Бързо питане за Хексалгин?

  • 23 905
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 834
При каква Т го давате и как се дозира. Колкото кг е детето толкова капки? Още нещо се сетих разбитият белтък на пяна ли или на твърд сняг?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
детето ти има Т и не можеш да му я свалиш ли?
За белтъка знам, че само се маже, без да се разбива. Но по-добър метод от този, да го вкараш в банята за 5-10мин. под течаща вода няма. Пробвай.

# 2
  • Мнения: 834
Т му е  39 и се притеснявам довечера за малките часове да не вдигне повече. За това купих Хексалгин и в аптеката ми казаха че така се дава, но реших да се допитам до вас

# 3
  • Варна
  • Мнения: 676
  Аз съм давала хексалгин, но доколкото си спомням 4 или 5 капки, не повече. Но не съм много сигурна, де.

# 4
  • Мнения: 27
Хексалгинът се дава според телесното тегло на детето.Виж в указанието на лекарството - мисля, че имаше таблица.Моят син  е около 15 кг и лекарят беше предписал 10 капки.

# 5
  • Мнения: 216
Виж опътването,на нас го предписаха по1к за кг тегло

# 6
  • Мнения: 636
 ние също го пием по капка на килограм. Много е ефикасен, но знам, че първо трябва да изчерпиш възможностите на нурофена и панадола, за  да прибегнеш да хексалгин - защото са възможни, макар и рядко, алергични реакции към аналгин / той или нещо от групата на аналгина е активното вещество в хексалгина/. Аз накапвам капките в лъжичка, слагам малко вода и захар. Това при температура над 38.5, която не спада от другите антипиретици.

# 7
Та за хексалгина :

Незнам  защо всички майки прибягват при висока температура до нурофен, калпол или панадалол. Специално панадола и калпола съдържат парацетамол, а както знаете той е хепатотоксичен /т.е. не влияе добре на черния дроб / Нурофена съдържа ибупрофен а той също има хепатотоксичност, а и уврежда стомашната лигавица. Единствено хексалгина може да се използва и от деца над 3 месеца и от възрастни. Няма кой знае какви странични ефекти, а и ако имаше половината българи щяхме да сме измрели /знаете че за всякаква болка в Бг се пие аналгин/ Щом като германците го предписват на кърмачета от 5 кг на горе те са си направили проучванията. За малки деца дозата е капка на килограм, разделена на 3-4 приема. Т.е. ако детето тежи 10 кг три пъти по 3 капки е напълно достатъчно.
Както казах малко по нагоре хексалгин може да се използва и от възрастни, като 20 к-ки се равняват на 0.500 гр метамизол натрий /или една таблетка аналгин/  40 капки се равняват на една ампула аналгин количество на активната съставка, иначе 40 к-ки са 4 милилитра. Аз лично препоръчвам при болки един два пъти по 30 к-ки - напълно е достатъчно. Кажете ми ако ви боли глава и имате в къщи панадол сироп дали ще се сетите да си пийнете малко ??? С хексалгин нещата стоят по друг начин.
Друго предиство е дългият срок на годност след отваряне - 6 месеца а и няма някакви специални изисквания за съхранение, също така не се влияе от приема на други лекарства или храна.
И не на последно място цената - едно шишенче е само 3 лева / в сравнение панадола, нурофена и калпола са около 5.50 лева/

# 8
  • Мнения: 270
През април месец със синът ми бяхме в България и той вдигна температура над 39,5 С. Педиатърът ни изписа хексалгин 5 капки, защото тежеше 14 кг. В аптеката обаче ме уверяваха, че трябва да давам по капка на килограм. Редувахме го с Ефералган свещички 150 мг. Според мен най-добре се обади на лекаря на детето. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт