У-вол-не-ни-ееееееееееееееееее!!!!!

  • 2 501
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 243
Слизам от коня.
Предавам щафетата.
Напускам редиците.
и пр.

Вече не съм кърмачка.
На 3 години и месец Ирина реши да се еманципира от гърдите ми. Отбиването беше напълно естествено, не съм ускорявала или направлявала процеса. За мен кърменето беше удоволствие и изключително приятен като емоция период. Двете с Ирина си минахме по пътя и стигнахме до тук. Сега пак сме доволни, но от други неща (тя - от сладолед, аз - не казвам).

Не ми пожелавайте водки или мартини с маслини, защото аз тия работи отдавна си ги вкарах в диетата. (Дори успях да пропуша и да ги откажа пак). Но пък с удоволствие приемам пожелания да сваля 3 - 4 кила   Grinning

Приятно прекарване желая на всички в един от най-любимите ми форуми. Ще ви държа под око, защото от група кърмачки на едно място човек може всичко да очаква  Laughing

# 1
  • Мнения: 3 423
поздравления  bouquet
възхищавам ти се  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 089
3 години - ихаааааа
ашколсун, евала и т.н.

гледай сега да не отвъртиш още едно отроче, че не ти мърдат още 3 години  Mr. Green
или пък точно обратното   Joy

# 3
  • Мнения: 6 243
3 години - ихаааааа
ашколсун, евала и т.н.

гледай сега да не отвъртиш още едно отроче, че не ти мърдат още 3 години  Mr. Green
Ау, вие луди ли сте  Stop. Сега съм в заслужен отпуск! Мъже и вино, вино и въже... какви деца  Mr. Green

Като усетя малко въздух, ще си помисля. Но да не забравяме, че между първото и второто мислих 9 години. Третото със сигурност няма да е скоро  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 559
Сладка Хапка, много готин разказ. Hug Страхотно е, че с Ирина сте се наслаждавали на кърменето, но сте доволни и след него. Grinning Всичко е добре, когато свършва добре. А и както самата ти казваш, няма бивша кърмачка. Дръж ни под око, дръж ни. Laughing

А как се случи еманципацията? Ние още сме на етап, в който ми е много чуждо, далечно и странно да повярвам в отбиването.  Wink

# 5
  • Мнения: 4 242
Ха честито еманципиране!   bouquet
Много съм щастлива да прочета за точно такова отбиване, от естествено по естествено, и си знаех че точно ти Хапчице ще разкажеш за това Hug Радвам се много за вас и нацелувай Ирина!

# 6
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Честито "уволнение" и от мен! Пожелавам ти да свалиш желаните кила, а на малката да се наслаждава спокойно на сладоледа през летните жеги! Grinning

# 7
  • Мнения: 6 243
Ами аз тук и там съм разказвала някои неща за процесите при нас и не исках да досаждам с разкази.

Както повечето майки, до 6 месец Ирина беше изключително кърмена, с тази разлика, че преди 3 години тези бебета бяха доста по-малко. Върнах се на работа и паралелно с това почнах захранването. Тя не прояви особен интерес към твърдата храна и мина на "обърнат режим". Прояде като хората на 13 - 14 месеца, но продължи с обърнатия режим, до голяма степен и заради проблеми със зъбите. На година и половина ядеше твърда храна през деня и сучеше на поискване през останалите часове от денонощието, извън моето работно време. До навършването на 2 годишна възраст спря нощните кърмения, защото й избиха всичките млечни зъби.

Първото сериозно разделяне между нас беше, когато тя беше на 2 години и 7 месеца - за 2 седмици. (междувременно бях отсъствала за по ден - два - три, без това да има ефект върху кърменията). През тия две седмици изцеждах малко през първите два дни и съзнателно спрях да цедя. Като се върнах, Ирина поиска да суче и на практика ми се наложи да релактирам с голямо кърмаче. Но отсъствието ми очевидно й беше дало да разбере, че в живота има и други удоволствия и тя значително разреди броя на кърменията. През втората половина на втората й година почна да суче твърдо по веднъж на ден - сутрин, по изключение и вечер.

