Слизането на млякото

  • 534
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Мили мами, въпросът ми е за слизането на млякото. До преди 4-5 дни, усещах много силно (дори болезнено) слизането на млякото преди и по време на кърмене. От няколко дни обаче гърдите ми са доста меки (знам, че това не значи, че няма мляко), но и почти не чувствам как слиза млякото. Това, че я няма вече тази болка, означава ли, че кърмата ми е намаляла? newsm78

Другото, което малко ме тревожи е, че бебо суче макс. 5 минути, след това започва да си играе със зърното, гука, т.е. има вид на сит. Много е спокоен, не плаче, а следващото хранене е след около 3, понякога дори 4 часа (кърмя на поискване). А от познати съм чувала за бебета, които се хранят по 1/2 ч., че и повече.

Имате ли някакви идеи? newsm78

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Колко голямо е бебчето. Аз преди изпитвах болка, когато млякото слизаше, но към 3-я месец това изчезна. Бебка също суче макс. 5 мин. За тези 5 мин, доколкото си спомням пишеше някъде, че бебето изсуква 90% от необходимото количество.

# 2
  • Мнения: 57
Благодаря за бързия отговор Hug

Бебето ми е на 3 месеца и половина. Забравих да напиша, че си пишка редовно....

# 3
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Щом бебчо и гука и си играе със зърното няма за какво да се притесняваш Hug. Ако е гладно ще плаче сърцераздирателно Simple Smile

# 4
  • Мнения: 57
tsveta, благодаря ти!!!
Аз си мислех същото, но друго е като го чуеш и от някой друг  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 160
и ние сучем по 5 минути.на три месеца е синът ми и наддава по 1200 грама,а третия месец 1400 грама.понякога усещам болка като слиза кърмата,понякога не.това явно не е критерий.гледай как бебо се чувства.ако е спокоен,значи е сит.

# 6
  • Мнения: 57
гледай как бебо се чувства.ако е спокоен,значи е сит.

clio, както писах по-горе, бебето ми е много спокойно, и това за мен е най-важното. явно наистина идва един момент, в който слизането на млякото не се усеща толкова болезнено, а кърма си има достатъчно....

поздрави

# 7
  • Мнения: 1 321
Както са ти писали и другите мами така и аз ще ти кажа че нямаш повод за притеснение.А щом и памперсите си ги пълните значи бебето е сито и няма нужда да яде повече.А времето не е определящо.Някои бебета стоят повече но по-бавно цокат а други са по-лакоми и се справят по-бързо.
А това че сега не те болят гърдите ами нормално е също не е повод за притеснение.Пий повече течности,яж овесени ядки и чайовете за стимулация и всичко ще бъде наред. Hug

Общи условия

Активация на акаунт