ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 2

  • 17 944
  • 546
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 453
Изчислете сами нужния Ви прием от калории за деня
Жени

Стъпка 1
РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).

Пример
Ако сте на 32 г
Имате ръст 162.5 cm
Тежите 84 kг
Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.

Мъже

Стъпка 1
РП = 66 + (13.7 X кг) + (5 X височина в см) - (6.8 X години).

Пример
Ако сте на 25 г
Имате ръст 190 cm
Тежите 90 кг
Вашият РП е 66 + (1233) + (950) - (170) = 2079 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата) = РП X 1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Изключително активни мъже (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако мъжът в горния пример има заседнал начин на живот, то неговият общ разход ще бъде РП (2079) по 1.2 = 2495
2495 ккал е енергията, необходима за да се поддържа сегашното му тегло.
Защо всички тези формули?


Те ще ни помогнат да определим калорийният си разход и съответно да си поставим цели за загуба или покачване на тегло. Невъзможно е да обърнем законите на термодинамиката и разхода на енергия, за това е необходимо да ги манипулираме. Всеки килограм от мастните ни запаси се равнява на около 7000 ккал, това означава, че трябва да изразходим тези 7000 ккал от масните ни запаси. За това има няколко начина: а) диета в) физическа активност с) диета+физическа активност.


Ето здравословните храни с които отлабваме и с които да задържим постигнатото.



 



ЛИНК КЪМ СТАРАТА ТЕМА: ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 1



 

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 12:32 от Kpuccu

# 1
  • Мнения: 3 453
УСПЕХ НА ВСИЧКИ И МНОГО МИНУСИ!!!

# 2
  • Мнения: 4 111
 Hug Първа  Peace

# 3
  • Мнения: 3 453

Лили
как върви при теб?Има ли ефект режима ти?Кажи какво хапваш?

Аз да се отчета за днес:две горчиви кафета, 140гр кашкавалено роле от това с шунката..и така...както обещах от днес съм здраво в строя!Без прегрешения. Joy

# 4
  • Мнения: 4 678
Втори Joy

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Ха, значи съм трета  Laughing Да се отчета - преди малко обядвах пилешка пържола на скара с домати и краставаци. Обаче довечера съм в нашите на гости и не знам какво ще намъкна  Whistling

# 6
  • Мнения: 3 453
evp, салата мила и някое месце Peace за довечера това.

А сега да те питам ти от къде си?Искаш ли да дойдеш на Пловдивската среща утре?

# 7
  • Мнения: 657
  bouquet
Да се запиша и аз в новата тема.

# 8
  • Мнения: 3 453
  bouquet
Да се запиша и аз в новата тема.

А за срещатат в Пловдив няма ли да се разпишеш Пепи?

# 9
  • Мнения: 4 111
Да ви кажа какво ядох. Първо си направих овесени ядки с 1 портокал на парченца - не се ядеше това, помия - както изглежда такъв и вкус имаше. 2 лъжици и в кофата.
Hарязах си надребно сиренце и 2 печени чушки с 1 лъжица едро смляна лютеница - добре беше. Бях издивяла от глад днес само на 1 ябълка бях... Иначе кафенце пия доста (гарнирано с цигарки) и го пия без захар по принцип.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Kpuccu благодаря за поканата  Hug, но съм от Велико Търново и малко ще ми е далеко до Пловдив  Simple Smile А за довечера наистина ще се пробвам да е само месце и салатка  Peace Добре, че майка ми готви предимно с пилешко и телешко.

# 11
  • Мнения: 289
Записвам се и аз!
Имам за сваляне 2-3 кг.
Започвам с намаляване на сладкото (доста трудна задача за мен) и пърженото... в понеделник си чакам крос-тренажора от ремонт и започвам сериозни тренировки  Peace

Успех за всички вталяващи се  Hug

# 12
  • Мнения: 3 453
evp Стискам палци да не се изкушиш! Hug Peace

Gorgeous  Мила щом са само 2-3 направи една лунна тридневна и си готова  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 036
Момичета newsm10
 Heart EyesПешете ме и мен.Само ми кажете рецепта за овесени ядки че не знам.А за обяд ядох 1 сварено яйце с 1 чиния череши - добре ли е или по драстично. newsm10

# 14
  • Мнения: 657

А за срещатат в Пловдив няма ли да се разпишеш Пепи?
Аз съм от Пазарджик, не съм далече, но няма как с малчо newsm78. Къде в Кючука се намира това заведение(не съм го чувала, сигурно е ново). Момичета ще ви пожелая приятно прекарване на срещата и искам снимков материал Wink

Общи условия

Активация на акаунт