Дайте ми съвет

  • 520
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте момичета вчера бях на преглед във Варна , но първо да се представя на 35г. съм и вече 10години ходя по мъките само и само тестът да е с две чертички , но уви . 2003г си правих лапаро при което се установи , че тръбите ми са видоизменени от възпалителни процеси имам много сраствания и доктора ми каза да опитвам още 1 година и ако не се получи нищо да си направя инвитро но затова знаете че са необходими много пари. Е тази година реших да действам. Вчера бях на преглед при доц. Маркова каза ми да направя изследвания първо на хормони , тест за хламидии имам и раничка , която трябва да излекувам и след това да се обадя на д-р Козовски или Александров да ми направят лапароскопия и да махнат и двете тръби защото се събирала някаква течност която ако така направя инвитро била токсична и щяля да убие зародиша но как ще ги махна тези тръби така се страхувам ами ако инвитрото не е успешно какво ще правя после за втори опит едва ли ще имам финансова възможност пишете ми  и ми дайте съвети кураж предварително ви благодаря

# 1
  • Мнения: 4 324
Съжалявам че се е стигнало до тук Sad
Възможностите ви за съжаление изобщо не са много.

Първата е да не махнете тръбите, което автоматично увеличава шанса за неуспех при бремемнност.
Втората е да махнете тръбите, което пък те притеснява. Но от нещата които съм чела, шанса да забременееш по естествен път с тези тръби е свъх малък да не кажа никакакъв Sad

Решението остава на теб и съпруга ти. Помислете добре и ако е необходимо, консултирайте се с още един д-р, просто за да сте убедени в решението си.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 1 094
И според мен няма да е лошо да се консултираш с поне още един лекар. Ако наистина имаш хидросалпингс и на двете тръби е безмислено да правиш опит преди да си ги махнала, защото е обречен на неуспех, а самата процедура е наистина ужасно скъпа. Имаш варианти да кандидатстваш по ЗК за ин витро опит, а също да опиташ и тук. http://www.ariston-s.com/foundation/about.php
 Но не губи време! Успех , мила и ако имаш други въпроси питай! Ако се стигно до лапароскопия горещо ти препоръчвам д-р Александров. Може да се консултираш и с него преди това.

# 3
Ами и на мен така ми казаха да отида при д-р Александров а за лапарото Маркова ми каза , че ще е около 1000лв

# 4
  • Мнения: 1 950
Много хубаво те е посъветвала peta Peace
Верно, че е скъпо но ти почти нямаш шанс за нормално забременяване с тези тръби. Консултирай се и с друг доктор, но май това е твоя шанс. Колкото до паричките за ин-витро процедурите, слава Богу в последната година вече има и други начини на финансиране освен ЗК, отпускат кредити и т.н.
Успех и най-важното не се страхувай от това да останеш без тръби, алтернатива има Peace

Общи условия

Активация на акаунт