В средата на м. май влязох в болницата за операция и отново бяхме разделени за повече време. След изписването ми Ирина продължи да суче, но вече без режим, а спорадично - през ден - два. На практика не сучеше, а само дръпваше кратко. Това продължи допреди 10 дни.

За този 10 дневен период не е искала да суче. Понякога си прави шеги на тема "кърмене" - вчера се опита да накърми баща си. Когато ме види голя, се хили, сочи ме и ми вика "Колко си смешна!" (то има нещо вярно в тая приказка). Имаме една котка пред блока, която има котета и в момента лежи и си ги кърми нон - стоп. За нея Ирина обяснява, че това е таткото на котетата, защото татковците "имат нънъм". Имам чувството, че влезе в някакъв период на отрицание на моите нънъми и като стане дума за това, се насочва към баща си, откак спря да суче. Дано няма някое фройдистко обяснение, не ща да го зная.  Laughing.

Използвам случая, че съм взела думата, да ви напомня да си направите профилактичните цитонамазки, щото работата е сериозна. Въпросната операция, за която писах, беше по повод на наскоро поставената ми диагноза "карцинома ин ситу". Заболяването е безсимптомно, открива се само с профилактични прегледи и води до рак на шийката на матката. Аз имах късмет, че се оттървах с една конизация, но в немалко случаи се налагат хистеректомии и други  много неприятни процедури - като при всяко онкологично заболяване, всъщност.

Май това е. Май не мога да съм кратка - ей, на опитах се с първия постинг, ама някои си нямаха работа, та рекоха на магарето "чуш" и пак изписах 1 страница.

# 8
  • Мнения: 664
Е, какво да кажа, освен да те поздравя за дългото кърмене и съвсем естественото отбиване! И да ти благодаря за безкрайно ценните съвети, които си ми давала многократно  bouquet И не ни забравяй напълно Wink
А аз скоро ще се възползвам от опита ти за насърчение на естественото отбивине с кратки и по-дълги раздели Wink

# 9
  • Мнения: 6 243
Е, какво да кажа, освен да те поздравя за дългото кърмене и съвсем естественото отбиване! И да ти благодаря за безкрайно ценните съвети, които си ми давала многократно  bouquet И не ни забравяй напълно Wink
А аз скоро ще се възползвам от опита ти за насърчение на естественото отбивине с кратки и по-дълги раздели Wink

Благодаря ти   bouquet За мен беше удоволствие да говорим за Мари.
(и не забравяй за цитонамазките)

# 10
  • Мнения: 293
Честито безпроблемно отбиване!
Такъв дълъг стаж е невероятно.И аз искам да благодаря за полезните съвети който даваш на участничките във форума.

# 11
  • Мнения: 4 915
Благодаря за споделеното!  Hug

# 12
  • Мнения: 481
Поздравления и от мен  newsm10. Аз отдавна не съм те мяркала из форума сладка хапчице, но винаги когато те мерна, ме обземат приятни спомени и емоции. Още докато бях бремелинка и с теб обикаляхме да търсим някакви кламери, ме запали още повече по дългото кърмене. Тогава много ти се кефих за начина, по който говореше за децата си и за семейството си. После като млада кърмачка със стандартните проблеми, които ти се струват уникални, а после четеш всеки ден подобна тема, пак ти хапчице ми се притече на помощ с мили думи и адекватни съвети. Ние вече 1 година се кърмим на поискване и все още нямаме заместено кърмене, защото детенце не е голям фен на твърдата храна. Аз не  я насилвам, но не се отказвам да и предлагам различни храни в различни комбинации. Сега като прочетох в твоя постинг, че Ирина е прояла сериозно след годинката, отново се успокоих. Надявам се да се кърмим дълго и безпроблемно като вас и се надявам, че макар и бивша кърмачка, няма да се уволниш от форума, защото имаме нужда от теб  newsm51

# 13
  • Мнения: 1 691
Ами ха честито Simple Smile

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Честито и евала за стажа!
И аз благодаря за споделения опит   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт