Въпрос за нишестето, гриса и другите подобни "брашна"?

  • 471
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 081
Здравейте!

Искам да питам има ли нещо полезно в нишестето и гриса? Чудя се вече какво да му готвя на моя бебок, а гледам, че в детските кухни всеки ден десертът е я нишесте, я грис(с прясно мляко, аз съм ги правила с вода+кърмене после, и то варя натуралните, без подладители и оцветители, които са меко казано бълвоч). Аз съм си въобразила, че това са празни калории, и гледам все да правя каши с пшеничен зародиш, овесени или ръжени ядки и т.н. Ама защото аз ям такива работи, а пък дребния има съвсем различни от моите нужди. Дали не го лишавам от нещо?

Благодаря:)

# 1
  • Мнения: 3 205
Аз добавям плодово пюре (и пшеничен зародиш, когато се сетя). Но много често ги ям аз  Embarassed (ми вкусни са ми), а на Иво давам кисело мляко плюс плодово пюре. Иначе и аз съм му варила натурално нишесте, добавям фруктоза вместо захар и слагам пак плодово пюре или суров пасиран плод. Ако го правя с банан, не подслаждам въобще.
Ако ползваш фруктоза, не прекалявай с нея и не я давай всеки ден.

# 2
  • Мнения: 2 467
Все има нещо в цялата работа, но ако не даваш какво ли толкова ще изгуби.
Моето не е яло такива работи докато не започнахме детска кухня. Но пък я спрях бързо и пак не яде. Оцеля  Laughing .

# 3
  • Мнения: 1 691
Много разумно си му даваш ядки, а не рафинираното нишесте, много по-богати са на витамин В и т.н. Не вреди нишестето, но не е и толкова полезно. А за гриса не знам, звучи ми малко (но само малко) по-добре.

# 4
  • Мнения: 241
Бебо е на почти 10 месеца, не съм давала и няма да дам от тези изброените.Не виждам нищо ценно в тях.За сега приготвям кафяв ориз, елда и просо на зърна, а когато въведа глутена, ще предлагам  и другите житни , но пълнозърнести.

Общи условия

Активация на акаунт