учителски протести

  • 18 178
  • 524
  •   1
Отговори
бихте ли подкрепили като родители, ефективен учителски протест, за повишаване на заплатите, ако градината, която посещава вашето дете,както и всички останали,  бъде затворена за 1 месец???

# 1
  • Мнения: 2 577
А не искате ли чрез по-високо заплащане да се повиши грижата за детето ви? Все си мисля, че нормално възваграждение за тази професия би направила учителя по-тоговорен. Сега е на принципа: колкото ми даваш - толкова работя!

# 2
  • Мнения: 863
Сега е на принципа: колкото ми даваш - толкова работя!

 Whistling Точно така е........ Whistling

# 3
  • Мнения: 2 891
dafin4o, какво да ти отговоря... Подкрепям ги и споделям проблемите им (майка ми е учител), но да мислиш, че ще остана доволна, ако градината не работи... трябва да се шегуваш!

п.п. Става, ако съвпада с отпуската ми  Mr. Green Да заповядат, след 14.07  Whistling

# 4
  • Мнения: 863
Да заповядат, след 14.07  Whistling
Кой ще чуе учителите след края на учебната година-точно никой и половина....

# 5
  • Мнения: 2 891
Да заповядат, след 14.07  Whistling
Кой ще чуе учителите след края на учебната година-точно никой и половина....

Ще, ще, като не им дадат дипломите и не могат да се запишат в гимназия или в университет, ще се чуе до Бога! А за датата, тъй като разсъждавам като егоист, визирах детските градини  Grinning

# 6
  • Мнения: 863
по принцип е така ,но от синдикатите казват,4е учителите нямали право да провалят една година на децата-в смисъл като откажат да ги оформят за срока и годината-тъй като страната ни била подписала хартата за правата на детето и според нея  по този начин ще нарушим правата на децата...... Уффф,какво да ви кажа...От догодина най-вероятно ще си търся друга работа,то това си е направо доброволен труд...

# 7
  • Мнения: 47 963
мисля че учителите в детските градини трябва да получават по-високи заплати, но и да си спазват работното време и да се грижат по-добре за децата  Crossing Arms(майка ми е детска учителка по образование, затова имам обширен поглед над нещата)
за училище е същата работа, всички знаем че много неща куцат там , а реват за заплати
за университетите- да, наистина трабва по-големи заплати да имат, мисля че образованието в университетите ни е на високо ниво и не достатъчно платено
иначе нашата градина и ясла няма да работят два месеца, ако протестират още един, просто ще напусна работа Close

# 8
  • Мнения: 288

за училище е същата работа, всички знаем че много неща куцат там , а реват за заплати

   Ако в училището куцат много неща, най-малка вина имат учителите. Ще реват за заплати , че кой може да работи в такива условия за Бог да прости. То даже вече не е и за слава. Учителите масово напускат и си търсят по-платена и по-спокойна работа. Ако така продължава, ще останат да преподават само пенсионери и кукундрелници, които за нищо друго не стават.

# 9
  • Мнения: 2 891
_зън-зън_ , написа го възможно най-кратко и ясно. Аз се пробвах и писах и трих около 10 пъти.

# 10
  • DE
  • Мнения: 967
Майка ми е учителка и мога да ви кажа, че малко хора биха издържали да бачкат за 300 лв. с 25 ученика, които непрестанно ти крещят на главата и не те слушат грам! То си е тормоз от всякъде. После, учителите били виновни за всичко!!

# 11
  • Мнения: 47 963
зън зън и моята  майка напусна още преди десет години, и си намери друга, не по-спокойна работа, но по-добре платена, и все пак мисля че реват за заплати, но не влагат много , на пръсти се броят свестните учители, и по училища и по детски градини Naughty
а протест да не работи детската градина не бих подкрепила

# 12
  • Мнения: 2 891
Естествено, че не би, защото ще наруши спокойствието ти, а в това е идеята на ефективната стачка  Wink

# 13
  • Мнения: 288
    Да, мама васи, може би не влагат толкова много, колкото на родителите им се иска.  Но във всеки човек има инстинкт за самосъхранение. Щом майка ти е била учителка, може би знаеш колко много изтощава учителската професия. Четох изследване на един американски учен, че човек може да задържа ежедневно вниманието едновременно на 3-4 човека в продължение на 1-2 часа , без да навреди на психичното си здраве. Когато обаче се увеличи това време на 5 часа, а хората на 20-30 едновременно, следват необратими психични изменения  и болестни процеси. И всичко това за 300лв. Е защо, като една касиерка взима стартова заплата 450лв? Затова много учители, макар и добри и обичащи професията си,  ще напускат училище.

# 14
  • Мнения: 1 072
бихте ли подкрепили като родители, ефективен учителски протест, за повишаване на заплатите, ако градината, която посещава вашето дете,както и всички останали,  бъде затворена за 1 месец???

1 месец??? Това ще накара някой родители да напуснат работа или да вземат неплатен отпуск. Ефектът ще бъде поразителен и неприятен за учителите. Вервайте ми.

Иначе, най-много искам даскала пак да е една от най-уважаваните особи.

Общи условия

Активация на акаунт