До мамите с деца в детската градина.

  • 1 143
  • 18
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Здравейте!
имам следното питане: Преди 2 седмици племенника ми се разболя от Варицела. Предния ден с моя син бяхя в контакт.Днес срещнах сестрата от градината на сина ми и тя ме задължава да го спра от градина.По времето когато вече е бил болен племенника ми не са били в контакт със сина ми. Питам се аз Има ли право сестрата да ме кара да го спра,при положение,че вече 2 седмици ходи на градина,че не живеем заедно и,че няма никакви признаци да се разболява?
Освен това,доколкото знам няма кой да ми издаде болничен за здраво дете....
Моля ви някой ако знае нещо по въпроса да пише...

# 1
  • Мнения: 765
 Е да де - как така , ако е здрав ще ти дадат болничен ?   Не е ли казала просто да го заведеш на лекар , а не да го спираш от градина ?  Shocked Не може да те задължи , ако детето не е болно и няма признаци , че се разболява - струва ми се доста пресилено .

# 2
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Значи не само аз мисля така........ няма никакви признаци да се разболява,поне на този етап....

# 3
  • Мнения: 6 029
няма право много ясно. той ако е заразен, вече е предал заразата, така че.........

# 4
  • София
  • Мнения: 819
Чакаш 21 дни от заразата на племенника, ако дотогава не се опъпчи, значи няма варицела твоя юнак Peace А и да са били в контакт, не е задължително да се зарази.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 397
Няма право, как така ще ти казва да ги спираш  #Crazy и кои ще ти даде болничен за здраво дете  newsm78


Чакаш 21 дни от заразата на племенника, ако дотогава не се опъпчи, значи няма варицела твоя юнак Peace А и да са били в контакт, не е задължително да се зарази.

 Peace

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 839
Чакаш 21 дни от заразата на племенника, ако дотогава не се опъпчи, значи няма варицела твоя юнак Peace А и да са били в контакт, не е задължително да се зарази.

Точно така, групата на Радослава изкараха варицела почти всички и аз очаквах, че ще я прекара, обаче - нъц, размина и се.
Така, че детето ти може и да не се разболее, а сестрата не може да те задължи да го спреш от градина, при това здрав.

# 7
  • Мнения: 323
Няма право да спира детето-Щом няма признаци.Сина ми наскоро и той имаше контакт с болни деца ,но така и не се разболя.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 371
Глупости!
Всяка зима в градината на сина ми има карантина заради Варицела.
Болното дете си седи в къщи, а на вратата на групата има белешка за карантина.

Кой ще ти даде болничен при здраво дете?

Моя син още не е боледувал от Варицела.

# 9
  • София
  • Мнения: 819
Глупости!
Всяка зима в градината на сина ми има карантина заради Варицела.
Болното дете си седи в къщи, а на вратата на групата има белешка за карантина.

Кой ще ти даде болничен при здраво дете?

Моя син още не е боледувал от Варицела.
А баш, здравите си ходят на детска, докато/ако не се разболеят Peace

# 10
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Няма право, как така ще ти казва да ги спираш  #Crazy и кои ще ти даде болничен за здраво дете  newsm78


Чакаш 21 дни от заразата на племенника, ако дотогава не се опъпчи, значи няма варицела твоя юнак Peace А и да са били в контакт, не е задължително да се зарази.

 Peace
newsm10

# 11
  • Мнения: 498
Синът ти може да не е здрав,а де е в инкубационен период и тогава е най-заразен.За това сестрата ти е казала да го спреш от градината.До 21 дни ще си покаже.

# 12
  • Мнения: 7 831
Тази зима Варицелата се появи първо в групата на големия ми син. Той се разболя, в момента в който това се случи сестрата ми каза, че ако искам малкия да посещава градината трябва да го пусна в групата на големия докато трае целия инкубационен период, за да не се разпространявала шарката и в групата на малките. Е аз предпочетох да го задържа в къщи. ЛЛ ми издаде бележка и болничен за периода и докато беше само контактен и разбира се за този в който беше болен.
Друг е въпроса, че при нас се получи "много шум за нищо", Варицелата така или иначе  се прехвърли и при малките.

# 13
  • Мнения: 2 022
Синът ти може да не е здрав,а де е в инкубационен период и тогава е най-заразен.За това сестрата ти е казала да го спреш от градината.До 21 дни ще си покаже.

Това не е вярно!
Варицелата е заразна от момента, в който ИЗБИЯТ пъпките. В инкубационния период се опасна само за вече заразеното дете. Ако твоят син не е контактувал с братовчед си по времето, когато той е бил с обрив, веротността да е заразен е практически нулева. Което не значи, че не се е заразил от някое друго дете по друго време. Но никой няма право да спре детето ти от ДГ, защото се предполага, че би могло да е заразено. По тази логика цялата група на племенника ти трябва да бъде спряна от ДГ, което е нереално.
Практиката е да се слага под карантина цялата група, докато изтекат 21 дни от първия ден на заболяването на последното разболяло се дете (дано успях да го обясня ясно). Сестрата би могла да предупреди родители, чието дете не е посещавало ДГ при появата на болестта, а те (ако желаят) може да не водят детето си, докато изтече карантината. Но с това се изчерпват превантивните мерки.
Може да ми вярвате, лекарска дъщеря съм.
  Laughing

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Нямат право да спрат детето то ДГ. Но могат да те помолят да не го правиш и ти, ако желаеш, да се съобразиш с молбата им. Да, такава е практиката в ДГ. На мен ми се е случвало да ме помолят да не водя Крисо на ДГ, защото в групата на сестра му има карантина. Естествено, това е напълно безсмислено. Още следобеда се обадиха и ми казаха, че са пламнали всички, да си го заведа. Вкиснах се, но така е. Моите са брат и сестра все пак де.

Та право нямат, но желание имат и молят родителите в такива случаи да проявят разбиране и да не ги водят, ако това им е възможно. Явно такава е практиката.

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 11:04 от dara

Общи условия

Активация на акаунт