Призанак на лошо възпитание или....?

  • 6 648
  • 150
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Днес се разхождах в градинката ( доста голяма и посещавана) и седнах за малко на една пейка, до мен на съседната седяха три мами, децата им тичаха наоколо, те пиещи кафе на висок глас коментираха току що минаващто майче ( видимо скоро родила, бебенцето спеше в количката).
- Леле, тая видела ли се е бе, нема ли огледала, на какво е сложила тия дънки бе, малееееееееееееее
И от този род грозни фрази, момичето ги чу, просто нямаше как - говореха достатъчно силно, смути се, изчерви се и си наведе главата ( явно е по - свита).
Мина друга, нея явно я бяха виждали и вече започна обсъждане след лицемерното:
- Ауууууууууу, кви сте големи, леле, здрасти, много си се наточила, супер....
- Тая знаеш ли я?- не, как не Ма, тая е на ....жена му, ако знае къде го видях, а тя се е надула като пуйка, много важно, че има пари, гъска, проста е...
И все от този род епитети Confused
В този момент Джули се събуди и те се обърнаха съм нас:
- Аууууууууууууууу, каква коса, кукличка, как се казваш? ( тук гледат мен)
- Джули!
Споглеждат се иронично и....Е, и защо така, толкова ли няма български имена? ( тук няма да коментирам какво отговорих, защото е дълго и излишно)
След малко станах да си ходя, забутах количката и зад гърба си чух поредното оплюване, стана ми страшно неприятно и се замислих - аз ли не съм се заслушвала, това единичен случай ли е,  масово ли е, толкова грозно ми се видя, че чак не исках да повярвам Thinking

# 1
  • Мнения: 7 107
Форумски дами? Laughing

Буболина, закъсняла и с реакцията. Peace

# 2
  • Мнения: 2 926
Не е признак на лошо възпитание, а признак на простотия!

# 3
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Признак не на лошо, а на НИКАКВО възпитание е това според мен !
Що не им купи семки да люпят на тез диви селски клюкарки  newsm11

# 4
  • София
  • Мнения: 2 623
Простотията за жалост Бубе
се шири повсеместно и
нараства с бързи темпове.
Изобщо не обръщай внимание
на празноглави, кухи лейки -
тях природата достатъчно ги е наказала !

# 5
  • Мнения: 7 837
Едната да не беше с наскоро подстригана коса?

# 6
  • Мнения: X
Разговор от селските вечеринки.На такива им викам аз "диви селянки" Sick
Случвал ми се е да седна на открито кафе и няколко майки да говорят, толкова високо,че хората от отсрещните маси,не могат да се чуят един на друг #Crazy.Един мъж,не му издържаха нервите,та ги изгони Mr. Green

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
В стария ми квартал имаше едни дежурни майки по цял ден и нощ седяха на кафето на Фантастико. Много ми се набиха на очи, защото когато и да отида те все там бяха и обсъждаха денонощно  Tired  И мен са ме коментирали, то се усеща с кожата. Толкова бяха жалки  Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
Наистина останах в потрес Confused, аз си ги наредих хубаво за името на Джули де, но си изпросих коментарии за дупето ми ( това поне чух) Crazy
DEianaZ , не съм самичка значи Hug

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Какво им каза за името? А те перфектни ли бяха?

# 10
  • Мнения: 698
Аз затова бягам от т.нар. градински майки като дявол от тамян....  Twisted Evil
Мисля, че не е въпрос на лошо възпитание - по-скоро на ниско ниво и ценности, доста различни от моите - затова не ги и поздравявам такива  Sick

но си изпросих коментарии за дупето ми ( това поне чух)

Извинявам се - и това не е особено възпитано, но не мога да се сдържа - тъпи гъски....

# 11
  • София
  • Мнения: 4 423
А, перфектни Crazy, глупости, ама няма да разказвам, че веднага ще ме обвинят, че съм същата като тях Joy
За името им казах, че това е право на всеки родител, на мен например не ми харесва детето ми да се казва Иванка, че според мен й отива точно това име и всички в къщи сме с такива нестандартни имена. Попитах как се казва нейното, тя отговори Георгин - погледнах я тъпо и това мисля ,че й беше достатъчно ooooh!
Имаше и още, но не за това е темата Peace

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Не обръщай внимание на хорската простотия, излишно хабене на нерви е!
Ежедневно се сблъсквам с такива и съм в потрес колко е оскотял народът. ooooh!

# 13
  • Мнения: 698
Един мъж,не му издържаха нервите,та ги изгони Mr. Green

 Joy Joy Joy

# 14
  • Мнения: 431
Не знам признак на какво е.

Повече ме интересува как трябва да се реагира, ако станеш обект на такива подмятания.

Както и как реагирате, ако във ваше присъствие се говори по този начин за непознат (а защо не и за познат) човек? Как реагирате, ако злословещият е ваш близък (роднина, приятел)?

Общи условия

Активация на акаунт