ретинопатия

  • 774
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Здравейте момичета, моят термин беше на 25.06.  но се наложи да бъде извършено секцио /поради високо кръвно/ и мойто бебче-Вероника се роди на 26.04. Един месец беше в ковьоз и проблема беше само в теглото докато днес не ми казаха че имала ретинопатия 2 към 3-та степен.Още не са я изписали от болницата -  1-ва градска.Моля ви ако някой е имал същия проблем да сподели, за какво се касае и лекар който може да ми помогне. Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 3 914
Здравей Hug
2-3 степен?
Имате многошансове,но ако действате бързо,ама много бързо.
Пиши ми от кой град си,за да ти кажа какво да правите Hug
Ето тук съм дала страшно много инфо:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143096.0

# 2
  • Мнения: 2 116
mili4koto много съжалявам за това, което ти се е случило!  Confused Но нищо още не е изгубено!  Peace Моят Мартин е с 5-та /за съжаление фатална/ степен!  Rolling Eyes Виж темата, която Viki i mama ти е пуснала!  Peace Там ще намериш много полезна информация!  Hug Желая ви успех!   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 4 412
Щом не са я изписали, настоявай от болицата да ти кажат колко често я е преглеждал офталмолог и кога е назначен следващ преглед, обикновено са през 7-14 дни. Намери връзка с офталмолога, защото те понякога се бавят в прегледите - пише след 10 дни, той идва след 25 и настоявай да дойде навреме, дори и да му платите извънредно посещение. Ако офталморога прецени /стигнало се е до 3-та степен/, криотерапиите започват още докато детето е в болницата. Може да се помогне до 1 месец след термин, но трябва да започнете сега, за да имате време да оправите нещата / ако отидеш 1 месец след термин на първи преглед, шансовете за оправяне са по-малки/.
Моето дете имаше 2-3 степен и с горния план имахме късмет. Успех и на вас!

# 4
  • Мнения: 130
От София съм. Кой доктор и коя болница са най-добрите

# 5
  • София
  • Мнения: 4 412
Криотерапиите се правят в Детската очна клиника на Медицинска академия. Трудно е да се каже кой лекар е най-добър, защото всичко е и късмет, и възможности на детето. Има очен лекар, който обикаля периодично неонатологиите и проверява бебетата. По наше време офталмолога беше д-р Чернодринска, тя преглеждаше всички бебета в неонатологиите и тя направи криотерапиите при нас. Най-добре е един лекар да следи всичко, защото трябва през 7-10 дни да се проверява как са съдовете около ретината. Чувала съм от форума, че д-р Георгиева и д-р Топов също правят крио.

Общи условия

Активация на акаунт