Бълхи!!! Моля кажете безвредно ефикасно лекарство за пръскане!

  • 125 393
  • 16
  •   1
Отговори
Не можем да се отървем от бълхи, има ги отвън в големи количества понеже сме близо до ограда за кози. Ако някой може да ми каже фирма която да пръска в Сливенско, моя да ми сподели? Praynig

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Отиваш във ветеринарна аптека и си купуваш препарат против бълхи. Има една ампула НЕОСТОМОЗАН струва около 2лв и се разрежда с 2 л. вода.

# 2
  • Мнения: 393
Уф това с бълхите е ужасен проблем имам дядо в Шуменско и там е ад.Бълхите са много а и хапят и хората, за съжаление пръскаха, но след месец два проблема пак се появи.Дядо ми ми обясни че преди години е било задължително селскостопанските животни и кучетата да минават специална баня всеки месец и проблема с бълхите не е бил толкова голям, но за съжаление сега това е невъзможно  Sad. Надявам се да намериш начин да се пребориш с това и ако успееш сподели, защото ние не успяхме да намерим начин

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 225
Ние нямаме животни, живеем в апартамент и сме целите изпохапани. Close В къщи пръскам с KILTOX (от аптеката).Има ефект!Но доколкото разбирам се интересуваш от пръскане на вън. Не го знам този препарат НЕОСТОМОЗАН но си мисля че докато има животни в близост ще има и бълхи край вас.Успех!

# 4
Аз също се надявам да се отърва от бълхите, но си мисля, че не е достатъчно само стоятелно да се пръска. Трябва както едно време да се обезпаразитява масово.
Ако намеря "лек"  #2gunfireще ви известя.  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 753
Ние също живеем в апартамент и пред 2 години се бяхме напълнили с бълхи. Беше кошмарно. Поне не хапеха детето, а само мен и аз бях бременна с корем целия изпохапан от бълхи. Цяло лято пръскахме с какво ли не и нищо не ни спасяваше. Изчезваха за 2-3 дена и после пак се появяваха.
Аз намерих от една селскостопанска аптека препарат, с който пръскат животните против бълхи и може да се пръска и двор/къща/обори и е безвреден. Препарата се казва Айкън, продават го в едни ампули и се разрежда 1 мл. в 10 литра вода (ако не се лъжа...). С това нещо напръскваш цялата къща, мебели, матраци и всичко. Тоя няма мирис и въобще не се усеща. Аз за всеки случай след това изчистих, даже повиках да изчистят с Рейнбоу. Е, това беше нашето решение - от както напръскахме тогава бълхите изчезнаха и повече не сме имали проблеми.

# 6
  • Мнения: 502

Аз намерих от една селскостопанска аптека препарат, с който пръскат животните против бълхи и може да се пръска и двор/къща/обори и е безвреден. Препарата се казва Айкън, продават го в едни ампули и се разрежда 1 мл. в 10 литра вода (ако не се лъжа...). С това нещо напръскваш цялата къща, мебели, матраци и всичко. Тоя няма мирис и въобще не се усеща. .

Това е препарата.
Бяхме пробвали и с "Клинекс", но нищо не стана, а и мирише отвратително.

# 7
  • Мнения: 88
В къщи-добре,правя го с 4ервения РАЙД,ами като е навън в пясъка или в парка,където ку4етата си ги изтръсват по пейките?Кажете нещо ,с което да се мажем ,та да не ни хапят.Една позната спомена за някакъв препарат-ОФ или нещо такова,някой 4увал ли го е?

# 8
  • Мнения: 47 963
джонсън оф, спрея струва около 5 лева, пръскаш се и по дрехите и по кожата и за 3-4 часа не те хапят бълхи, комари и кърлежи Peace

# 9
  • Мнения: 2 891
Щом до къщата ви живеят животни, няма никакъв шанс да се справиш. Дори и да разговаряш със собственика им и той да ги напръска с препарат, те се срещат с други животни, когато отиват на паша и пак ще ги хванат. Това е, знам, че е гадно от личен опит.

# 10
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Говорила ли си с ХЕИ, да напръскат околността.

А иначе има един препарат, с който пръскаме в обществено заведение: ФЕДОНА

А и на село, по двора и в къщата, навсякъде, доста е резултатен.

При всички положения обаче, дори и да измрат старите бълхи, се появяват нови, затова трябва да се пръска непрекъснато, и дори да се сменят препаратите.

При нас в апартамента влизат през прозорците от съседите отдолу - имат куче и са доста мизерни. А и в градинките е пълно - едно ходене до парка Гео Милев и вече сме пълни с бълхи.

# 11
  • софия
  • Мнения: 432
В къщи-добре,правя го с 4ервения РАЙД,ами като е навън в пясъка или в парка,където ку4етата си ги изтръсват по пейките?Кажете нещо ,с което да се мажем ,та да не ни хапят.Една позната спомена за някакъв препарат-ОФ или нещо такова,някой 4увал ли го е?
ние сме много доволни от него. "Off"

# 12
  • Мнения: 29
Само от Байгон съм доволна  Peace  Изтрепва бълхи и хлебарки, абе всичко дето пълзи. Освен това като се напръска веднъж мястото, ако не се мие с вода, действа мисля 2 месеца - каквото пропълзи от там обръща корема  Twisted Evil

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нали по принцип е забранено в населените места да се отглеждат животни, точно поради такива причини.
Еднократно може да се избавиш от бълхите с препарати, но за кратко.
Съветвам те да подадеш оплакване в общината и РИОКОЗ.

# 14
  • Мнения: 2 891
Нали по принцип е забранено в населените места да се отглеждат животни, точно поради такива причини.
Еднократно може да се избавиш от бълхите с препарати, но за кратко.
Съветвам те да подадеш оплакване в общината и РИОКОЗ.

Момичето живее в село, не видяхте ли? Какъв райд, какви 5лв. Там такива неща не помагат. Животни има навсякъде и НЯМА спасение, освен преди да си влезеш в къщи, да се опощиш. Това е! Другото е да накараш цяло село да си напръска всички животни, всички селскостопански пострайки и цялата околия, в която ги водят на паша.

Общи условия

Активация на акаунт