

ПП А оплакване от български лекар - само на Арменския поп!

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 06:53 от Как`Сийка

# 2
  • Мнения: 698
И мен живо ме интересува темата къде човек може да се оплаче от лекар. Поради следната причина ми е важно: баба ми имаше продължителна лека кашлица дълъг период от време, изпратиха я на рентгенова снимка, на която лекарката не видя нищо смущаващо. Една година по-късно друг лекар ясно видя на същата снимка тумор - оказа се злокачествен. И така си умря жената - ако въпросната "лекарка" си беше направила труда да погледне по-добре, резултатът щеше да бъде не особено тежка операция и средна преживяемост 10 години след нея.

Та - интересува ме - има ли къде да се оплаче човек и да бъде чут - или просто трябва да действаме чрез саморазправа.

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
От всеки лекар можете да се оплачете в здравната каса на телефон 080014800 май беше. Хората там са много отзивчиви. Аз се оплаквах преди време от един гинеколог и още същия ден му бяха звъннали и нещата се промениха.
Успех и дано се оправи баба ти.

# 4
  • Мнения: 2 386
От всеки лекар можете да се оплачете в здравната каса на телефон 080014800

За пръв път чувам. И има ефект? Брей!
Още утре ще се обадя  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 9 050
НЗОК си умират за такива сигнали, защото спестяват пари. Наказват лекаря срещу който има сигнал и или не му плащат парите или не му дават направления за следващия месец. Така че, смело звънете. Има ефект-

# 6
  • Мнения: 2 804
Жалко , че не ви попитах по-рано и аз по този въпрос !
Майка ми беше диабетичка с куп болести още .
Когато я чух за последно ми каза , че не е яла от 3 дни , а беше  на инсулин сутрин и вечер .
На другия ден трябваше да постъпи в болница .
Както и да е приели са я и не зная кой е този доктор дето е казал да и вливат гликоза за подхранване .
Но така я подхраниха , че не можах изобщо да я видя .
На 16.ти този месец ще и изнасят година моят татко и сестра ми .
Мир на духа ти мила мамо ! Praynig  bouquet
 Радвам се , че има хора които да се занимават с правата ни ! Peace

# 7
  • Мнения: 2 386
makaui daniela ,  Cry Cry Cry

# 8
  • Мнения: 5 468
Не знам, дали има ефект от този телефон, който е дала martisun... дано има. Но аз пусках жалба срещу болницата, в която почина майка ми, срещу докторката, която отказа да я приеме с инсулт в Неврологично отделение... и въобще... ходих в Министерството на Здравеопазването, изслуша ме един младеж, мноооого състрадателно, прие ми жалбата, каза, че ще получа отговор след проверката... и точно, когато правихме 40 дена на майка ми, получих отговора!!! Всички доктори са си свършили работата, това е естествения завършек на нещата, след направен инсулт, пожелават ми здраве!... кратък, сух отговор. Никакви нарушения не са били допуснати, всеки си е свършил работата Cry.
Отвратителни са! Щях да му пиша на този, дето му е  отговорил, че му пожелавам да го сполети същата мъка, която сполетя и мен, но... си затворих плювалника и това е.

vitca, пожелавам възстановяване на баба ти Confused.

# 9
  • Мнения: 335
Има едно сдружение "Надежда за отговорност".
http://nadejda.aneri.org/

В основата на инициативата е Кеворкян (около нелепата смърт на съпругата му), ангажирали са се журналисти от "Стандарт" (покрай една друга известна и спорна личност там), от Нова ТВ...
Още в самото начало имаше шумен скандал с лекарския съюз и други по повод изказване на Кеворкян, че сред българските лекари има завършени... (не си спомням сега дума, но беше обидна и точна)

Има драстични лекарски грешки, има явни убийства поради некомпетентност, незаинтересованост или бездушие. А възмездие никакво. Щом дори човек като Кеворкян се оказва безсилен, значи не е по силите на който и да е отделен човек.
http://expres.bg/story/2368

Покойната Рени Цанова доста добре обясняваше колко е трудно, почти невъзможно да осъдиш лекар за грешка.

