Социалният работник у дома!Въпроси!

  • 5 170
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 413
Знам, че се тревожа излишно, но искам да ви питам вие готвихте ли се специално за това посещение?
При нас социалната ще дойде следобяд, по никое време!
Не знам дали да блесна с кулинарни подвизи или да се държа естествено и в крайна сметка да наблегнем на срещата, а не на гостоприемството.
Разбирате ли,не искам да се напъвам да правя добро впечатление!
А в същото време искам да се почувства като добре дошла наистина!
Споделете как минахте през това!
Благодаря ви!  bouquet

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Аз бях направила кекс, имаше и руло(готово), кафе, безалкохолно и минерална вода.
нашата социална работничка се изкуши от кекса Laughing
Мисля, че няма нужда от много неща на масата това не е важно да се почувств добре дошла, важни сте вие и това, което говорите.
Не се притеснявай излишно, моето впечатление от нашата соц. работничка и от останалите е, че всички са много мили и умеят да предразполагат

# 2
  • Мнения: 1 843
Драга Дейзи, мога да ти кажа как мина преди доклада, че и след него.
И двата пъти бях сложила сладкиши, безалкохолно на масата и кафеварката беше заредена.

Първият път бяха две дами и отказаха каквото и да било (не искам да съм гадна, но понеже са доста едрички, май бяха на диета, пък аз не съобразих такава възможност и само яко калорични вкусотии бях наредила). Пиха по вода и си вършиха работата.

На следосиновителното посещение, бяха мъж и дама. Мъжът не отказа кафе, дамата пак беше на вода...

Не се изсилвай. Така или иначе не идват на гощавка. Знам, че българското гостоприемство е пословично, но не се притеснявай прекалено.
По-скоро, гледай да си спокойна, че аз от шашкане, втория път зарязах нож на ниската масичка и отидох до кухнята...познай, дали малката не го награби веднага! Не знам, ама гаранция с това си действие надеждността ми може леко да е загубила в очите им... newsm78

Тъй че - кафе, сладки и спокойствие! Успех!

# 3
  • Мнения: 413
Благодаря,мили момичета!Страхотни, както винаги!
И така успокояващи!  bouquet  bouquet  bouquet
Притеснявам се за всичко!Ама сигурно е естествено!
Оказва се, че убеждението ми, че ако мога,трябва да крия от детето тайната на осиновяването, срещна истинско неразбиране!
Аз всичко разбирам от човешки права и прочие,ама нали трябва да сме истински, защо да лъжа, че  искам да му кажа!
...

# 4
  • Aachen-Пловдив
  • Мнения: 89
И аз мислех да се изявя като гостоприемна българка, обаче накрая надделя рационалното ми мислене на германска снаха и на всички 6 срещи предлагам само вода или кафе. В крайна сметка това не е приятелско посещение, а и социалните нито веднъж не прекрачиха границите на деловитостта и дистанцираността.
Успех и не се тревожи много-много.

# 5
  • Мнения: 2 722
Не давам съвет, просто споделям - направих кекс,, кафе, безалкохолно, отворих кутия бонбони, имах уиски и фъстъчки /абе българско гостоприемство по всички параграфи/ - приказвахме си почти час и накрая всичко остана недокоснато  Laughing

# 6
  • Мнения: 921
И при мен беше горе-доле същото - кафе, сладки, бонбони и ядки. Имаше и някакво безалкохолно. Социалната пи само кафе, като попита дали може да си запали цигара. Тъй като мъжа ми е пушач си палнаха по една и в сладки приказки посещението мина неусетно.
Иначе и аз преди това се бях шашардисала, ама чак за кулинарни шедьоври не съм и помислила. Grinning

# 7
  • Мнения: 286
Аз да ти кажа право не сметнах, че трябва да предлагам друго освен кафе и вода(беше много горещ ден). Оказа се, че жената пие чай обаче. Направих и чай и това беше.
Аз самата бях толкова притеснена преди срещата, че цапнах предварително една бира за кураж, да ме поотпусне тоест. В резултат на това така ме зацепи глава, че само чаках да я изпратя и се проснах изтощена на дивана.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 517
Явно и аз съм лоша домакиня и предложих само кафе и безалкохолно... Изобщо не се замислих по този въпрос, толкова бях шашната преди срещата, за сметка на това кучето направи пълна програма, като не се отлепи от социалната, така че той й беше почерпката  Grinning

# 9
  • Мнения: 2 722
О, и аз черпих социалната две кучета - любеобвилни сибирски хъскита, та добре че тя обичаше животните, иначе...

# 10
  • Мнения: 413
Така се смях с вашите кучешки пърформанси, че не е истина просто!
Аз от социалната не се притеснявам изобщо, просто не искам да прекалявам в едната или другата посока заради себе си!
Така че - ще карам по интуиция! Laughing
Да ви попитам в тази връзка срещата вкъщи различна ли е от останалите, тоест засяга дома и екстрите му, свързани с отглеждане на дете или просто е среща като всички други в домашна обстановка. Rolling Eyes

# 11
  • Враца
  • Мнения: 5 199
при нас разгледа апартамента, показахме и всички стаи, казахме, че наблизо има детска градина и училище- вписвало се в доклада инфраструктурата около апартамента.

по кучешката тема Grinning- говорим си ние и под масата напия куч си прави интимна хигиена, но доста шумно - умрях си от срам, но пък и беше смешно, сбутахме го с мъжа ми няколко пъти, но хич не му запука

# 12
  • Мнения: 286
Аз не знам това за вас първа среща ли е или не? Но по принцип срещите в дома ви се правят за да се види обстановката в която ще се отглежда детето пък и да се зададат въпроси свързани с вашето семейство изобщо. Зависи с колко време ще разполага соц.работник.
Мен лично доста ме впечатлиха въпроси от сорта - щастливо детство ли сте имали, отношения със съученици и пр. отнесени на мой поглед към днешния момент неща.

# 13
  • Мнения: 1 843
Ахахах, забравих за кучето!
И ние имахме кучешки репертоар, придружен със звучно облизване...мани!

Иначе, Бонита, не искам да шашкам момичетата с опции за странни въпроси...Още се чудя как да реагирам на поведението на един член на групата от проучващи...Съветват ме да подам жалба, а аз още се помайвам.
Спокойно, този "професионалист" се намира в една община и се надявам искрено да има малко "работа".
И все пак...моето мина, но наистина трябва да се стегна и да направя постъпки, за да не тормози други хора!

# 14
  • Мнения: 413
Ахахах, забравих за кучето!
И ние имахме кучешки репертоар, придружен със звучно облизване...мани!

Иначе, Бонита, не искам да шашкам момичетата с опции за странни въпроси...Още се чудя как да реагирам на поведението на един член на групата от проучващи...Съветват ме да подам жалба, а аз още се помайвам.
Спокойно, този "професионалист" се намира в една община и се надявам искрено да има малко "работа".
И все пак...моето мина, но наистина трябва да се стегна и да направя постъпки, за да не тормози други хора!
[/quotе/]
Е, кажи де, по-добре да бъдем подготвени!
На нас това ни е последна среща, надявам се! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт