Много плачем

  • 944
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 635
Здравейте, от няколко дни много плачем, незнам от какво, не ака по 3 дни , днес плака нищо непомага нио носене нищо само вода иска, дори не и се яде много като усети че и давам кърма и реве , дърпа се ! Споделете какво да правя , защо не яде, защо пие толкоз вода нормално ли е, ама нищо нищо не и помага ???

# 1
  • Мнения: 1 467
На кърма ли сте? Може да са колики. Защо даваш вода? Кърмените деца на тази възраст имат нужда само от майчиното мляко, останалото би обременило стомахчетата им. Плачът придружен ли е със свиване на крачетата? Ако това е така - колики, посъветвай се с педиатър какво можеш да дадеш на детето, носи го по корем, прави му масажчета, а и от трудното акане сигурно му е тежичко..

# 2
  • Мнения: 27 524
Сигурно са колики. Хубави съвети ти е дала Моргауз, вода не бива, става за сметка на млякото. Посъветвай се с педиатър!

# 3
  • Мнения: 4 915
Колики?
Жега и претопляне?
Кърмаческа стачка?

Не давай вода, няма нужда. Кърмата съдържа 80% вода. Но водата не съдържа и една калория.  Wink
Носете се, гушкайте се, разходки повече време навън - на сянка, често го слагай на гърда, ако се дърпа - пробвай на тъмно, или докато ходиш или докато то спи, да го кърмиш. Запек не е, от кърмата няма как да се запече, а и три дни не са проблем за кърмено дете. Пишка ли нормално? Често ли го кърмиш? Не давай сокове и вода, да не отслабне детенцето. Кърми си го.

# 4
  • София
  • Мнения: 888
А има ли вероятност да е гладно newsm78

# 5
  • Мнения: 545
Здрасти! Все едно си описала моето дете, само че дето въобще не иска да пие вода. Това ми прилича на колики, от които дъщеря ми още страда. Ева също се дърпа от гърда много често, гушкаме по 15 минути и после пак се кърмим, така по един час. Щом не иска, не насилвай детето. Срещу колики аз лично лек не съм открила, нищо не помага, освен волско търпение. Давала съм Еспумизан, Саб, Бебинос, разните му чайчета. Помага донякъде затопляне - пробвай със сешуар или с затоплена кърпа върху коремчето. Противно на повечето съвети за кърмене на поискване, аз те съветвам да не храниш прекалено често, а да оставяш стомаха да си почине. Казвам го от опит, защото при нас се получава обратен резултат - едно непрекъснато плачещо и присвиващо се бебе.  Аз лично съм за режима на хранене, без естествено да се вманиачавам. Ако спи навън, излизай по-често. Все пак консултирай се с педиатъра. Успех!!! Hug

# 6
  • Мнения: 4 915
Бебето като реве от глад, няма за какво да му почива коремчето. Нито пък познава часовника, та да си отложи глада дотогава. А кърмата се усвоява максимум за 1 час, не претоварва стомахчето по никакъв начин.

Не давайте съвети за хранене на други деца въз основа на личния си опит, особено ако тези съвети са в разрез с препоръките на световни (и европейски включително) здравни организации. И ако тези препоръки може да не помогнат, а по-вероятно ще навредят.

Малко повече отговорност.

А кърменето не е само хранене, а и служи като болкоуспокояващо, и като приспивателно, и просто за утеха...

# 7
  • Мнения: 953
и моето детенце беше така - имаше колики и плачеше по време на хранене, хранех я само когато е в просъница, измъчи се милото.
Аз бих те посъветвала да вземеш капки против колики на нашия пазар са няколко вида - Саб Симплекс, Еспумизан и Бейбинос, а има и гел и мехлеми за масаж против колики има и чайчета които помагат.
Другият вариант е детето да има гъби в устата и да го боли, да не може да се храни нормално заради това, така че най-добре педиатъра да го прегледа.
Това е доста тежък период, съчувствам ти, но скоро всичко ще си се нормализира. Важното е докато трае този период детето да наддава, да е жизнено и т.н.

# 8
  • Мнения: 5 253
да те успокоя и аз,макар да не знам дали това е някакво успокоение - и моето момченце плачеше непрекъснато поне до 4 месеца. Нищо не помагаше-нито чайчета,нито капки,нито носене. Беше голям кошмар,който си мислех,че няма да спре никога,но след 4 месец започна да се успокоява. Не знам при вас колко ще продължи,но се въоръжи с търпение. Ще отмине,но ще трябва да го изтърпите този период.

# 9
  • Мнения: 545
Бебето като реве от глад, няма за какво да му почива коремчето. Нито пък познава часовника, та да си отложи глада дотогава. А кърмата се усвоява максимум за 1 час, не претоварва стомахчето по никакъв начин.

