Въпрос за фолиевата киселина?

  • 878
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Момичета, аз пия фолиева киселина от 1-2 месеца.Вземам си от обикновените таблетки неофилик. Въпросът ми те трябва ли да се вземат постоянно?Аз например не ги пия по време на цикъл, а започвам тогава когато бебеправим до евентуалната бременност или цикъл. Освен това, не обичам много плодове, но наблягам главно на салатките.При това положение трябва ли да пия фолиевата киселина неприкъснато.Приятен ден на всички съфорумки.

# 1
  • Мнения: 9 063
Да, всеки ден по едно хапченце от 0,4 мкг.
За да се натрупа нужното количество, трябва да я пиеш 3 месеца, след което спокойно да бебеправите.
Но повече момичета си я пият без да чакат Simple Smile

# 2
  • Мнения: 186
Добро утро  Hug
Влез в календара на зачатие, там има една статия за фолиевата киселина. Ще прочетеш всичко, което е необходимо да знаеш   bouquet
И аз пия фолиева киселина, сега започвам 3-я месец  Peace

# 3
  • Мнения: 1 765
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.msg128240#msg128240

----> "ВАЖНО, ПРОЧЕТИ ПРЕДИ ДА ПОПИТАШ"

# 4
  • Мнения: 1 792
офф Гито вече ще те трепа с тез въпроси и темии newsm61 smile3515 smile3511отивай да четеш smile3513

# 5
  • Мнения: 1 446
И аз я пиех не много редовно, но на профилактичния преглед, когато споделих с моята гинеколожка, тя ми каза: "С ей това дето го правиш, нищо не правиш!" Така че моме - всеки ден! Освен това наскоро имаше статия в нета за ФК, че намалявала риска от инсулт.

# 6
  • Мнения: 268
поредната безсмислица  ooooh! в началото има една закована тема "ВАЖНО! ПРОЧЕТИ ПРЕДИ ДА ПОПИТАШ!" - ти направи ли си труда да я прочетеш? фолиевата киселина се пие всеки ден, а не в определени дни от цикъла, написано е от ясно по-ясно! и се пие МЕСЕЦИ наред преди и след забременяване, ВСЕКИ ДЕН. беше ти обяснено няколко пъти, че такива въпроси може да задаваш в седмичната тема където се питаме една друга за всякакви тъпотии, които ни идват на ум и няма нужда да товариш и без това натоварения форум с неща които са написани на 100 места, трябва просто да си направиш труда да прочетеш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт