запушен слъзен канал - помогнете!

  • 902
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Мили мами, моето бебче има запушен слъзен канал. Оченцето му тече много неприятно. Казаха ми че трябва да изчакам до 6 - тия месец и ако не се отпусши се налага оперативна намеса. Моля ако някой е имал такъв проблем да ми даде повечко информация.

# 1
  • Мнения: 832
Промивай го с памуче и преварена вода от външната страна на окото към вътрешната.

# 2
  • Мнения: 1 986
 И на дъщеря ми течеше едното оченце в 3-ия месец,но педиатърката ми каза да го разтривам по няколко пъти на ден отвън-навътре-спазвах препоръката и сега вече не тече PeaceОпитай и ти,и бъди постоянна.Надявам се да мине,ако не-се вкарва сонда и се разширява каналчето-не е страшно,процедурата трае 10-на мин. и ефекта настъпва веднага-на мен като бебе са ми го правили.

# 3
  • Мнения: 689
И при нашата щерка беше така. Оправих я с масажчета на оченцето. Почиствах с физиологичен разтвор и масажирах отвън-навътре и по-точно м/у окото и нослето. Оправи се много бързо.

# 4
  • Мнения: 1 263
За масажа не съм сигурна дали трябва да е отвън навътре,защото така при нас се появява още по обилно колоичество слуз. newsm78
Ето още една тема по същия въпрос:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143198.0

# 5
  • София
  • Мнения: 104
Здравей,
имахме този проблем от раждането и след голямо умуване и постояни масажи на 4 месеца направихме сонда в Александровска болница. Посъветваха ни, че колкото по-рано толкова по-добре. Оченцето може и само да се отпуши, но може и да не се отпуши с масажи, а  пък мембраната с възрастта се удебелява.
Самата манипулация е много кратка, по неприятен е престоят предишния ден в болницата. От следващия ден нататък не сме имали проблеми с оченцата  Praynig.

# 6
  • Мнения: 1 674
От личен опит бих се посъветвала да опиташ  за кратко време с масажите на очето на бебето. Но ако не се оправя не чакай, а се обърни към офталмолог. Сондирането в ранна бебешка възраст е много по-успешно. Аз изчаках до година и половина, като промивах , масажирах и капах всички възможни антибиотични капки. Последваха 5 сондажа. Не искам да си спомням ужаса, който изживявахме и ние и детето, защото то вече разбираше и това го стресира ужасно. Затова според мен не отлагай сондирането, ако видиш че с масаж не се подобрява състоянието на окото.

# 7
  • Мнения: 2 577
по принцип го израстват този проблем. Иначе нищо не помага  - всичко е с кратковременен ефект, особено капките за очи. Не  елошо да попиташ да вземат секрет за микробиология от оченцето. Може да има някакви бактерии, които да запушват каналчето.

# 8
По този проблем мога да пиша много, но ще се опитам да бъда кратка и полезна. Моето дете също имаше този проблем, но така и не разбрахме , как се оправи, според мен с много реване(защото чух, че и това помагало)Simple Smile)) или от Аугментина, който изпихме по стечение на обстоятелствата. Първо и двете очи течаха, буквално изтичаше много секрет, след това остана проблема само с едното до 2г. и 8 месеца, когато я заведохме на море. Там я заболя ухото и се наложи да пие аугментин. Много плачеше и на 5,6 ден окото изведнъж спря, да тече....ние очаквахме да почне пак, както предишния път, но...не....ей така изведнъж проблема изчезна. Макар да правихме сондиране в ИСУЛ, нищо не помогна, защото било късно. Беше ужасно след излизането на упойката. Всички лекари казваха различно, както и сега за третата сливица. НАЙ-ВАЖНОТО Е СПОРЕД МЕН Е ДА СЕ сложи правилната диагноза. Дали наистина е запушен, дали няма някакви други проблеми. Масажите ги прави, защото помагат, но аз май бях изпуснала момента.
Желая ти успех и дано скоро да пишеш, че вече всичко е наред. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 152
  Запушеният слъзен канал е доста често явление при много от малките деца.Ако е само това е добре.Може и масаж да помогне.Защото може да бъде сигнал за нещо друго.Според мен заведи детето на очен специалист, за да го прегледа.От опит знам,че шега с очите не бива.Ако си от София можиш да отидеш в МА-добри специалисти са, но отношението им е отвратително.Успех. 

Общи условия

Активация на акаунт