Въроси относно захранването

  • 480
  • 6
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Мами, и на мен ми предстои захранване след около месец, но нещо съм се паникьосала и чета, чета, а не схващам  Mr. Green

Имам следните въпросчета относно захранването:

1. Когато се прави каша с кърма, това означава, че се изцежда предварително кърмата, така ли? То това е ясно, де, имах предвид давате прясна кърма, или замразена.
2. По колко изяжда бебето на едно хранене? (6 месечно бебе)
3. Има ли готови пюрета, които са подходящи за захранване? Предстои ни и местене в нов апартамент и само ми е до готвене сега  Confused

# 1
  • Мнения: 560
Здравей. Мисля, че за кашата кърмата може да е прясна, а може и с прясно изцедена да я направиш. На мен обаче нещо не ми се получи кашата с кърма. Втечни се. Но други майки казват, че става.
Различните дечица хапват различно. Моята беба на 6 месеца хапваше 150 мл. кърма или вода, в зависимост дали е млечна кашата, 3 сухото вещество. Колко точно се получава не знам. На други бебенца това им беше много.
На Хип има еднокомпонентни пюренца, които са подходящи за захранване. Аз с тях започнах, а сега вече й готвя.
Успех с новото жилище. От опит знам колко работа има. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 321
Всяко начало е трудно и стряскащо но не се притеснявай ще свикнеш и ще се научите да ядете и друга храна... Grinning
Кашата може да си я правиш с прясно изцедена кърма но и със замразена като я размразяваш по указанията в Библиотеката.На мен също ми се втечняваше доста когато я правя с кърма а и вече запасите ми свършиха та сега си я правя с вода. Flutter
Моето мисле не е от най-ящните и в 6-тия месец ядеше към 125-130 гр.
И аз започнах с пюретата на Хипп но не е зле да му предлагаш и други понеже те са малко по-скъпички и на мен сега когато много ги свикна и не харесва други ми идва малко на нагорно.
Успех в захранването.. Peace

# 3
  • Мнения: 1 691
Здравей, аз захраних по-рано - на 5 месеца - с каша, но отначало малкият изяждаше по 20-30 грама, после по 50 и сега два месеца по-късно яде по 120-150 гр. Отгоре на всичкото повече я харесва с вода (пробвах да я правя с АМ, но ми я отказва), затова преди и след кашата се кърмим - да наваксаме Simple Smile).
Има еднокомпонентни пюрета, които са подходящи за захранване, но не пропускай много добре да прочетеш етикетите, защото някои съдържат модифицирано нишесте (глутен) и сухо мляко (не АМ).

# 4
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Благодаря, мами!   bouquet

# 5
  • Мнения: 344
Аз никога не съм слагала в кашата кърма защото нямам. LaughingА и да имах нямаше да сложа.Ние започнахме на готови пюренца.От началото ядеше по много малко.После около месец изяждаше по полувин бурканче на Ганчев или едно малко на Хип.От скоро изяжда по цяла бурканче.От както съм започнала да я захранвам са минали 2 месеца.

# 6
  • Мнения: 9 466
Фризера ни беше пълен със замразена кърма Mr. Green
Сина ни е вече на година и половина и все още му приготвям закуската-каша именно със тази замразена кърма-нема никакъв проблем Peace
Относно захранването-наистина на хипп или други еднокомпонентни са най-добрия вариант.
Количеството-за захранване по 1-2к.л., а ако говорим за заместено хранене 120-130гр.
Разбирам че си объркана-и аз бях така..с кашата не можеш изведнъж да заместиш хранене/ако съм разбрала и аз правилно питането ти/-пак трябва да е постепенно.
Лично аз предпочетох първо да са плодове, изместих ги после като следобедна закуска/и заместих хранене/, а новите храни продължих да давам предиобед /предвид ако има алергична реакция-да не сме заспали вечерта/.
Успех! Дано съм ти била полезна  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт