Откога вишни?

  • 2 033
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 327
Мили мами,искам да ви попитам дали мога да давам вишни вече/изцедени на сок или няколко 3-4 плода/.Вчера бебето ми ги  опита и хареса.

# 1
  • Мнения: 1 044
Аз давах на моето дете от 7я месец вишни на сок /фреш/ - много му харесваше и го пиеше с удоволствие. Единствено трябва да се внимава в количеството - моето дете се запичаше от тях.

# 2
  • Мнения: 393
Вишнята е кисел плод и си мисля, че може да доведе до колики.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Още не съм предлагала вишни. Аз не ги харесвам- кисели са- и не смятам, че на детето ми ще му допаднат. Може и да съм в грешка, но не мисля, че така ще лиша детето от нещо ценно  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз също не ги харесвам,но големия ми син много ги обича и на бебо ще предложа като узреят нашите на вилата Peace .Смятам,че във всеки плод(и зеленчук) има по нещо уникално,което няма в другите и е хубаво да се яде от всичко,особено плодовете.

# 5
  • Мнения: 27 524
След годинка.
Аз на сина си засега череши, вишни и сливи все още не давам. Има толкова много плодове, за да се спра точно на вишната.  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз още вишна не съм дала на малката, но виж череши обожава да яде  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 7 947
Мисля, че е въпрос на избор - ако майката реши и ако бебока му харесат вишните - защо не?! Аз не съм давала, защото мисля, че моя юнак няма да ги хареса - ние си обичаме БАНАНИ, ябълки, круши и пъпеш!!!

# 8
  • Мнения: 230
А да попитам, ако му ги сваря и пасирам - дали ще може и от кога.

# 9
  • Мнения: 1 881
Не съм предлагала вишни, но едва ли са вредни в малки количества. Моето дете едва сега започна да опитва череши, праскови, диня, трудно ми е да я накарам да пробва дори Whistling.

# 10
  • Мнения: 7 947
Ако ги свариш и пасираш - все едно даваш компот, само ще си играеш. Спокойно можеш да ги пасираш сурови като им махнеш костилките. Може да добавиш малко захар и готово!

Общи условия

Активация на акаунт