Отговори
  • Мнения: 571
Здравейте мами.
моя проблем е следния. Работя до 18 а градината също е дотолкова.
Пробвах да сменя работата но реално работа до 17:30 не се намира...
Родители нямам тук. Плащам на жена по 50 лв. на месец да го взема но и парите ме събарят и жената не иска тварде...
Дайте съвет....

# 1
  • София
  • Мнения: 17 258
Честно да ти кажа, дори малко ти взима жената - извинявай, че не мога да ти помогна със съвет или идея, но ако може да е някакво успокоение за теб - направо идеално си се спазарила за тези 50 лева. Аз работя до 6 и трудно се прибирам преди 7:30 - плащам по 3 лв на час, което ми се събира 30 лева на седмица. Тежко е много, но друг вариант при мен няма.

# 2
  • Мнения: 1 425
Говори с шефа си да отиваш малко по-рано и да си тръгваш малко по-рано. Обясни му причините. Ако естеството на работата го позволява и човека е разбран - може и да се съгласи.  Peace

# 3
  • Мнения: X
същото
10 лева на вечер й давам - 3 часа - за да не си чупя краката от бързане че без крака останах вече. не съм се пазарила за парите, все пак й поверявам детето си - предпочитам да й платя много , но да дишам 2 часа по-спокойно
глад - това правят майките  Grinning
до дупка  Laughing
съвет няма - или си тръгваш в 5 от работа или си плащаш - ако щеш . ако не щеш - какъв избор имаш??? точно никакъв.

# 4
  • Мнения: 515
Градината не е до 18 а до 19 4аса.напиши жалба да Инспрктората на детските градини.Никои няма право да те притеснява по този начин.Аз съм детска учителка,довери ми се!!! smile3506Те за това са там за да са ти в помощ,а не да те притесняват.Това с шефа ти също е идея,пробвай ,понякога са склонни да разберът ситуацията!!!УСПЕХ

# 5
  • Мнения: 303
Не е възможно да е до 18 часа-за кой град става въпрос?
Във Варна кметът разпореди миналата година всички градини през летния сезон да работят до 19.30 часа.
А всички градини и ясли имат сборни групи до 18.30 часа.
Аз си реших проблема като си записах детето на седмична градина,която работи денонощно.На непознати жени нямам доверие,още повече,че детето ми е палаво и често се отскубва от ръката ми,а да не говорим за друг човек.
Така че-питай пак директорката,ако трябва.
То и на мен ми бяха казали за яслата-работим до 18,но после поразпитах и разбрах,че всъщност е до 18.30 ч.но се събират децата от цялата градина.

# 6
  • Мнения: X
Е те по закон са до 19 часа. Ама всички ги взимат към 4-5 и твойто остава последно. При мен поне така се получава и нещо не е гот.  newsm78

# 7
  • Мнения: 351
Аз не разбрах, много ли са ти 50 лв да плащаш или жената вече иска повече?
Иначе наистина е неприятно да остава детето само последно и то всеки път... това и аз ще трябва да го мисля от догодина:(
На мен най-разумно ми се вижда да поговориш с шефовете. Може би трябва да провериш как стой въпроса с другите деца от групата, току виж има и други с такъв проблем.

# 8
  • Мнения: 1 230
А мислила ли си за градина с нощни групи... моята кукла я давам на такива ясли след месец, защото работя извън града и едвам ще смогвам до 18 да я взимам. Няма да спи там, но мога да си я взема в 18.30, а разликата за месец е само 5 лв доплащане....

# 9
  • София
  • Мнения: 397
в нашата градина,ако остане някое невзето дете за 1/2-1 час го оставят при охраната,може да се уговориш и за такъв вариант. друго-имам приятелка на различен от моя график и когато се наложи  аз гледам нейното или тя-мойто,никога не е имало проблем.

# 10
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Ами излизах от работа, сестрите и излизаха от училище и какво ли още не. При мен , на компа в магазина, хранене на стола до мен, какви ли не комбинации. Това беше за детската градина, как ще е с училището - не знам. newsm78 newsm78 newsm78

# 11
  • Мнения: 2 274
Помолих шефовете ми да си сменя работното време. Отивам един час по-рано на работа...Късмет!

# 12
  • Мнения: 4 458
Детските градини работят до 19ч!!! В тази в която бяха децата ми даже имаше опция да се разбера с учителката или лелката да загледа децата малко повече срещу съответното заплащане разбира се. Това обаче става през лятото защото ще чакат навън! В нашата градина даже учителките водеха "забравените" деца до домовете им (мисля че беше след 19.15 - 19.30) независимо колко време им отнема това след работния ден.

Варианта с шефа също е много добър. Аз и това бях направила и излизах по-рано от работа. Например предложи да не ползваш обедна почивка з ада си свършиш работата на време - ако не работиш на смяни де.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 845
айде, до сега никой не е умрял  Crazy

и аз тичам като луда до градината
и аз си взимам детето понякога последно, седнало на пейката в коридора до СОТ-аджийката
и аз като тръгвам за работа сина ми казва: "мамо, нали няма да ме вземеш последен, искам да съм пръв"
и аз съм си взимала детето в 18.45ч от градината

ама кво от това... тичане му е майката Mr. Green  и шефа да е готин  Heart Eyes - като съм сама и всчко на мен виси, няма кой друг да тича - сама съм си го избрала  Peace

градините наистина работят до 19ч
аз поне на нашата и хванах цаката и знам кога остават само две-три деца
притеснено ми е понякога, но знам, че ако са две-три мога да спра на път даже до магазина да купя хляб  Wink
и така се справяме
 

# 14
  • Мнения: 4 458
притеснено ми е понякога, но знам, че ако са две-три мога да спра на път даже до магазина да купя хляб  Wink
и така се справяме
 


ехеееее, ама ти си мноооооого бърза, да не си слагаш летящите пантофки  Joy

аз пазарувах с децата, ако е хубаво времето се разхождахме до магазина който за щастие беше близо до нас.

Имало е дни в които просто няма начин да стигна до градината преди 19 ч. и тогава съм звъняла на приятелки да ги вземат просто и да ме изчакат в двора или пред детската. Има и вариант с други майки от групата - да се комбинирате и те да взимат детето когато се наложи.

Общи условия

Активация на акаунт