За mercurius solubilis

  • 30 818
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Малката ми дъщеря е на 1г. и 2 м и от неделя е с хрема. Каката е с хрема, кашлица и т.н, но се оправя. Лекува я кл. хомеопат. На малката се мъчат да и пробият "кучешките" зъби. Всеки път при новите зъби все се появява и хремата. Не слиза на далу, но ... този път вчера л.лекрка изписа 2 гр. staf 1000 (високо разреждане). Днес е по зле, кашля и се дави. Лекарката каза да вземе merc. 15 3 пъти за деня по 2 гранулки. Забравих има стафиликоки в нослето.
Мислите ли, че предписаното лечение е добро?
Колко време трябва да чакам да има подобрение на състоянието?

# 1
  • Мнения: 1 655
Никой не може да каже дали лечението е добро. Всичко е твърде индивидуално в хомеопатията.
Личната лекарка на малката и тя ли е класически хомеопат?
Обикновено ако лечението е добро, би следвало да има подобрение до 24 часа, в противен случай значи не е правилното.

# 2
  • Мнения: 2 655
Не не е кл. хомеопат, тя е педиатър.
Нявярно е карала курсове Thinking

# 3
  • Мнения: 1 753
Нашата хомеопатичка при проблеми със зъбите предписва Хамомила.  Т.е. която и да е болест, съброводена с възпалени венци лекуваме с Хамомила.... Поне така съм забелязала - още съм страшен лаик в сравнение с нея. Забелязала съм също и че когато им е зачервено връхчето на езика при температура, тогава предписва Рус Токсикодендрон  Mr. Green Такива работи забелязвам аз  Laughing  Laughing

Ама най-добре си я слушай какво ти казва и й звънкай за всяка промяна на състоянието, за да сменя лечението своевременно  Peace

# 4
  • Мнения: 1 655
Не не е кл. хомеопат, тя е педиатър.
Нявярно е карала курсове Thinking

Позволи ми да се възмутя в такъв случай на високата потенция Стафизагрия. Педиатрите, изкарали боаронски курсове, поне не си позволяват да изписват високи потенции.
Ако проблема със сополките е наистина сериозен, по-добре посетете класическия хомеопат. При това положение аз не бих давала изписания меркуриус.

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Не не е кл. хомеопат, тя е педиатър.
Нявярно е карала курсове Thinking

Позволи ми да се възмутя в такъв случай на високата потенция Стафизагрия. Педиатрите, изкарали боаронски курсове, поне не си позволяват да изписват високи потенции.
Ако проблема със сополките е наистина сериозен, по-добре посетете класическия хомеопат. При това положение аз не бих давала изписания меркуриус.
  newsm10   newsm10   Подкрепям Svetla1 , ако е предписано по един единствен симптом: Хрема, високата потенция предписана от нехомеопат, пък бил той и педиатър, може да направи беля! (неосъзната и без да иска, просто от хомеопатично незнание.)

# 6
  • Мнения: 544
merc. 15 3 пъти за деня по 2 гранулки...
лекуваме се с хомеопатия от 5год,до сега винаги съм давала по 5гранули/и в книжките така пише/дори и когато децата ми са били бебета?!За 2гранули не бях чувала/говоря за потенциите до 30,за по-големите незнам/ Thinking

# 7
  • Мнения: 1 559
Ети, схемите, за които пишеш са на Боарон и имат доста съществени различия с принципите на класическата хомеопатия. Хомеопатичното лекарство е носител на информация. Достатъчна е една гранулка или една капка от него.
Лечението при класическата хомеопатия не е симптоматично, не подлежи на универсализиране и лечението по интернет или по книжка не е безопасно.

# 8
  • Мнения: 8 769
Пела,
Както разбрах ти си при същата лекарка, при която съм и аз.
Питай я за всяко нещо, всяко твое съмнение или тревога. Ще ти обясни.
В момента дъщеря ми също е на Меркуриус 15 по същата схема-три пъти по 2 гранули.
От друг потребител тук, много добре запознат с хомеопатичните лекарства зная,че Меркусиуса е инертно лекарство и действието му се забелязва след 70 до 90 часа. След този период детето(пациента) получава стремглаво подобряване.
Не се притеснявай, аз бях така при първата ангина, лекувана с хомеопатия (съответно Меркуриус) и се чудих защо няма мигновени резултати. Вторият път вече бях гърмян заек-на третия ден още Филип беше като нов!!!

# 9
  • Мнения: 2 655
Само Али лекува доктор Хаджиева.
Мали е все още при л.л.
Но ако не се подобри (или не избият проклетите зъби) ще бъда принудена да заведа и нея там.

# 10
  • Мнения: 8 769
Само Али лекува доктор Хаджиева.
Мали е все още при л.л.
Но ако не се подобри (или не избият проклетите зъби) ще бъда принудена да заведа и нея там.
О, аз помислих, че и двете са при един и същ лекар. Аз лично не бих практикувала този начин. Ако личната ви лекарка е боаронски хомеопат, не бих й се доверила.
Според мен съчетанието "алопат и хомеопат" ведно просто не може да съществува.

# 11
  • Мнения: 2 211
...зная,че Меркусиуса е инертно лекарство и действието му се забелязва след 70 до 90 часа. ..

Странно, аз почувствах подобрение от Merc 200С моментално. И се оправих с един, единствен прием на 2 гранулки.

# 12
  • Мнения: 8 769
...зная,че Меркусиуса е инертно лекарство и действието му се забелязва след 70 до 90 часа. ..

Странно, аз почувствах подобрение от Merc 200С моментално. И се оправих с един, единствен прием на 2 гранулки.
Разбира се, зависи от потенцията. Това важеше (съжалявам, че не уточних) за Меркуриус 30 СН.

# 13
  • Мнения: 3 211
Само Али лекува доктор Хаджиева.
Мали е все още при л.л.
Но ако не се подобри (или не избият проклетите зъби) ще бъда принудена да заведа и нея там.
О, аз помислих, че и двете са при един и същ лекар. Аз лично не бих практикувала този начин. Ако личната ви лекарка е боаронски хомеопат, не бих й се доверила.
Според мен съчетанието "алопат и хомеопат" ведно просто не може да съществува.
и аз не бих се доверила, заведи малката също при Хаджиева, да я излекува, спри високата потенция
бтв, откъде вимаш тази висока потенция, щом не е от хомеопат newsm78
Габи е взимала Мерикуриус 15СН и също имаше бързо подобрение при ангина, падаше бързо темп., почваха да избиват др.симптоми, друг път не ангина, а имаше кашлица, не подейства бързо, всеки случай е индивидуален

# 14
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Доня Туфиня
Цитат
От друг потребител тук, много добре запознат с хомеопатичните лекарства зная,че Меркусиуса е инертно лекарство и действието му се забелязва след 70 до 90 часа.
tety
Цитат
Странно, аз почувствах подобрение от Merc 200С моментално.

 Меркуриус (Mercurius solubilis) е много бързо хомеопатично л-во, независимо от потенцията, която обикновено варира от ниска до 200С.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт