Отговори
  • Мнения: 2 109
Когато сестра ми роди, направих фалшива бременност, потече ми секрет от гърдите, подготвях се за кърмене...... . Исках много и аз да имам бебе, обожавам племенницата си.
Веднъж се опитах даже да я кърмя и това беше най-прекрасното усещане в живота ми. Ново, непознато, завладяващо.  Разбира се продължи само няколко мига... все пак размера на тенджерите не е определящ за съдържанието.  hahaha

с нетърпение очаквах момента да кърмя собственото си дете със същото удоволствие.
но той така и не дойде.
Моето бебе не искаше да суче, на мен ми също беше много неприятно. Не болезнено, не напрегнато, ами ... неприятно.
Дразнех се, когато ме питаха дали усещам млякото да слиза... ами не усещах.... само виждах как прокапва по пода или цвърчи на струйки под налягане.

имали ли сте подобни преживявания? Различни усещания при кърмене на различни деца?
(в родилния дом кърмех едно друго бебе, но тогава бях притеснена заради дебнещия ме мастит и само гледах да ми спаднат гърдите поне малко)

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Кърменето на сина ми беше много кратко, не знаех много неща и се изнервях, когато сучеше повече от 15 мин (защото седях на ръба на стол без опора за ръцете и логично не се чувствах никак комфортно, отмаляваха ми ръцете, заболяваше ме гърба и пр. неща, които са странични за кърменето). Самото кърмене ми беше приятно и се радвах на бебето Grinning
С дребната беше тотално различно - първия месец умирах от болки заради жестоки рагади, тя сучеше по час и половина и никак не беше приятно, бая рев съм изревала, докато се оправят нещата. После стана голямо удоволствие Grinning
Кърмила съм (инцидентно) още 2 бебета освен моето и всеки път е било страхотен кеф Grinning Едното беше бебето на братовчед ми, миналото лято, когато Ева беше на 1г9м, а неговото момиченце - на 2м Grinning Бяхме на сватба и майката на бебката беше донесла изцедена кърма с шише, защото беше преценила, че не иска да кърми на събитието. Бебето съответно беше разстроено и по едно време взе да плаче неутешимо, не от глад, а защото не успяваше да заспи и му липсваше комфорта. Тогава майката ме закачи дали не искам да я накърмя и така се кърмихме с официалната ми рокля насред сватбата, заобиколени от всички гости, които гледаха в захлас и ни направиха повече снимки, отколкото са направили журналистите на Буш hahaha Един коментар съм запомнила - една от приятелките на булката, която още не е женена и няма деца, каза съвсем простичко, че това е най-красивото нещо, което е виждала...
Така че - да, имаше разлики в кърменето на различните деца, но няма разлика в отношението и възприемането ми на кърменето като удоволствие и приятно преживяване Grinning

# 2
  • Мнения: 2 109
благодаря за отговора.
питах за изживяването по-скоро, не толкова за техниката. с опит нещата се променят, слава богу при теб към по-добро. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 47 963
кърмих дъщеря ми 8 месеца, синчето още го кърмя
като физически усещания големи разлики не съм имала, освен че дъщеря ми си сучеше под режим, макар и не строг, докато синът ми от бебе виси постоянно на цица, ако може денонощно и навсякъде...като желание да накърмя друго дете- да, малки новородени бебенца ми навяват точно такива чувства, но по-големките-не, само мойто си бих кърмила Wink

Общи условия

Активация на акаунт