Какво преглътнахте, давайки детето си на ясли?

  • 1 460
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 220
Моят син ходи от 3 дни на ясли и вече се сблъсках с някои неща, с които трябва да се съобразя, а не го желая. Но щом съм дала там детето си, това означава ли, че персоналът има право да взема решения за него? Бих искала да чуя и вашите мнения...

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Аз още не съм дала детето си на ясла, но мнението ми е, че за времето, през  което то е там, те са отговорни за него, следователно трябва да се очаква, че постъпват както смятат за най-добре. Освен това си има правила. Разбира се, можеш и трябва да изкажеш своето мнение и препоръки.
Освен това има различни ситуации... Може би ако кажеш по-конкретно за какво става дума, ще можем по-добре да преценим.

# 2
  • Мнения: 7 831
Преди да дам децата си на ясла и градина се поинтересувах от условията, храната и реда в детското заведение. Прецених, че те съвпадат в огромната си част с моите разбирания и ги пуснах относително спокойна. Знаех какво да очаквам и не съм била изненадана от почти нищо. Не ми се е налагало да престъпвам разбиранията си, нито да "преглъщам" нещо. Когато съм имала някакви забележки съм ги споделяла спокойно с персонала, водя разговори с тях често и нямам проблеми.

# 3
  • Мнения: 1 426
Преглътнах сълзите си и болката, че вече по-голямата част от деня друг ще се грижи за детето ми.
Конкретно на въпроса ти: не съм поставяла изисквания. Не всичко съвпадаше с моите представи, но вярвах, че оставям детето си в ръцете на специалисти.

# 4
  • Мнения: 4 841
Не ми се е налагало нищо да "преглъщам", условията и отношението на персонала отговарят на моите виждания за НОРМАЛНИ. Аз съм от хората, които определено са много доволни от ДЗ.

Не си описала точно за какво става дума, но е възможно да си подходила с твърде големи очаквания, както е възможно и наистина да има нещо смущаващо във вашето ДЗ. Така общо зададен въпроса на мен ми говори само, че нещо те притеснява. Ако въпросното "нещо" (или "неща") противоречи на елементарните норми и изисквания, говори с персонала, с директорката... и така нагоре по веригата.
Друго не знам какво да те посъветвам  Hug

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Нищо не ми се е налагало да преглъщам. Всички сме доволни и щастливи.

# 6
  • Мнения: 5 183
Преглътнах сълзите си и болката, че вече по-голямата част от деня друг ще се грижи за детето ми.

И аз така - единствено това се налага да преглъщам все още. На ясла не е бил. Тръгна на градина на 3,5 години и въпреки това плакаХ много (само аз, той - НЕ bowuu Grinning)

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Не разбрах какво си преглътнала?На мен лично не ми се е налагало нищо да преглъщам.Не съм имала супер очаквания,но като чета други теми,няма за какво да се оплача.Много рядко нещо не ми е харесвало,например,че като я взимам Виктория е загащена,а аз обича блузата да й е върху панталона Wink Това не е нещо необичайно,предполагам,че и повечето баби го правят.

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не разбрах какво си преглътнала?На мен лично не ми се е налагало нищо да преглъщам.Не съм имала супер очаквания,но като чета други теми,няма за какво да се оплача.Много рядко нещо не ми е харесвало,например,че като я взимам Виктория е загащена,а аз обича блузата да й е върху панталона Wink Това не е нещо необичайно,предполагам,че и повечето баби го правят.

  Дааааа,другията вариант е да е разгащена  Joy,което също ни се случва понякога.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Един шамар Confused Не точно преглътнах, разбира се, но си мисля може би, че по-хард трябваше да съм...
Иначе общо взето нямам оплаквания от яслата, но живот и здраве следващо дете на ясла не бих пуснала. Каквото мога ще направя, но направо на градина, никакви ясли повече.

# 10
  • Мнения: 47 901
Един шамар Confused Не точно преглътнах, разбира се, но си мисля може би, че по-хард трябваше да съм...
Иначе общо взето нямам оплаквания от яслата, но живот и здраве следващо дете на ясла не бих пуснала. Каквото мога ще направя, но направо на градина, никакви ясли повече.
и аз така мислех, но живота се обърна и се наложи второто да замине по спешност на ясла Sad
иначе аз тука си пиша постоянно оплакванията, например че ги бяха извели навън когато беше мокро и детето беше вир вода, както и други дребни неща, но като цяло съм доволна, и то много, от храната, от грижите като цяло, от отношението горе-долу

# 11
  • Мнения: 24 467
Хапката беше голяма, затова не я преглътнахме, зарязахме яслите и си продължихме направо с ДГ.

# 12
  • Мнения: 1 404
Храната-съвсем не по моите изисквания,начина на изразяване на т.н лелки,малкото разходки на двора.

# 13
  • Мнения: 5 362
Преди да дам децата си на ясла и градина се поинтересувах от условията, храната и реда в детското заведение. Прецених, че те съвпадат в огромната си част с моите разбирания и ги пуснах относително спокойна. Знаех какво да очаквам и не съм била изненадана от почти нищо. Не ми се е налагало да престъпвам разбиранията си, нито да "преглъщам" нещо. Когато съм имала някакви забележки съм ги споделяла спокойно с персонала, водя разговори с тях често и нямам проблеми.
Напълно съм съгласна с Ellypr.Мненията ни се препокриват Peace

# 14
  • Мнения: 84
Преглътнах да плащам на бавачка, и да не ходи на ясла.

Общи условия

Активация на акаунт