Как бихте постъпили?

  • 1 157
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте,
искам малко да си поизлея душата, че да ми олекне, а ако можете - дайте и съвет...Преди две години продадохме семейната си къща - тя беше на два самостоятелни етажа и живеехме отделно със свекърите. По това време нещата вървяха сравнително добре и решихме в новата къща да живеем заедно, за да ни е по-лесно - сега на мене с децата, а после за свекървата, тъй като тя е инвалид и има нужда от все повече помощ. До тук добре, но в последно време когато с мъжа ми се спречкаме за нещо тя започва де върти около мене, да ме разпитва, да злослови за сина си и после да ми говори, че като се разведем съм щяла да взема половината къща и те със свекъра да останат на пътя. Ние никога не сме говорили за развод и си се разбираме добре (не вярвам някое семейство никога Да не се е карало за нещо). Последния път ме излъга, че го е карала да ходят при нотариус, за прехвърлят имота на тяхно име и след това те да ни го върнат срещу обитаване и гледане - и представете си той веднага се сдобрил с мен. Изправих ги един срещу друг и се оказа, че мъжът ми чува това за първи път. Интриги от този род са ежедневие. А ние сме поели грижата за тях напълно - тя е 90 лв. пенсия, а свекъра е чешит и го гонеха където и да почне работа - сега работи при мъжа ми. Свекърва ми става сутрин и прави списък какво и трябва и вечерта го получава - това е всеки ден (дори гащите и купувам аз) - нейните пари са си нейни. Мисля, че си взехме голяма бела на главата, добре че мъжът не им се връзва. Имот няма да им прехвърля никога, тъй като освен парите от къщата вложихме още хиляди наши - над 80 000 лева.

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Наистина си в неприятно положение. Според мен когато живеят заедно две поколения ( независимо дали със свекърви или с тъщи) винаги има проблеми. А пък и вие сте обвързани с обща къща - нямате голям избор.  Разбира се , никога няма да им прехвърля къщата, особено щом и вие сте вложили толкова собствени пари. 
Добре поне, че с мъжа си нямате проблеми в това отношение, защото в противен случай нещата доста ще загрубеят.
А и що за приказка, че като се разведете ти ще вземеш половината от къщата - че разбира се, че ако се стигне дотам, ти имаш такова право - нали все и ти си инвестирала свои пари ( семейни) - няма да им я оставиш и ти да останеш на улицата.  newsm78 Чудя се как някои хора обичат да си усложняват живота и този на другите, като непрекъснато плетат интрижки - това нещо за мен е недостойно.

Единственото което мога да те посъветвам е да седнете с мъжа си да се разберете по въпроса с къщата и с родителите му, пък останалото - да става каквото ще. Важното е този проблем да не създаде проблеми във вашите отношения.  Успех.   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 761
Когато остареят, хората започват да се променят-страхуват се,че няма да оцелеят и ще умрат на улицата.
Вече сте си сложили таралеж в гащите,като сте се организирали да живеете с тях.
Не знам дали ти помагат за децата.Ако се меси твърде много свекърва ти-отрежи я,че това са си неща между теб и мъжа ти и не я засягат.

Надявам се да се успокоиш и тези проблеми да изчезнат.  bouquet

# 3
  • Мнения: 75
xtr3, не зная какво да ти кажа, само исках да ти пожелая кураж и търпение, за да успееш да се справиш. смятам, че трябва да се радваш, че съпругът ти не дава ухо на родтелите си и застава зад теб.  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 978
xtr3, не зная какво да ти кажа, само исках да ти пожелая кураж и търпение, за да успееш да се справиш. смятам, че трябва да се радваш, че съпругът ти не дава ухо на родтелите си и застава зад теб.  bouquet

И аз така мисля

# 5
  • Мнения: 2 336
Не разбрах каква е дилемата.
Явно не можеш да изгониш мамето на улицата и ще трябва да живееш с тях. Това, което мога да ти пожелая е биволско спокойствие.

# 6
  • Мнения: 278
Голям таралеж сте си вкарали в гащите. Говори с мъжа си да я свали на земята, да не вите много из облаците и да не се бърка където не й е работата.

# 7
  • Мнения: 10
Единствено мъжът ти може да оправи нещата. В смисъл да седне и да се разбере с тях-да не се месят в отношенията ви и ако си имат стая да си стоят повече там.А пък това със списъка за деня-по-голяма наглост не съм чула. Не и се връзвай на  акъла и прищевките и по-малко и обръщай внимание. Имам при мен такава бабишкера да не казвам колко години и още се опитва да създава интриги. Но тя е по-малко виновна от мъжа ми , който се чуди как да и върви по гайдата. Много съм се ядосвала, и отношенията в семейството ми са страдали от това. Но се научих вече как да съхраня себе си-почти не общувам с нея. Като сготвя и и сложа да яде-от там насетне не ме интересува.Ако можеш так да направиш ще е добре за тебе. Иначе си е тормоз от всякъде. Желая ти успех и железни нерви.

# 8
  • София
  • Мнения: 396
а какво значи ,че парите са си за нея,като е инвалид и не излиза?пък и свекър ти работи-би трябвало да участват в семейния бюджет,след като ще живеете общо.а за интригите-явно я е страх точно от това и на страха очите са големи,в спречкването тя вижда развод и подпитва,за да се застрахова.дай й да разбере,че се обичате и нямате такива намерения и че всичко си споделяте и не е в неин интерес да лъже.

# 9
  • Мнения: 884
И моята дълго време, когато чуеше по-остра дума, разменена между нас, ми говореше за развод. Годините явно промениха това убеждение в нея. Някой преди мен беше писал-зареди се с биволско търпение наистина, а за парите-сами по себе си те също могат да бъдат повод за дразги между теб и мъжа ти, обясни го това на нея, а ако трябва- и на човека до теб.Успех, ще ти е много трудно!

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Най-хубавото в цялата история е, че имаш подкрепата на съпруга ти.   bouquet
Но можеш да започнеш да променяш нещата малко по малко.
За личните си нужди, свекърите да си поемат грижата финансово. Сутрешния списък - и върху него необходимите пари.
За прехвърлянето на къщата - абсурд. Това значи сегашното ви положение да е песен пред това, което ви очаква.
Рабирам, че вие гледате свекървата, но не може ли съпруга й да поеме някои от нещата?  newsm78
Опитайте се да се отделите максимално от тях. Без да прекъсвате грижите си за болната жена. Просто една ясно поставена граница - грижим се за вас, но дотук. Личния си живот е наш, и вие нямате думата.
Не разбрах дали имате деца и как стои въпроса с тях.

Общи условия

Активация на акаунт