Последното, което четох за лекарската отговорност е, че вдигнаха с някакви левове глобата на лекар, допуснал смъртта на пациент поради грешка или некомпетентност (това може да се уточни).
Трагедията ще е пълна, докато не се промени манталитета на българина да се оправя поединично и да не предприемаме нищо като общество. Докато ни довършат окончателно.

# 10
  • Мнения: 25 447
Като знам как някои завършват медицина, чудно ли е, че после стават убийци с бели престилки? Вижте какво прочетох във в. Стандарт:

Преписвач вдигна на крак “Сикрет сървис”
Подсказвач ползвал секретна радиочестота в Медицинския университет


СОФИЯ. Неподготвен за изпит студент по медицина изправи на нокти "Сикрет сървис" и родните спецслужби два дни преди визитата на Джордж Буш. Заради US президента в цяла София полицията зорко бдеше за реда.
В петък в катедрата по физиология на Медицински университет второкурсниците имали изпит. Двойка момиче и момче стояли в кола в двора на висшето училище и оттам по радиостанция диктували верните отговори на техен приятел.
За нещастие обаче подсказвачите "запушили" резервната честота на "Сикрет сървис". Изпадналите в паника полицаи заподозрели тероризъм и нахлули в сградата. С гръм и трясък униформените влезли в катедрата по анатомия, където по това време също течал изпит. Полицаите задали въпроса: "Тук ли говорите за витални капацитети и форсиран експираторен обем?", разказаха очевидци. Смаяните преподаватели упътили неканените гости към физиологията. Там злосторникът преписвач веднага бил разпознат.  Младежът и приятелите му били задържани с белезници за 24 часа в столичното Четвърто РПУ. Срещу тях е образувана преписка, тъй като е наказуемо нерегламентираното използване на радиочестоти в ефира. Преписвачът е скъсан на изпита, защото другарите му не се справили добре с подсказването. По непотвърдена информация момичето взело служебната радиостанция на баща си, който е служител на МВР или на МО.
Александра Златинова

# 11
  • Мнения: 1 952
Още ли има заблудени хора, които си мислят че "Джи пи то" е лекар?

# 12
  • Мнения: 9 050
Аааа, не така. Нашето Джи пи си е лекар. 25 години е работила в неонатология. Била е и шеф дори. Записах всичките там покрай малкия. Но жената си е лекар от всякъде. При това много информирана. Не е като повечето на нейната възраст, които са спрели да се информират още преди 20 години. С всички новости е в крак.

Колкото до търсенето на отговорност на лекарите, никога не се опитвайте да го правите чрез Комисията. Няма нищо да стане. Все пак комисията е от лекари. Затова търсете НЗОК. НЗОК е от другата страна. Нали знаете, който дава парите, той търси отговорността.

Това с лекарската комисия е все едно един работник да се издъни и да трябва останалите работници ( негови приятели ) да му търсят отговорност. Естествено, че всички ще кажат, че човека си е свършил работата. Затова не трябва другите служители да му търсят отговорност, а трябва работодателя, който е претърпял щетите да го направи. Същото е с лекарите и НЗОК.

Аз преди имах една лична лекарка - ужас беше. Нито можеш да я откриеш, когато ти трябва, нито пък ставаше за лекар. Едно направление не ми е дала. Все и били свършили и трябваше да си плащам за всичко. Освен това, като отидех на преглед, ме караше да подписвам по три листа за преглед. Празни листове. Без текст по тях. После разбрах, че тя си дописвала отгоре, все едно в последствие съм ходила на допълнителни прегледи и така, аз отида при нея веднъж, а тя си вземе пари за три прегледа.
Един ден отказа да ми даде болничен лист, при положение, че имах пневмония. Полудях направо и подадох сигнал в НЗОК. Въпросната лекарка вече не е джи пи. При това реагираха доста бързо.

# 13
  • Мнения: 14 133
Аааа, не така. Нашето Джи пи си е лекар.
Peace Да не слагаме всичките GP-та в категорията "търгаши". И нашите две- моята и на дребния са много сериозни жени!!!!

Общи условия

Активация на акаунт