Колко струва един детски живот?

  • 4 121
  • 26
  •   1
Отговори
Здравейте!

Регистрирах се тук преди минути и пристъпвам плахо - като в храм. Не защото съм плашлив по природа, а заради огромното ми уважение и преклонение към БГ-мамите и всичко, което те направиха за децата от сайта www.save-darina.org. Заедно с група приятели създадохме този сайт преди няколко месеца и от тогава нееднократно вие сте показвали и доказвали, че съдбата на тези деца не ви е чужда и затова си позволих да се регистрирам в този (предимно) дамски форум и да се обърна директно към вас с една молба.

Утре от 19ч. в зала “Филип Кутев” (в сградата на Съюза на българските композитори”, ул. “Иван Вазов” № 2, СОФИЯ) ще се проведе благотворителен концерт в помощ на Светлозар Чолаков. Светльо е на 7 години, болен е от левкемия и е едно от децата на www.save-darina.org (повече подробности и за концерта и за Светльо - в сайта).

Концертът не е нито хеви-метъл, нито чалга - класическа музика е. И организаторите страхотно се притесняват, че залата ще остане полупразна точно поради тази причина.

Аз се заех лично да им докажа, че в София утре ще има поне 200 човека (толкова е капацитета на залата), на които им пука за едно "чуждо" дете.

И затова ви каня да дойдете утре на този концерт.

Светльо и родителите му заслужават вашата подкрепа - просто защото сме хора!

Елате!

П.П. Знам, че в този форум вече има пуснато съобщение за концерта (за което благодаря на админите), но искам да ви обърна специално внимание на този концерт, защото остава малко време. И до концерта, но и не само... Сумата за костно-мозъчна трансплантация на Светльо в Германия е почти събрана - колкото по-скоро детето замине за операция, толкова по-големи са шансовете му да живее. Изборът (дали да дойдете на концерта или да предпочетете по-интересни занимания) си е ваш...но от него зависи и живота на едно невинно дете. Вие знаете  - сигурно дори по-добре и от мен - че животът на едно дете е безценен!

И още една молба - ако участвате и в други форуми - моля, драснете и там един-два реда за концерта!

БЛАГОДАРЯ!

С огромно уважение:

Пламен Петров
webmaster@save-darina.org

# 1
  • Мнения: 4 585
Добре, Пламски. Ние сме от североизточните провинции.
Публикувах линк на едно място, където пише за Светльо.

# 2
  • Мнения: 3 504
Дарих чрез sms 1365 Peace

# 3
  • Мнения: 200
и от мен няколко sms-а. успех.

# 4
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Нямам възможност да отида на концерт,но ще ви осигуря СМСи,само ми потвърдете номера.Успех и дано помогнем

# 5
  • Мнения: 2 242
Мда, валиден е още. От Мтел получих потвърждение, че СМС-а е в помощ на Светльо.

# 6
  • Мнения: 278
  Hug  Praynig С вас сме. Ще пускаме смс.

# 7
желая успех на тези силни деца и ги подкрепям!ще пускам още смс

# 8
  • Мнения: 200
някои знае ли до колко още остава за събиране ? имали насрочена дата за оперция ? как се чуства малкият войн ? дано да има сили и да дочака трансплантацията ! Praynig

# 9
  • Мнения: X
Светльо е приет в клиниката 
19 юни 2007 
Днес Светльо е бил приет в клиниката в Германия. Направени са му над 20 изследвания и по мнение на лекарите блокът, който беше прекъснат в България, трябва да се продължи.
През това време Светльо ще бъде подготвен за трансплантация. Немските лекари са възхитени от начина, по който е лекуван Светльо в България.
Той ще бъде настанен в клиниката, изолиран изцяло от външната среда, като даже родителите нямат право на достъп. Могат да го виждат през деня за 1-2 часа изцяло в стерилна среда и няма да имат достъп до него през останалото време.

Те ще бъдат настанени в общежитие близо до клиниката, като нощувката за единия родител е 15 евро на ден. Засега това е от Германия.

Парите са почти събрани. Остават 1 324 евро.  Hug Успех, мило дете!

# 10
  • Мнения: 200
ОТЧЕ НАШ, КОЙТО СИ НА НЕБЕТО ДА СЕ СВЕТИ ИМЕТО ТИ , ДА БЪДЕ ВОЛЯТА ТИ КАКТО НА НЕБЕТО ТАКА И НА ЗЕМЯТА . ДАРИ С ИЗЦЕЛЕНИЕ СВЕТЛЬО И С МИЛОСТТ А СИ ГО ЗАКРИЛЯИ  !  Praynig

# 11
  • Мнения: 1 271
ОТЧЕ НАШ, КОЙТО СИ НА НЕБЕТО ДА СЕ СВЕТИ ИМЕТО ТИ , ДА БЪДЕ ВОЛЯТА ТИ КАКТО НА НЕБЕТО ТАКА И НА ЗЕМЯТА . ДАРИ С ИЗЦЕЛЕНИЕ СВЕТЛЬО И С МИЛОСТТ А СИ ГО ЗАКРИЛЯИ  !  Praynig

Амин  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 12
  • Мнения: 534
ОТЧЕ НАШ, КОЙТО СИ НА НЕБЕТО ДА СЕ СВЕТИ ИМЕТО ТИ , ДА БЪДЕ ВОЛЯТА ТИ КАКТО НА НЕБЕТО ТАКА И НА ЗЕМЯТА . ДАРИ С ИЗЦЕЛЕНИЕ СВЕТЛЬО И С МИЛОСТТ А СИ ГО ЗАКРИЛЯИ  !  Praynig

# 13
  • Мнения: 3 504
БОЖИЯТА СИЛА ДА Е СЪС СВЕТЛЬО! БОГОРОДИЦЕ, МОЛИМ ТИ СЕ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ И ДУША, БДИ НАД СВЕТЛЬО!

РАДВАМ СЕ, ЧЕ Е ПРИЕТ В КЛИНИКА И ВСИЧКО ДА МИНЕ УСПЕШНО! ДА ЗАЖИВЕЕ ТОВА ДЕТЕНЦЕ НОВ ЖИВОТ И РОДИТЕЛИТЕ МУ СЪЩО!

УСПЕХ СВЕТЛЬО, НИЕ СМЕ С ТЕБ! ОБИЧАМЕ ТЕ!

# 14
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Многоооооооо късмет на Светльо. Мисля,че това е нещото което му е най-нужно. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт