Бат' Цонко пак ме накефи

  • 550
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Кмета на Каварна поиска от Мин. на здравеопазването да разреши на местната болница да привлече на работа лекари от чужбина. Отделенията в местната болница са оборудвани с апаратура, за която няма компетентни специалисти.  Аз съм ЗА 80% от българските бели престилки да бъдат заменени с чужбински такива, които ще бъдат компетентни, ще се стараят и ще им пука.
Какво мислите за варианта да ви лекуват чужденци?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Кой нормален чужденец ще поиска да дойде тук? Можем да очакваме най-слабите студенти от випуска, които не са се класирали другаде. Щото кадърните индийци, китайци и други ходят в Англия, Щатите и други къде-къде по-привлекателни от Бг държави.

# 2
  • DE
  • Мнения: 967
И аз съм ЗА чужденците. Видяхме на нашите колко им пука, сега да видим другите!!!

# 3
  • Мнения: 2 032
Кажи повече подробности запредложението му, де, да ти кажем какво мислим  Mr. Green.

От коя страна, например?
Те на същата заплата като другите лекари ли ще са; ако не, кой ще им плаща?
На какъв език ще разговарят с пациентите си?
За каква апаратура става дума, не е ли по-лесно да се обучат местните бели престилки как да я използват?
Заради кое точно ще се стараят  чуждите бели престилки?

# 4
  • Мнения: 2 401
Нямам повече информация засега.  Най-лесно и близко до акъла е да дойдат специалисти, които да обучат нашите, обаче Цонко иска внос на такива, сещай се защо. Заради кое ще се стараят ли? Заради това, че откъдето и да идват  няма да са така деформирани като нашите и просто ще си гледат работата, а и факта, че са в чужбина..просто със сигурност ще бъдат по-внимателни.  Сещам се имаше  преди време едно предаване за един дофтор - африканец в едно село. Селяните искрено го обичаха тоя човек.  И мен ме е лекувала лекарка - африканка като дете (тук в Бг), не давах друг да ме пипне тогава.

Общи условия

Активация на акаунт