Не давайте съвети за хранене на други деца въз основа на личния си опит, особено ако тези съвети са в разрез с препоръките на световни (и европейски включително) здравни организации. И ако тези препоръки може да не помогнат, а по-вероятно ще навредят.

Малко повече отговорност.

А кърменето не е само хранене, а и служи като болкоуспокояващо, и като приспивателно, и просто за утеха...

От чувство за отговорност да взема да отговоря - естествено, че когато бебето е гладно, ще го нахраниш, а няма да стоиш с очи вперени в часовника. Кърмила съм детето и през два часа и през два и половина и през три и половина. Не следя часовника до минутата. Според мен е хубаво да минат около два часа и стомахът да смели. А за съветите от личен опит - аз споделям как е при мен, не задължавам никой да го приема като съвет, който трябва да следва. Всеки си има усет за своето дете и се научава да познава постепенно кога плаче от глад. Сега е страшно модерно детето да ти виси на гърдата непрекъснато. Иначе за това, че кърменето служи и като приспивателно и за утеха, така е абсолютно, спор няма.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Освен на храненето и на коликите обърни внимание как я обличаш. Времето вече е доста топло и може да се претопля детето. Единствения начин да ти каже, че му е горещо е да плаче.

# 11
  • Мнения: 4 915
lga, оспорвам те, защото от добронамереност може да окажеш лоша услуга неволно. Има майки, които се втурват да опитват всичко препоръчано от близки, познати и непознати, и нещата вместо да се подобрят, се влошават.  Rolling Eyes

В случая ти противоречах, защото очевидно налагането на режим на ядене на дете, което не желае да яде, само ще усложни нещата. Бебето е твърде малко за каквито и да е режими. Факт е също така, че кърмата не натоварва стомаха и се усвоява от 40 минути до 1 час. Освен това всеки път детето суче различно количество - гърдите ни не са разграфени и не знаем колко - та затова огладнява и по различно време. А също така, както сме на едно мнение, кърменето има и много други функции. Просто не е природо-съобразно и логично да се налагат режими на пеленаче - особено за храненето.

Режимите са създадени за бебета, хранени с АМ, защото там наистина млякото е по-бавно усвояемо, а и се знае колко е изяло детето. Макар че има и майки, които си хранят децата, щом те поискат и колкото поискат, независимо, че е АМ.

Не е мода да ти виси детето на гърдата. Просто някои като мен са открили, че това помага в много случаи.  Wink А и ще спомогне за установяване на стабилна лактация на майката.

Поздрави.
  Wink

# 12
  • Мнения: 630
Ако все пак са колики ще ти препоръчам нашето средство за успокояване -сешуара. От топличкото се загрява коремчето, а от звука се унася.
Аз съм против крайностите от типа не даваме вода. С много педиатри съм говорила и всички са на мнение, че едно бебе може да не яде 2-3 дни и нищо страшно няма да се случи, страшното е ако се обезводни. Затова предлагаме вода, пък ако бебето има нужда пие, ако няма нужда отказва. То си знае най-добре.

# 13
  • Мнения: 545
Free Soul,
За много неща си абсолютно права, просто не сме се разбрали. Аз също не съм за някакъв строг режим на хранене, защото детето не е автомат и не приема едно и също количество мляко по едно и също време и също използвам кърменето за утешаване и приспиване. Просто съм установила, че когато я кърмя прекалено често и си мисля, че реве от глад, претоварвам стомаха й и тя повече реве. Освен това напълно разбирам авторката на темата, защото моето бебе твърде често реве и се дърпа от гърда. В такъв случай просто преустановявам храненето и чакам да мине бурята. Даже преди време бях пускала такава тема в кърмаческия форум.
 
Ако все пак са колики ще ти препоръчам нашето средство за успокояване -сешуара. От топличкото се загрява коремчето, а от звука се унася.
Аз съм против крайностите от типа не даваме вода. С много педиатри съм говорила и всички са на мнение, че едно бебе може да не яде 2-3 дни и нищо страшно няма да се случи, страшното е ако се обезводни. Затова предлагаме вода, пък ако бебето има нужда пие, ако няма нужда отказва. То си знае най-добре.
Peace Подкрепям - ние също пропускаме ядене, когато реве на гърда и после се храни нормално. Щом иска вода, нека пие вода. И аз не виждам нищо лошо, а и докторите, с които съм се консултирала, са за предлагане на вода. Друг е въпросът, че моето кърмаче не иска да я пие.

# 14
  • Мнения: 4 784
Да не би да имате млечница в устичката. Може това да я дразни и за това да иска само водичка.

Общи условия

Активация на акаунт